En çabuk sakal çıkarma yöntemleri | Gürleştirmenin yolları

En çabuk sakal çıkarma yöntemleri | Gürleştirmenin yolları

Sakal çıkarmak için bir çok yöntem mevcut olsa da çoğu erkek bu yöntemlerden çok fazla yararlanamamakta. Biz ise bu makalemizde sakal çıkarma yöntemlerini farklı bir bakış açısından ele alacağız. Önereceğimiz yöntemlerle sakallarınız ve köse olan (sakal çıkmayan bölgeleriniz) yoğun sakala kavuşacak.

Tamamen doğal ve insan sağlığına bir zararı bulunmayan bu yöntemleri daha önce hiç bir yerde okumadınız. Bilindik bitkisel kürlerle farklı karışımları ele alacağımız bu makale de sakal çıkarma adına büyük bir adım atmış olacaksınız.

Özellikle kıl köklerini baştan aşağıya besleyecek olan bu formüller sakalın çıkması için gerekli olan etkiyi sağlayacak ve sakal çıkmasına bir zemin hazırlayacaktır. Daha fazla uzatmadan erkeklerin en hızlı ve çabuk sakal çıkarma yöntemlerine bir göz atalım ve yakından inceleyelim.

 Sakal çıkarmak için uygulanacak yöntemler

Öncelikle kıl kökleriniz temiz ve bakımlı olmalıdır. Çünkü yapılan araştırmalar, kıl köklerinin bakımlı ve hijyenik olmadığı zaman sakalın çıkmasını zorlaştırdığını doğruluyor. Hangi açıdan bakarsanız bakın sakal çıkarmak kolay bir süreç değildir.

Çünkü kıl köklerini temiz tutmaktan çok nasıl beslendiğinize kadar bir çok etki-tepkiye dayalı bir süreçten bahsediyoruz. Kılın derinin altında kalan kısmına kıl kökü diyoruz. Kılın çıktığı gözenekleri temiz tutmamız, sakalın gürleşmesi için önem taşımakta.

En hızlı sakal çıkarma yöntemleri

Sakal çıkması için sakal bölgesinin temiz tutulması gerektiğini anladığınızı varsayıyorum. Şimdi kıl köklerinizi besleyecek doğal bitkisel formüllere şöyle bir göz atalım. Ancak öncesinde belirtmek gerek ki bu formüllerden kısa süre içerisinde sonuç beklememelisiniz.

Çünkü kıl köklerinin beslenmesi ve uyarılması, ardından kılın oluşması ve uzaması, kalınlaşması tamamen süreç işidir. En yakın olumlu sonucu 2 ay içerisinde alırsınız.

sakal kılı nasıl çıkar

Sakal çıkaracak bitkisel formüller

 • Sarımsak ve tuz: Sert ve gür bir sakalınız olmasını istiyorsanız bu formül tam size göre. Önce bir diş sarımsağı alıyoruz. Küçük bir kasede sarımsağın suyunu çıkartın. Bunun için bıçak kullanabilirsiniz. Bıçağı yassı bir şekilde kullanınız. İşlem öncesinde sarımsağın kabuğunu soymayı unutmayın.

Nasıl uygulanır? : Sulanmış olan bu sarımsağın üzerine göz kararı bir tutam tuz atın. Tuz o kadar çok olmasın, küçük bir tutam yeterli olacaktır. Sonrasında sakallarınıza uygulayın. Masaj yaparmış gibi suratınıza 5 dakika boyunca yedirin. 30 dk sonra yüzünüze bebek sampuanlarıyla temizleyip bol su ile durulayınız. Suyun sıcak olmasına da özen gösterin.

Neden sıcak su? Çünkü sıcak su deri üzerinde bulunan gözenekleri genleştirir ve temizler. Soğuk su gözeneklerinizi sıkılaştıracağından pek tavsiye etmiyoruz.

 • Tatlı badem yağı: Bu yağ derinizi ve kıl köklerinizi beslemek için birebirdir. Vücutta soğuktan oluşmuş çatlakları da giderebilen tatlı badem yağı gözeneklerinizi besleyerek kıl çıkmasını hızlandırır. Doğrudan kıl köklerini uyaran tatlı badem yağı sakal çıkarmak isteyen erkekler için birebir çözüm yoludur.

Nasıl uygulanır? : Yüzünüzü nemlendirici sabunlarla veya bebek şampuanlarıyla güzelce yıkayınız ve sıcak su ile durulayınız. Sonrasında tatlı badem yağından bir çay kaşığı olacak şekilde bir kaba aktarınız. Üzerine 4-5 damla limon suyu ekleyiniz (limon suyunu direkt olarak limondan elde edin).

