Cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı neden olur?

Cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı neden olur Kasık ağrısı nedenleri

Cinsel ilişki de çekilmez ağrılardan biri: kasık ağrısı

Cinsel ilişki anlarında sizleri çileden çıkartan kasık ağrısının nedenlerini yakından inceleyelim. Vücudumuzun her bölgesi uyarılmayı bekleyen sinirlerle kaplıdır. Bu sinirler fazla tepkimeye girdiğinde yani aşırı uyarıldığında acıya veya ağrıya sebebiyet verebilir. Erkeklerde olan kasık ağrısıyla kadınlarda olan kasık ağrısının sebepleri aslında pekte farklı değildir. Ancak bu makale de bu konuyu iki farklı konu olarak ele almak sizler içinde daha anlaşılır olacaktır. Günlük hayattaki kasık ağrısı için kasık ağrısı nasıl geçer? Kasık ağrısına ne iyi gelir? Makalemizi okuyabilirsiniz.

Hem kadınlarda hem erkeklerde cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı çekmek oldukça yaygın bir durumdur. Kadın olsun erkek olsun vücudun sinir sisteminden dolayı uyarılma nedeniyle kasık ağrısı çekebilirler. Her 10 insandan 8’i cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı çekebilir. Ağrının şiddeti bedensel veya duygusal etkenlere bağlı olarak değişebilir.

Kadınlarda cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı neden olur?

Kadınların vücudunda sinir uçlarının en yoğun olduğu bölgeye vajina bölgesi diyebiliriz. Orgazmı tetikleyen bu sinir uçları o kadar hassastır ki bazen fazla zorlamalarla kasık ağrılarına neden olabilir. Hatta bu kasık ağrıları cinsel ilişki sonrasında da devam edebilir. Kadınların vücudu cinsel ilişki esnasında sırasıyla 4 evreyi takip etmektedir. Bu evreler istek, uyarılma, orgazm, çözülme kavramları olarak belirlenmiştir.

İstek

Vücudun cinsel ilişkide bulunma isteğidir. Hormonsal tepkimeler yaşamak isteyen vücut beynin istek düğmesine mesajlar gönderir.

Uyarılma

Cinsel ilişki sırasında uyarılan bir kadın vücudunda belli değişiklikler olur. Bunlardan bazıları göğüslerde sertleşme, vajina da ıslaklık, genital bölge de gevşeme, klitoriste şişme ve renk değişimleri, rahim ağzı genişlemesi gibi tepkimeler görülür.

Orgazm

Kadınlar için cinsel zevkin üst seviyeleri görülür. Vajina ve göğüs çevresinde olan kaslar kasılır. Hızlı nefes alıp verme işlemi gerçekleşir. Oldukça güçlü zevk duyguları yaşanır. Orgazm tüm vücutta hissedilir.

Çözülme

Vücudun belli yerlerinde olan değişimler tekrar eski halini alır. Klitoris küçülür, göğüsler normal halini alır, rahim ağzı sıkılaşır.

Bu evrelerden en önemlisi uyarılma evresidir. Çünkü vajinanın ve rahim ağzının kendini hazırladığı evredir. Partneriniz cinsel ilişkiye başlarken bu doğal halkaların birisi bile oluşmazsa özellikle uyarılma evresi, cinsel ilişkiniz oldukça rahatsız edici ve ağrılı olabilir. Bu da kasık ağrısının nedenlerindendir.

Kadınlarda cinsel ilişki sırasında kasık ağrısının nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz.Cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı neden olur Kasık ağrısı nedenleri

-Cinsel ilişki sırasında yanlış pozisyonları denemek

-Orgazm esnasında kasılan eklemlerin zorlanması.

-Vajina girişlerinin fazla zorlanması ve vajina deliğinin küçük ve büyük dudaklarının da dahil fazla genişlemesi.

-Cinsel ilişki esnasında anal pozisyonların denenmesi.

-Anal cinsel ilişki türünde orgazm olmak. (Orgazmın ölçütüne göre kasık ağrısı şiddeti de artıp azabilir.)

-Vajinaya çeşitli materyallerin sokulması

Kadınlar cinsel uyarılma ihtiyacı erkeklere oranla daha fazla olabilir. Çünkü kadınların vajinaları sinir uçlarıyla kaplıdır ve bunun sonucunda erkeklere oranla 4 kat daha fazla zevk hali yaşarlar.

