Diş Macunu ile Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

29 Eylül 2017

Hamilelik testi yapmak için diş macunu yöntemini kullanmak

Hamilelik veya anne adayı olmak bazen çok büyük sürprizlere neden olabiliyor. Bu sürprizleri yaşamamak için cinsel ilişki sırasında her ne kadar korunmaya çalışakta ok yaydan bir kere çıkmış oluyor 🙂 Böyle bir durumda hamile olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Dünya da bebeklerden daha sevimli ve daha mükemmel bir şey yoktur. Eğer hamile olduğunuzu öğrendikten sonra kürtaj seçeneğini düşünecekseniz bu makaleyi hemen terk edebilirsiniz.

Şimdi gelelim diş macunu ile hamilelik testine… Öncelikle diğer uygulanan ve geçmişten günümüze kadar gelen banel gebelik testleri tam olarak doğru sonucu vermemekte. Fakat son zamanlarda çıkan diş macunu ile gebelik testi aramaları bu gebelik testinin %99 doğru olduğunu belirtmekte. Şimdi eski yöntemleri bir kenara bırakalım ve makaleyi okuyalım. Diş macunuyla gebelik testi yapmak o kadar kolay ki çok şaşıracaksınız.


Diş macunuyla hamilelik testi nasıl yapılır?

Gebe bayanların çoğu gebelik haftasını hesapladığı şekilde veya doktoru haftasını söylediği şekilde “kaç aylık” bulunduğunu merak etmektedir. Kaç aylık gebeyim? Kaç ay sonlanmış oldu? Kaç aya girdim? Aslında bu haftalar ve aylar arasındaki uyumsuzluk ve kargaşalık 1 ayın tam 4 hafta olmamasından kaynaklanıyor. 1 ay 4 hafta 3 gün sürüyor ortalama. önemli olan ay hesabı değil hafta hesabıdır. Gebelik süreci 40 haftadır. Bu mevzuda kafa karışıklığına meydan vermemek için doktorların yaklaşık olarak kabul etmiş olduğu ay ve haftalar şöyledir:

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay sona ermiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay sonlanmış olantir
16-17 haftalar sona erdiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay sona ermiştir
24-25 haftalar sonlandığinde 6 ay sona ermiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar sonlanmış olduğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta sona erdiğinde 9 ay sonlanmış olantir ve son aya girilmiştir. (doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde –> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

Bayanlar hamile olup olmadıklarını anlamak için diş macunu kullanıyor. Işe yaradığını kanıtlayan ilmi bir veri olmasa da deneyenler gerçek bulunduğunu söylüyor. Hatta bazı hanımefendiler yaptıkları testleri youtube’da, blog sayfalarında ve toplumsal medya hesaplarında paylaşıyor. Negative pregnancy kontrol internet sitesi testin iyi mi işe yaradığını şöyle anlattı:

“Bir bardağa bol oranda diş macunu koyduktan sonrasında üzerine birkaç damla idrar ilave edin.”

“Hamile olmanız niteliğinde diş macununun rengi değişecek ve hatta köpürecek. Gebe değilseniz diş macununun rengi aynı şekilde kalacak.”

Örneğin resimde hamile birinin sonucunu görüyorsunuz. Sizinde sonucunuz bu şekildeyse tebrikler hamilesiniz. 🙂

diş macunu ile hamilelik testi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm yapmanız gereken bu kadar!

Ayrıca emin olamayıp sonucu bizimle paylaşmak isterseniz yoruma test sonucunun fotoğrafını ekleyebilirsiniz. 15 Dakika içerisinde kesin cevap veriyoruz.4 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.