En çabuk sakal çıkarma yöntemleri | Gürleştirmenin yolları

En çabuk sakal çıkarma yöntemleri | Gürleştirmenin yolları

Sakal çıkarmak için bir çok yöntem mevcut olsa da çoğu erkek bu yöntemlerden çok fazla yararlanamamakta. Biz ise bu makalemizde sakal çıkarma yöntemlerini farklı bir bakış açısından ele alacağız. Önereceğimiz yöntemlerle sakallarınız ve köse olan (sakal çıkmayan bölgeleriniz) yoğun sakala kavuşacak.

Tamamen doğal ve insan sağlığına bir zararı bulunmayan bu yöntemleri daha önce hiç bir yerde okumadınız. Bilindik bitkisel kürlerle farklı karışımları ele alacağımız bu makale de sakal çıkarma adına büyük bir adım atmış olacaksınız.

Özellikle kıl köklerini baştan aşağıya besleyecek olan bu formüller sakalın çıkması için gerekli olan etkiyi sağlayacak ve sakal çıkmasına bir zemin hazırlayacaktır. Daha fazla uzatmadan erkeklerin en hızlı ve çabuk sakal çıkarma yöntemlerine bir göz atalım ve yakından inceleyelim.

 Sakal çıkarmak için uygulanacak yöntemler

Öncelikle kıl kökleriniz temiz ve bakımlı olmalıdır. Çünkü yapılan araştırmalar, kıl köklerinin bakımlı ve hijyenik olmadığı zaman sakalın çıkmasını zorlaştırdığını doğruluyor. Hangi açıdan bakarsanız bakın sakal çıkarmak kolay bir süreç değildir.

Çünkü kıl köklerini temiz tutmaktan çok nasıl beslendiğinize kadar bir çok etki-tepkiye dayalı bir süreçten bahsediyoruz. Kılın derinin altında kalan kısmına kıl kökü diyoruz. Kılın çıktığı gözenekleri temiz tutmamız, sakalın gürleşmesi için önem taşımakta.

En hızlı sakal çıkarma yöntemleri

Sakal çıkması için sakal bölgesinin temiz tutulması gerektiğini anladığınızı varsayıyorum. Şimdi kıl köklerinizi besleyecek doğal bitkisel formüllere şöyle bir göz atalım. Ancak öncesinde belirtmek gerek ki bu formüllerden kısa süre içerisinde sonuç beklememelisiniz.

Çünkü kıl köklerinin beslenmesi ve uyarılması, ardından kılın oluşması ve uzaması, kalınlaşması tamamen süreç işidir. En yakın olumlu sonucu 2 ay içerisinde alırsınız.

sakal kılı nasıl çıkar

Sakal çıkaracak bitkisel formüller

 • Sarımsak ve tuz: Sert ve gür bir sakalınız olmasını istiyorsanız bu formül tam size göre. Önce bir diş sarımsağı alıyoruz. Küçük bir kasede sarımsağın suyunu çıkartın. Bunun için bıçak kullanabilirsiniz. Bıçağı yassı bir şekilde kullanınız. İşlem öncesinde sarımsağın kabuğunu soymayı unutmayın.

Nasıl uygulanır? : Sulanmış olan bu sarımsağın üzerine göz kararı bir tutam tuz atın. Tuz o kadar çok olmasın, küçük bir tutam yeterli olacaktır. Sonrasında sakallarınıza uygulayın. Masaj yaparmış gibi suratınıza 5 dakika boyunca yedirin. 30 dk sonra yüzünüze bebek sampuanlarıyla temizleyip bol su ile durulayınız. Suyun sıcak olmasına da özen gösterin.

Neden sıcak su? Çünkü sıcak su deri üzerinde bulunan gözenekleri genleştirir ve temizler. Soğuk su gözeneklerinizi sıkılaştıracağından pek tavsiye etmiyoruz.