Kadınlarda cinsel ilişki sonrası doğum kontrol haplarının neden olduğu kasık ağrıları

Bunların dışında kadınlarda kasık ağrısının sebebi cinsel ilişki sonrasında kullanılan ertesi gün hapları (doğum kontrol hapları) da olabilir. Bu hapların bir çoğunun yan etkisi kasık ağrısıdır. Bu ilaçların kullanımı sırasında prospektüs dikkatle okunmalıdır. Doğum kontrol hapları çok etkili haplar olduğu için doktor kontrolünde kullanılmalıdır ve günde verilen dozun dışına çıkılmamalıdır. Aksi durum oldukça tehlikeli olabilir. Bir daha çocuğunuzun olmaması, mide bulantısı, bitkinlik, vajina da akıntı, rahim rahatsızlıkları gibi sorunlar görülebilir.

Erkeklerde cinsel ilişki sırasında kasık ağrısı nedenleriCinsel ilişki sırasında kasık ağrısı neden olur

Cinsel ilişki sırasında kadınlara oranla erkek daha fazla kinetik enerji uygular. Bu enerji üretiminin sonucunda erkek yorulabilir ve kasık ağrıları hissetmeye başlayabilir. Bunun dışında erkek cinsel organı çok fazla uyarılmamalıdır. Çünkü erekte olmuş bir penis vajina ile yaşanacaklara hazırdır ve bu hali hazır durumunu çok fazla sürdürmek istemez. Erkeklerin ideal ön sevişmesi 20 dakika ile 40 dakika arasında olmalıdır. Cinsel uyarılara başlanmış bir ilişki de cinsel ilişki yaşanmaz ise erkek bu yüzden de kasık ağrısı çekebilir. Bunun nedeni ise testislerdir. Cinsel uyarı (ön sevişme) sırasında testisler oldukça fazla uyarılırsa ve cinsel ilişki yaşanmazsa testisler ağrımaya başlar, bu ağrılarda oldukça şiddetli kasık ağrılarına neden olur.

Erkeklerde boşalma sırasında kasık ağrıları

Boşalma sırasında yaşanan kasık ağrıları erkeklerin çok fazla yorulmasından kaynaklıdır. Erkeklerin bir cinsel ilişki de 2-3 posta atması idealdir. Fazlası erkekte cinsel ilişki sonrasında kasık ağrısına neden olur. Bu kasık ağrısının şiddeti kadınların yaşadığı kasık ağrısından fazladır. Çünkü herkes bilir ki erkeğin ölümü testislerindendir. Fazla uyarılan testis kendisini oldukça zorlar ve sonuca erişemeyince de bütün çabanın boşa olduğuna kanaat getirir. Salgılanan tüm hormon peniste birikir ve bir türlü dışarı atılamaz veya şiddetle dışarı atılırsa şiddetli kasık ağrılarına neden olabilir. O kadar şiddetli kasık ağrıları olur ki erkek cinsel ilişkiden aldığı zevki anlamayabilir.

Erkeklerde cinsel ilaçların neden olduğu kasık ağrıları

Erkekler arasında performans konuları her zaman ilgi çekici muhabbetler olarak görülmüştür. Cinsel uyarıcı ilaçlar bu yüzden ortaya çıkmıştır. Tabi kadını tatmin etme isteğini de unutmamak gerekir. Cinsel ilaçlar hormonları arttırır ve testislerin boyutlarını büyütür. Bu değişimler sırasında pek kasık ağrısı gözlemlenmese de cinsel ilişki sonrasında oldukça şiddetli kasık ağrıları ortaya çıkabilmektedir. Cinsel güçlendirici hapların kullanım talimatları kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Çünkü günümüzde ölümlerin bir kısmı bu cinsel uyarıcı haplar nedeniyle olmaktadır.

Cinsel ilişkilerin neden olduğu kasık ağrılarını geçirmek için kasık ağrısı nasıl geçer? Kasık ağrısına ne iyi gelir? Makalemizi okuyabilirsiniz. Yorumlarınız bizler için oldukça değerlidir. Ayrıca yorum kısmından sizlerle daha da özel ilgilenebilmekteyiz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

About Atakan

Ağrısına iyi gelen sağlık platformu editörü. Araştırmacı, girişimci, yazar ve fotoğraf çekmeyi çok seviyor. 4 senedir sağlık üzerine makaleler yazıyor.

5 Comments

  1. Özellikle arka arkaya birkaç defa cinsel birleşme yasadığım günlerrde inanılmaz derecede kasık agrısı çekiyordum. Teşekkür ederim

    1. Uygun pozisyonlarla yapıla cinsel ilişkilerde kasık ağrıları daha az yaşanıyor Hatice hanım, partnerlerin tutumları çok önemli 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.