İyice karıştırın. Sonrasında temizlediğiniz yüzünüze parmaklarınızla masaj yaparak yediriniz. Karışım 35-40 dk kadar yüzünüzde dursun. Daha fazla tutmaya çalışmayın çünkü kıl köklerinize zarar verebilir. Kaş yaparken göz çıkarmayalım 🙂

 • Ceviz yağı: Bu bitkisel yağ aynen tatlı badem yağı gibi oldukça güzel bir gözenek uyarıcı ve sakal çıkarıcı içeriğe sahiptir. Kıl köklerinizi uyararak gözenekleri genişletir.

Nasıl uygulanır? : Ceviz yağını bir kaba 1 çay kaşığı koyun. Üzerine iki damla sarımsak suyu ekleyin (sarımsak suyunu, sarımsağı bıcağı yassı kullanarak elde edebilirsiniz). İyice karıştırın. Yüzünüze sıcak su ile temizlik yaptıktan sonra güzelce kurulayıp bu karışımı uygulayın.

Suratınız beş dk içerisinde karıncalanmaya başlayacaktır. Bu sırada parmaklarınızla masaj yapmayı unutmayın. Yaklaşık 35 dakika kadar suratınızda kalabilir. Süreyi aşmamasına dikkat edin ki kıl kökleriniz yanmasın.

 • Soğan : Bir soğanı ortadan ikiye kesin. Hak arasında soğanın cücüğü denilen yeri sakallarınıza sürtünüz. Bu sakal kıllarınızı hem gürleştirecek hem de kalınlaştıracaktır. Böylece sakal dökülmesi sorunundan müzdaripseniz bu sorun da tarihe karışmış olacaktır.
 • Halis zeytinyağı: Bir kaba zeytin yağı koyarak üzerine çok az limon tuzu serpiştirin. Bu iri tuzlar eriyene kadar yağı karıştırın. Tuzların erimesi için yağı birazcık ateşte tutabilirsiniz. Soğuduktan sonra sakalınıza uygulayın. 35 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra bebek şampuanıyla veya nemlendirici sabunlarla yüzünü yıkayınız. Ardından tekrar sıcak su ile durulayınız.

Bu işlemleri aksatmadan haftada 3 defa yaptığınız vakit 2 ay içerisinde sonuç almaya başlarsınız. Sakalınız gür ve kalın çıkacaktır ayrıca sağlıklı gözükecektir. Buna bağlı olarak bakımlı bir sakala da sahip olmuş olacaksınız. Öte yandan yüzünüzde tahriş vs gibi kusurlar varsa bu işlemler sayesinde bu sorunlardan da kurtulacaksınız.sakal nasıl çıkar sakal çıkarmanın bitkisel yolları

Sakala jilet vurmak sakal çıkarır mı?

Araştırma yaparken bazı internet sitelerinde sakala jilet vurmanın sakal çıkmasına faydalı olduğunu gördük. Ancak bunun tamamen yanlış bir yöntem olduğunu bilmenizi istiyorum. Çünkü jilet sakal çıkmasına bir fayda sağlamaz. Sadece daha düzgün çıkmasını sağlar ama daha çok çıkmasını sağlamaz.

Öte yandan sakal çıkarma serumları da mevcuttur. Eğer alerjik bir rahatsızlığınız yoksa kullanabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce doktora gözükmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü sakal serumları cildinizde farklı bir deformasyona yol açabilir.

Sarımsak sakal çıkarır mı?

Sarımsak, kıl köklerini besleyici özelliğiyle kıl çıkmasına yardımcı olabilir. Ancak kullanımı kesinlikle dikkat çerçevesi içerisinde olmalıdır. Çünkü sarımsak, deri de fazla süre kalırsa kıl köklerine zarar verip onları yakabilir. Bu da kıl çıkmasını engelleyecek bir nedendir. Sarımsak yüzde 30 dakika kadar tutulabilir. Fazlasının zarar olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlarınızı aşağıda yorum bölümüne yazabilirsiniz. Sizden sonra bu makaleden yararlanacak okurlarımız için de yorumlarınız çok önemlidir. Ayrıca yorumlarınızı göz önünde bulundurarak bu makaleyi sürekli güncelliyoruz. Yorum yapmayı unutmayın.

Ayrıca sakal çıkarmak için aklınızdaki sorularınızı Ağrısınaiyigelen.com soru-cevap plaftormu ‘nda sorabilirsiniz. Aynı dertten müzdarip kişilerle iletişime geçebilir ve sorununuza daha etkili ve faydalı çözüm yolları bulabilirsiniz. 