 • Tatlı badem yağı: Bu yağ derinizi ve kıl köklerinizi beslemek için birebirdir. Vücutta soğuktan oluşmuş çatlakları da giderebilen tatlı badem yağı gözeneklerinizi besleyerek kıl çıkmasını hızlandırır. Doğrudan kıl köklerini uyaran tatlı badem yağı sakal çıkarmak isteyen erkekler için birebir çözüm yoludur.

Nasıl uygulanır? : Yüzünüzü nemlendirici sabunlarla veya bebek şampuanlarıyla güzelce yıkayınız ve sıcak su ile durulayınız. Sonrasında tatlı badem yağından bir çay kaşığı olacak şekilde bir kaba aktarınız. Üzerine 4-5 damla limon suyu ekleyiniz (limon suyunu direkt olarak limondan elde edin).

İyice karıştırın. Sonrasında temizlediğiniz yüzünüze parmaklarınızla masaj yaparak yediriniz. Karışım 35-40 dk kadar yüzünüzde dursun. Daha fazla tutmaya çalışmayın çünkü kıl köklerinize zarar verebilir. Kaş yaparken göz çıkarmayalım 🙂

 • Ceviz yağı: Bu bitkisel yağ aynen tatlı badem yağı gibi oldukça güzel bir gözenek uyarıcı ve sakal çıkarıcı içeriğe sahiptir. Kıl köklerinizi uyararak gözenekleri genişletir.

Nasıl uygulanır? : Ceviz yağını bir kaba 1 çay kaşığı koyun. Üzerine iki damla sarımsak suyu ekleyin (sarımsak suyunu, sarımsağı bıcağı yassı kullanarak elde edebilirsiniz). İyice karıştırın. Yüzünüze sıcak su ile temizlik yaptıktan sonra güzelce kurulayıp bu karışımı uygulayın.

Suratınız beş dk içerisinde karıncalanmaya başlayacaktır. Bu sırada parmaklarınızla masaj yapmayı unutmayın. Yaklaşık 35 dakika kadar suratınızda kalabilir. Süreyi aşmamasına dikkat edin ki kıl kökleriniz yanmasın.

 • Soğan : Bir soğanı ortadan ikiye kesin. Hak arasında soğanın cücüğü denilen yeri sakallarınıza sürtünüz. Bu sakal kıllarınızı hem gürleştirecek hem de kalınlaştıracaktır. Böylece sakal dökülmesi sorunundan müzdaripseniz bu sorun da tarihe karışmış olacaktır.
 • Halis zeytinyağı: Bir kaba zeytin yağı koyarak üzerine çok az limon tuzu serpiştirin. Bu iri tuzlar eriyene kadar yağı karıştırın. Tuzların erimesi için yağı birazcık ateşte tutabilirsiniz. Soğuduktan sonra sakalınıza uygulayın. 35 dakika yüzünüzde kaldıktan sonra bebek şampuanıyla veya nemlendirici sabunlarla yüzünü yıkayınız. Ardından tekrar sıcak su ile durulayınız.

Bu işlemleri aksatmadan haftada 3 defa yaptığınız vakit 2 ay içerisinde sonuç almaya başlarsınız. Sakalınız gür ve kalın çıkacaktır ayrıca sağlıklı gözükecektir. Buna bağlı olarak bakımlı bir sakala da sahip olmuş olacaksınız. Öte yandan yüzünüzde tahriş vs gibi kusurlar varsa bu işlemler sayesinde bu sorunlardan da kurtulacaksınız.sakal nasıl çıkar sakal çıkarmanın bitkisel yolları

Sakala jilet vurmak sakal çıkarır mı?

Araştırma yaparken bazı internet sitelerinde sakala jilet vurmanın sakal çıkmasına faydalı olduğunu gördük. Ancak bunun tamamen yanlış bir yöntem olduğunu bilmenizi istiyorum. Çünkü jilet sakal çıkmasına bir fayda sağlamaz. Sadece daha düzgün çıkmasını sağlar ama daha çok çıkmasını sağlamaz.

Öte yandan sakal çıkarma serumları da mevcuttur. Eğer alerjik bir rahatsızlığınız yoksa kullanabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce doktora gözükmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü sakal serumları cildinizde farklı bir deformasyona yol açabilir.

Sarımsak sakal çıkarır mı?

Sarımsak, kıl köklerini besleyici özelliğiyle kıl çıkmasına yardımcı olabilir. Ancak kullanımı kesinlikle dikkat çerçevesi içerisinde olmalıdır. Çünkü sarımsak, deri de fazla süre kalırsa kıl köklerine zarar verip onları yakabilir. Bu da kıl çıkmasını engelleyecek bir nedendir. Sarımsak yüzde 30 dakika kadar tutulabilir. Fazlasının zarar olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlarınızı aşağıda yorum bölümüne yazabilirsiniz. Sizden sonra bu makaleden yararlanacak okurlarımız için de yorumlarınız çok önemlidir. Ayrıca yorumlarınızı göz önünde bulundurarak bu makaleyi sürekli güncelliyoruz. Yorum yapmayı unutmayın.

Ayrıca sakal çıkarmak için aklınızdaki sorularınızı Ağrısınaiyigelen.com soru-cevap plaftormu ‘nda sorabilirsiniz. Aynı dertten müzdarip kişilerle iletişime geçebilir ve sorununuza daha etkili ve faydalı çözüm yolları bulabilirsiniz. 

En çabuk sakal çıkarma yöntemleri | Gürleştirmenin yolları” üzerine 203 yorum

 1. valla baby face olmak çok zor.Sakallı erkekler daima daha yakışıklı oluyor ve kızları çekiyor bunun için sakal çıkarmak istedim bu sitede kileri uyguladım 1 ay gibi kısa sürede sakalım çıktı teşekkürler.

     • Sarımsak yöntemi de etkili ancak tek başına yeterli değil. Bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

    • Atakan bey sakalarımı kesmeden sarımsak ve limon kullansam faydası olurmu yoksa kesmemi gerekiyor sağkalım var ama seyrek bide köse olan yerleri var

   • Atakan bey ben 20 yaşındayım ve askerdeyim Ve sakalım hiç yok hafif bıyıklar çıkıyor bacaklarımda bile çok seyrek gözükmüyor kıl olduğu Benim sakalım çıkarmı? Bana bi yardımcı olurmusunuz? Askerdeyim ve en yararlı olacak formul hangisidir?

  • Merhabalar siz de sağlıklı ve daha gür sakallara kavuşabilirsiniz. Bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

   • Bu yöntemlerde etkili ancak tek başına yeterli değili. Bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

 2. Sakalımın bazı yerlerinde köselik vardı söylediğiniz yöntemleri uyguladım ve yavaş yavaş sakallarım çıkmaya başladı teşekkür ederim.

  Devamlı yazılarınızı okuyorum gerçekten çok güzel hepsi işe yarıyor devamı diliyorum.

  • Merhabalar demek ki köse değilsiniz. Kıl kökleriniz mevcut bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

 3. hangisi daha etkili yöntem bende sakallar tüy gibi yeni 19 oldum, sık sık kesmem mi lazım ??

  • Merhaba,
   Sakalları sık sık kesmek daha düzgün çıkartır fakat sakalların daha gür çıkarmasına yardımcı olmaz. Gür sakallara kavuşmak istiyorsanız yukarıdaki yöntemler iş görecektir.

  • Merhabalar, sarı ayva tüylerinin kalınlaşmasını istiyorsanız bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

 4. Askerde olduğum için her gün traş oluyorum heryerimde sakql olmadığı için nasıl bir yöntem uygulamalıyım

  • Selamlar Emre, Cevap geciktiği için kusura bakma.