En çabuk sakal çıkarma yöntemleri | Gürleştirmenin yolları” üzerine 59 yorum

 1. valla baby face olmak çok zor.Sakallı erkekler daima daha yakışıklı oluyor ve kızları çekiyor bunun için sakal çıkarmak istedim bu sitede kileri uyguladım 1 ay gibi kısa sürede sakalım çıktı teşekkürler.

 2. Sakalımın bazı yerlerinde köselik vardı söylediğiniz yöntemleri uyguladım ve yavaş yavaş sakallarım çıkmaya başladı teşekkür ederim.

  Devamlı yazılarınızı okuyorum gerçekten çok güzel hepsi işe yarıyor devamı diliyorum.

 3. hangisi daha etkili yöntem bende sakallar tüy gibi yeni 19 oldum, sık sık kesmem mi lazım ??

  • Merhaba,
   Sakalları sık sık kesmek daha düzgün çıkartır fakat sakalların daha gür çıkarmasına yardımcı olmaz. Gür sakallara kavuşmak istiyorsanız yukarıdaki yöntemler iş görecektir.

 4. Askerde olduğum için her gün traş oluyorum heryerimde sakql olmadığı için nasıl bir yöntem uygulamalıyım

  • Selamlar Emre, Cevap geciktiği için kusura bakma.

   Askerde her gün traş olmak zorundasın. Cildinin tahriş olduğunu düşünüyorsan bir damla zeytin yağı kullan traş olurken. Cildinin tahriş olmasını önleyecektir. Akşam üstü de badem yağı ve ceviz yağını karıştırıp yüzüne uygula. 40 dakika yüzünde kalsın. 40 dakika sonra iyice yıka ve uyu. Her sabah tekrar aynı işlemi uygula. 30-40 gün sonra Günde 2 defa traş olmak zorunda kalabilirsin :))

 5. Askerde olduğum için her gün traş oluyorum heryerimde sakql olmadığı için nasıl bir yöntem uygulamalıyım
  Yardımcı olursanız sevinirim

 6. Merhabalar yaşım 24 ve sakal yok denilecek kadar az bu konudan cok müzdaribim yardımcı olurmusunuz?

  • Selam Harun,

   Yaşın gereği yüzün sakalla dolmalıydı. Sanırım sorunun genetik. Sakal ektirme işlemi yaptırabilirsin. Tıbbi işlem görmek istemiyorsan şunu denemelisin.
   Sana tavsiyem,
   Bir adet sarımsak, bir çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı tuz, bir damla badem yağı, bir damla da ceviz yağı. Bunları bir havan da iyice ez. Karıştır. Bunu sakal bölgelerine sür ve tam 30 dakika kalsın yüzünde. Yanma hissedersen 20 dakika kalsın. Sonra yüzünü öncce sıcak sonra da soğuk suyla yıka. Farkı göreceksin. 1 ay gibi bir sürede yaparsan hayalini ettiğin sakallarına kavuşabilirsin.

 7. Bu işlemleri traş olduktan sonra mi yapıcaz yoksa önce mi birde haftada kaç gün yapıcaz yardımcı olurmusunuz

  • Selamlar Hami,

   Bu işlemleri traş zamanına göre yapmak zorunda değilsin. Hafta da 2-3 defa yapabilirsin. Suratın temiz olsun yeter.

 8. Atakan reis meraba bende 25 yaşindayim biz de çocuk ken çok jilet vurduk çıksın dedik ebemizi gördük ve cikmadi da kendi haline biraksaymisim iş işten geçti ddk şimdi benim yapabilecem nedir piskolojikmen kafayi yiyorum. Ektirsem bi çok masraf olacak 1 ay icnde 2 ay içinde uygulayacamiz yöntemler cikarirmi kesin.

  • Selam Murat,

   Yukarıda ele aldığımız yöntemler kıl köklerini besleyen ve temizleyen yöntemlerdir. Bu yöntemleri düzenli uygularsan 2 ay gibi bir sürede zaten sonuç alırsın. İşin sonu ektirme kliniklerine kadar gitmez meraklanma!

  • Eğer babanda veya ailenin büyük erkeklerinin sakalı seyrekse seninde sakalın seyrek olabilir. Bu birazda yaşla alakalı bir şey.