   Askerde her gün traş olmak zorundasın. Cildinin tahriş olduğunu düşünüyorsan bir damla zeytin yağı kullan traş olurken. Cildinin tahriş olmasını önleyecektir. Akşam üstü de badem yağı ve ceviz yağını karıştırıp yüzüne uygula. 40 dakika yüzünde kalsın. 40 dakika sonra iyice yıka ve uyu. Her sabah tekrar aynı işlemi uygula. 30-40 gün sonra Günde 2 defa traş olmak zorunda kalabilirsin :))

 5. Askerde olduğum için her gün traş oluyorum heryerimde sakql olmadığı için nasıl bir yöntem uygulamalıyım
  Yardımcı olursanız sevinirim

 6. Merhabalar yaşım 24 ve sakal yok denilecek kadar az bu konudan cok müzdaribim yardımcı olurmusunuz?

  • Selam Harun,

   Yaşın gereği yüzün sakalla dolmalıydı. Sanırım sorunun genetik. Sakal ektirme işlemi yaptırabilirsin. Tıbbi işlem görmek istemiyorsan şunu denemelisin.
   Sana tavsiyem,
   Bir adet sarımsak, bir çay kaşığı zeytinyağı, bir çay kaşığı tuz, bir damla badem yağı, bir damla da ceviz yağı. Bunları bir havan da iyice ez. Karıştır. Bunu sakal bölgelerine sür ve tam 30 dakika kalsın yüzünde. Yanma hissedersen 20 dakika kalsın. Sonra yüzünü öncce sıcak sonra da soğuk suyla yıka. Farkı göreceksin. 1 ay gibi bir sürede yaparsan hayalini ettiğin sakallarına kavuşabilirsin.

 7. Bu işlemleri traş olduktan sonra mi yapıcaz yoksa önce mi birde haftada kaç gün yapıcaz yardımcı olurmusunuz

  • Selamlar Hami,

   Bu işlemleri traş zamanına göre yapmak zorunda değilsin. Hafta da 2-3 defa yapabilirsin. Suratın temiz olsun yeter.

 8. Atakan reis meraba bende 25 yaşindayim biz de çocuk ken çok jilet vurduk çıksın dedik ebemizi gördük ve cikmadi da kendi haline biraksaymisim iş işten geçti ddk şimdi benim yapabilecem nedir piskolojikmen kafayi yiyorum. Ektirsem bi çok masraf olacak 1 ay icnde 2 ay içinde uygulayacamiz yöntemler cikarirmi kesin.

  • Selam Murat,

   Yukarıda ele aldığımız yöntemler kıl köklerini besleyen ve temizleyen yöntemlerdir. Bu yöntemleri düzenli uygularsan 2 ay gibi bir sürede zaten sonuç alırsın. İşin sonu ektirme kliniklerine kadar gitmez meraklanma!

   • Merhabalar bu yöntemler de güzel ancak tek başına uyglulaması zor ve eksik kalıyor.Bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

  • Eğer babanda veya ailenin büyük erkeklerinin sakalı seyrekse seninde sakalın seyrek olabilir. Bu birazda yaşla alakalı bir şey.

 9. Selamın aleyküm atakan hocam diş sarımsak tatlı kaşığı zeytinyağı 1 tutam tuz kullanıyorum fakat 30 dk bekletmek yakmazmı sakal köklerini bi açıklama yaparmısın

  • Selam anonim,

   Bu aslında ciltten cilde değişir. Ortalama 30 dakika iyidir diye düşünüyorum.
   Ancak hassas bir cildin varsa bunu 15 dk ya kadar indirebilirsin. Tanıdığım bazı insanlar yazdığın karışımı 45 dakika kullanıyor. Kaç dakika kalacağını bilmek aslında kullanıcıya kalmış birazda. Suratında karıncalanma hissettiğin zaman bir güzel yıka suratını. Olsun bitsin :))

 10. peki bi sorum daha olucak atakan bey uyguladığım formül işe yarar bir formülmü
  diş sarımsak tatlı kaşığı zeytinyağı 1 tutam tuz değiştirmemi düşündüğğn bir yer varmı yararlımıdır acaba

  • Tabi ki bu formüş işe yarar. Ancak daha da sağlıklısı badem ve ceviz yağlarını kullanıp kombo yapmak. Cilde göre bu karışımı karıştırıp 40 ya da 20 dakika uygulamak hızlı sonuç almanızı sağlar. Bir çay kaşığı kullanın ikisinden de.

 11. Merhabalar,yaşım 28 sakallarım seyrek çıkıyor babamda ve dedemde böyle bir sorun yok,doktora gittim 4 ayda 3 hafta arayla sustanon 250 mg kullandım,az da olsa bazı bölgelerde kıl çıkardı,bu yazıdğınız yöntemler gerçekten işe yarıyor mu ve hepsini karıştırıp haftada 3 defamı yapacağız??

  • Selam mesut,

   bu yöntemler halk arasına da en çok bilinen ve kullanılan yöntemlerdir. Biz ideal olarak hafta da 3 defa kullanılmasını öneriyoruz.

  • Badem yağının faydası olur. Genellikle erkeklerde 3 gün içerisinde fark edilir şekilde uzamış olur, ancak bu süre kişiden kişiye değişip bir haftayı bulabilir.

  • Yukarıda sıraladığımız çözüm yöntemlerini deneyebilirsin. Ancak daha çıkması için 2 sene gibi bir süren var : ) Dert etme derim.

  • Bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

 12. jiletle kesilen kol kılı 1aydaeski haline dönermi
  badem yagını günde 1 sürmek yeterli olurmu sonra durulamak istermi

  • Kol kılı uzama hızı vücuda göre değişir. Bu biraz hormonlarla alakalı bir şey. Ancak 1 ay gibi bir süre de eski haline yakın bir hal alacaktır.

 13. Yüzünüzü nemlendirici sabunlarla veya bebek şampuanlarıyla güzelce yıkayınız ve sıcak su ile durulayınız. Sonrasında tatlı badem yağından bir çay kaşığı olacak şekilde bir kaba aktarınız. Üzerine 4-5 damla limon suyu ekleyiniz (limon suyunu direkt olarak limondan elde edin).bu karışımı kolumuza sürsekte olurmu reis

 14. ben en baştakı formulü denıyorum daha bugun başladım sarımsak ve tuz sizce etkılı olurmu bu yaşımda sene olarak 19 yenı girdim

  • Selamlar,

   Faydası olur da 17 yaaşında sakalın yoksa çıkmasını bekleme, 20 yaşına kadar yolu var hatta 25 diyelim. İyice gürleşmesini istiyorsan biraz zamana güvenmen gerek.

   • Bu işlemleri temiz surata veya sakalli halde mi yapmak gerekir mesela limon tarçın i sakallı halde yapsak olurmu bir zararı olurmu sakalları kesmeden siklassin diye

 15. 19 yasimdayim faullerde sakal var ama faullerin altinda sakallarim yok nasil sakal cikar yardimci olurmusunuz

 16. Selamlar. 22 yaşındayım ve sakallarımda ciddi boş olan yerler var. nasıl gürleştirebilirim? yılan yağı kullanıyorum ama pek işe yaradığı söylenemez. Şimdiden teşekkürler

  • Selam Enes,

   Ceviz yağı ve badem yağını alıyorsun. Her birinden birer çay kaşığı, karıştırıyorsun. Sonra da sakallarına sürüyorsun. Parmaklarınla böyle masaj yaparmış gibi yumuşak hareketlerle. Ancak deriye nüfuz ettiğini hissetmen gerek. 30 dakika sonra yüzünü sıcak suyla yıkıyorsun. En az 1 en fazla 3 ay sonra hacı abi diye lakap takarlar 🙂

   İyi günlerr

 17. selamlar 17 ye yeni girdim sınıfta herkesin artık tam sakal denecek kadar varken hepsi değilde /80inin benim yeni yeni çıkıyor evet çıkacam biliyorum babamın da bu yaşlarda çıkmış şuan gür sakalları ama bu süreci hızlandıramaz mıyım neler yapmalıyım lütfen yardım eder misin

  • Selam Mert

   Yaşın genç, vücudun, kasların, hormonların daha yerine oturmamıştır bile. Bazen zamana bırakmak gerekir böyle şeyleri. Yerinde olsam acele etmezdim. Ama ille de istiyorsan, sarımsak sür faydasını görürsün.