 9. Selamın aleyküm atakan hocam diş sarımsak tatlı kaşığı zeytinyağı 1 tutam tuz kullanıyorum fakat 30 dk bekletmek yakmazmı sakal köklerini bi açıklama yaparmısın

  • Selam anonim,

   Bu aslında ciltten cilde değişir. Ortalama 30 dakika iyidir diye düşünüyorum.
   Ancak hassas bir cildin varsa bunu 15 dk ya kadar indirebilirsin. Tanıdığım bazı insanlar yazdığın karışımı 45 dakika kullanıyor. Kaç dakika kalacağını bilmek aslında kullanıcıya kalmış birazda. Suratında karıncalanma hissettiğin zaman bir güzel yıka suratını. Olsun bitsin :))

 10. peki bi sorum daha olucak atakan bey uyguladığım formül işe yarar bir formülmü
  diş sarımsak tatlı kaşığı zeytinyağı 1 tutam tuz değiştirmemi düşündüğğn bir yer varmı yararlımıdır acaba

  • Tabi ki bu formüş işe yarar. Ancak daha da sağlıklısı badem ve ceviz yağlarını kullanıp kombo yapmak. Cilde göre bu karışımı karıştırıp 40 ya da 20 dakika uygulamak hızlı sonuç almanızı sağlar. Bir çay kaşığı kullanın ikisinden de.

 11. Merhabalar,yaşım 28 sakallarım seyrek çıkıyor babamda ve dedemde böyle bir sorun yok,doktora gittim 4 ayda 3 hafta arayla sustanon 250 mg kullandım,az da olsa bazı bölgelerde kıl çıkardı,bu yazıdğınız yöntemler gerçekten işe yarıyor mu ve hepsini karıştırıp haftada 3 defamı yapacağız??

  • Selam mesut,

   bu yöntemler halk arasına da en çok bilinen ve kullanılan yöntemlerdir. Biz ideal olarak hafta da 3 defa kullanılmasını öneriyoruz.

  • Badem yağının faydası olur. Genellikle erkeklerde 3 gün içerisinde fark edilir şekilde uzamış olur, ancak bu süre kişiden kişiye değişip bir haftayı bulabilir.

  • Yukarıda sıraladığımız çözüm yöntemlerini deneyebilirsin. Ancak daha çıkması için 2 sene gibi bir süren var : ) Dert etme derim.

 12. jiletle kesilen kol kılı 1aydaeski haline dönermi
  badem yagını günde 1 sürmek yeterli olurmu sonra durulamak istermi

  • Kol kılı uzama hızı vücuda göre değişir. Bu biraz hormonlarla alakalı bir şey. Ancak 1 ay gibi bir süre de eski haline yakın bir hal alacaktır.

 13. Yüzünüzü nemlendirici sabunlarla veya bebek şampuanlarıyla güzelce yıkayınız ve sıcak su ile durulayınız. Sonrasında tatlı badem yağından bir çay kaşığı olacak şekilde bir kaba aktarınız. Üzerine 4-5 damla limon suyu ekleyiniz (limon suyunu direkt olarak limondan elde edin).bu karışımı kolumuza sürsekte olurmu reis

 14. ben en baştakı formulü denıyorum daha bugun başladım sarımsak ve tuz sizce etkılı olurmu bu yaşımda sene olarak 19 yenı girdim

 15. 19 yasimdayim faullerde sakal var ama faullerin altinda sakallarim yok nasil sakal cikar yardimci olurmusunuz

 16. Selamlar. 22 yaşındayım ve sakallarımda ciddi boş olan yerler var. nasıl gürleştirebilirim? yılan yağı kullanıyorum ama pek işe yaradığı söylenemez. Şimdiden teşekkürler

  • Selam Enes,

   Ceviz yağı ve badem yağını alıyorsun. Her birinden birer çay kaşığı, karıştırıyorsun. Sonra da sakallarına sürüyorsun. Parmaklarınla böyle masaj yaparmış gibi yumuşak hareketlerle. Ancak deriye nüfuz ettiğini hissetmen gerek. 30 dakika sonra yüzünü sıcak suyla yıkıyorsun. En az 1 en fazla 3 ay sonra hacı abi diye lakap takarlar 🙂

   İyi günlerr

 17. selamlar 17 ye yeni girdim sınıfta herkesin artık tam sakal denecek kadar varken hepsi değilde /80inin benim yeni yeni çıkıyor evet çıkacam biliyorum babamın da bu yaşlarda çıkmış şuan gür sakalları ama bu süreci hızlandıramaz mıyım neler yapmalıyım lütfen yardım eder misin

  • Selam Mert

   Yaşın genç, vücudun, kasların, hormonların daha yerine oturmamıştır bile. Bazen zamana bırakmak gerekir böyle şeyleri. Yerinde olsam acele etmezdim. Ama ille de istiyorsan, sarımsak sür faydasını görürsün.

Yorum yapın