 18. benim sorum şu bıyıklatım kedi bıyıgı gıbı cıkıyo dik dik oraya buraya doğru yerli yersiz bunu nasıl yumuşatabilirim

   • Bunun için Cosmo Code & Kadir Alkan Sakal Bakım Yağı kullanmalısınız. 14 farklı doğal yağlardan oluşan özellikle çam terebentin ve sarımsak yağı sayesinde kıl kökleriniz aktif hale gelir. Ve böylelikle daha gür ve bakımlı sakallara ulaşabilirsiniz. Sarı ayva tüyleriniz kalınlaşır. Bu dönemde jiletle sakal tıraşı olmak zorunda değilsiniz ancak olursanız daha etkili bir sonuç alırsınız. Tüm bunlar için instagram sayfamıza @menhaneturkey ya da http://www.menhane.com adresine ziyaret etmenizi öneririm

  • Her gün düzenli bir şekilde tıraş oluyorsun. Bu nasıl olur? Yukarıdan aşağıya doğru jiletle kesersin sakalını. Sonrasında da 15 dakika duracak şekilde suratına ceviz yağı sür. Hiç bir sıkıntın kalmaz. Hem düzgün tel tel çıkar hem de istediğin gibi olur. Yumuşaklığı falan 🙂

  • Kardeşim.

   Şimdi aynen şöyle yapıyorsun. Biraz deneme yanılma yöntemiyle cildine en uygun olanını bulacağız. 2 ay sürecek bu süreç.

   Önce sarımsak ve tuzu dene, yukarıdaki anlatımımda ilgili alanı bulabilirsin. Sonraasında da badem ve ceviz yağı yöntemini dene. Bunlar kıl köklerini besleyen ve uyaran, tabiri caizse şaha kaldıran çözümlerdir.

 19. S.a ede. 22 yaşındayım ama çene kısmın da Bir tırnak ucu kadar her ki tarafında da seyrreklik vvr ne önerirsiniz👏👏👏

  • Hocam sarımsakla biraz sil sakal bölgesini. Bir diş sarımsağı ikiye böl, suratına sür. Ardından bir damla da badem yağı gezdir. 20 dakika sonra da sıcak suyla yıka. 2 aya sonuç alırsın.

 20. 15 yaşındayım yüzümde sağ tarafta sol tarafa Göre daha çok tüy var ve sola gore daha gür neden öyle ne yapmam gerek

 21. 15 yaşındayım yüzümde sağ tarafta sola gore daha çok tüy var ve sola gore daha gür neden öyle ve ne yapmam gerek

 22. Selamlar Atakan adım yusuf 19 yaşındayım az denilecek kadar sakalım çıkıyor sarımsak tuz badem yağı zeytin yağı ve limon karıştırıp kullansam olur mu ? Ceviz yapı illa olmalımı acaba ?

  • Selam yusuf,

   Öncelikle hepsini kullanıp kombo yapmana gerek yok. Ceviz ve badem yağı yeterli olur. Diğer yöntemleri bunlar işe yaramazsa denersin. Ancak yaraması için sabretmelisin. Sonuç aalmak için bir süre gerekiyor çünkü. Ceviz yağını da aktarlarda bulabilirsin.

  • Soğan sürmeyi deneyebilirsin. Kılları kalınlaştırabilir. Gerçi kişiden kişiye fark ediyor. Kılları sertleştirmek içinde sarımsak ve tuz kullan. İyi gelir.

 23. Hocam bu karışımlar hepsi birmidir veya ayrı ayrımıdır eyer hepsi birse hepsini birbirine karıştırsak olurmu

 24. Meraba 20 yaşındayım yanak kısmında çıkmıyor ama bıyık ve çenede yoğunlukla çıkıyor napmalıyım

 25. Atakan bey yaşım 14 arkadaşlarımın çoğunda sakal var bende yok yukarıdaki formülü uygularsam sakallarım çıkarmı

 26. Bu kadarıda olamaz. Aynı sorulari sorumayin. Hepsi yukarıda tıkır tıkır yazılı. Abi helal olsun bıkmadan cevap veriyonuz

  • Selamlar Mahmut,

   Okurlarımızın, sadece sakal çıkarma konusuna değil, bütün konularımıza bu denli ilgili olması hoşumuza gidiyor. Ancak bir yandan da haklısın. Farklı bir sorusu olanlar için her zaman buradayız. 🙂 Senin yorumun içinde çok teşekkür ederim.

 27. 14 yaşındayım 16 yaşındayım diyenler var 21 yaşındayım bende sakal yok bu kadar dert etmeyin daha erken be kardeşim benim yaşıma gelince yazın

 28. Kardesim merhaba
  23 yasindayim yan bolgeler de sakal ile
  Ilgili bir problem yok ama bıyıkda seyreklik var bunu zmanami birakayim yoksa onerdigin bir cozum varmi?

 29. merhaba 21 yaşım var minoxidil 5 qulandim 2 ay sonuc aldim ama o qarda alamadim sonucu bazi yerlərdə boşluqlar var simdide sarımsaq sürüyorum ardanda barem yagi

 30. Tatlı badem yağı ve ceviz yağı karışımını kullanmaya başladım kaç güne etkisini gösterir krsin çıkarırmı 19 a giricem

 31. Merhaba benim yaşım 17 yüzüm baby face sadece bıyık var bide cenemde 5-6 tane kıl var arkadaşlarım bana kose diyip duruyolar sizce bu yöntemler den hangisini kullanmaliyim ve ise yarar mı ?

 32. Selamın Aleyküm Yaş 21 Soğanı eziyorum zeytinyağı döküyorum üstüne tuz koyuyorum bunu uyguluyorum sonrasındada badem yağı kullanıyorum doğru mudur cevap verirseniz sevinirim

 33. merhaba , sarımsak sürdükten sonra cildimde 3 4 adet kırmızı nokta oldu. zararı varsa devam etmk istemiyorum.

 34. Merhabalar yaşım 21. Çok az sakalım var ve belli bölgelerde hiç sakalım yok. Ayrıca cildim de çok yağlı ve sivilceli. Bu anlattığınız formulleri uygularsam sivilcelerin artışı olur mu ?

 35. Benim sakallarim cikiyor fakat kestigim zaman uzamasi cok zaman aliyor ve bazi yerlerde sakal yok. Ayrica tam olarak istedigim gürlük te degil. Badem yagi ve ceviz yagini kullanirsam hem cikmayan yerleri hemde sakalimin dahada gurlesmesine kesin yardim edermi ?? ( sarimsak deneyemem cildim biraz hassas)

 36. Iyi günler. Ben 23 yasindayim ve sakallarim normal bir insandan cok cok az. Cenemde ve biyiklarimda biraz var favorilerde ise yok denecek kadar az. Nasil bir yöntem uygulamaliyim? Bircok yöntem denedim fakat hicbiri ise yaramadi.

 37. Abi ben 16 yaşındayım çoğu arkadaşımın sakalı çıktı benim çıkmadı hangi yöntemi uygulamalı yine lütfen zamana bırak demeyin

 38. Selamlar hocam bende 20 yaşındayım sakallarım çıkmaya başlıyor ama çok yavaş geçen seneyle bu sene arası sadece faullerden aşşağıya doğru az bişey çıktı okulum ve çevremden dolayı çok özeniyorum serum kullandım fakat bi etkisini görmedim minoxil önerdiler oda kullanmayı bırakınca dökülüyor diye hiç denemedim bana bu konuda yardımcı olursan çok memnun olurum .

 39. Merhaba Atakan Bey yaşım 17 faullerden çeneye sakallarım çıkıyor ama çene altında yoklar sadece yanaklarımda sakal çıkıyor tam halde çıkması için ne yapabilirim?

 40. Badem yağı ve Ceviz yağını karıştırıp uygulamadan önce sinekkaydı traş olmamız gerekiyor mu? 2-3 günde bir yeterli midir.

 41. Kardeşim selamlar sana mail yazdım ama bakamadın galiba, gene de söyleyeyim 24 yaşındayım heryerim de sakal köküm var ama yanlar yani yanaklar hiç uzamıyor ve de kesince tam 5 günde sakal kökleri tam belli oluyor yavaş uzuyor en etkili ne önerirsin? Teşekkürler

  • selam tuna,

   Mailini gördüm. Cevapta yazdım. Kontrol eder misin?

   Burdan da bi kaç sakal çıkarma önerisi yazayım. Bak şimdi, 2 diş sarımsağı alıyorsun. Bir çay kaşığı tatlı badem yağıyla karıştırıyorsun. İçerisine bir damla gül suyu bir damla da limon suyu katıyorsun. Çok az ama çok az da tuz ilave edip bir havanda eziyorsun. Bunu 2 günde bir sabah saatlerinde suratına sürüyorsun. tam 30 dakika kalacak suratında. Sonra bu karışımı yüzünden arındırmak için sıcak su ile yıkıyorsun. Ardından da havluyla güzelce kuruluyorsun. 30 dakika sonra da soğuk suyla yıkayacaksın. 2–3 ayda sakalların istediğin yoğunluğa ulaşacaktır.

   Haydi selametle. Sorularını soru panelinden de ulaştırabilirsin. Mail çok yavaş ve zahmetli.

 42. Selamün aleyküm hani demiştiniz ya kombo yap hem ceviz hemde badem yağıyla onu nasıl ni karışımla yapacağım

 43. sizce badem yağımı daha etkılı yoksa ceviz yağımı bun urunlerı nereden bulabılırız ve haftada kaç gun uygulamamız gerek

 44. Emre benimde öyle düşüncem var ama duyduğum kadarıyla badem daha iyi ve baharatcilarda bulabilirsin ben 2 gün önce aldım hem ceviz hem badem ikisi 15

 45. Hocam 2-3 tel kıl var sadece geri kalan dikkatli bakıldığında görülen tüyler yani belli değil sorum hiç sakalı olmayanlara en uygun yöntem hangisidir.

 46. 16 yaşındayım arkadaşlarimin sakalı var benim yok diye dalga geçiyorlar bu işlemleri uygularsam çıkar mı

 47. merhaba 19 yaşındayım sakallarım sert ve heryerde var ama bazi yerlerde az çıkıyor hangi yöntemi kullanmalıyım

 48. Benimde sorum şöyle sakallarim cıkıo ama saga sola dogru kulaga dogru cikio assagi dogru duzeltmenin bi yolu varmidir? Bi yardimci olabilirmisiniz lutfen

 49. Badem yağı ve ceviz yagını karıştırıp üzerine 2 3 damla limon ve 2 3 damla sarımsak suyu sürsem böyle bir karışım kurdum aklımda olurmu acaba olursada haftada kaç gün ve kaç dakika tutmalıyım cevaplarsanız sevinirim

 50. Kardeşim yaş gitti 18e yüzümde bırak sakalı tüy bile yok yapsam faydasını görebilirmiyim yardımcı olurmusun bana?

 51. Yaşım 18 yüzümde çıkanlar tüy gibi ve bazı yerlerde hiç çıkmadı ne yapmam gerekiyor kadar kullanmam gerekiyor

 52. Merhaba yaşım 20 sakalım çok fazla yok bazı bölgeleri özellikle boş ve bıyığım çıkmıyor tüy şeklinde var ne yapmalıyım hangi yöntemi kullanmalıyım?

 53. öncelikle selamun aleyküm. abicim yasım 19 nisanda girdim. bıyık ve cene sakalım cıktı. ama fauri ve yanakta sakal cıkmıyo bunun icin ne yapabilirim. ayrıca cıkan kılla hani asırı uzamıyo bellimiktar uuzuyor ve sakallarda koyulaşma olmuyor. yardımcı olursan sevinirim…

 54. Ya ben 16.5 yaşındayım çenemde 10 tel sakal var 4 5 defa jilet kullandim ama bir artma görmedim arkadaslarimda babaminki gibi sakal var benimle dalga geciyolar Köse diye sakalimin cikmasi icin ne yapmaliyim atakan reis en hizli ve en guvenilir en sağlıklı yöntemi hangisi yazarsan sevinirim ♥♥♥

 55. Merhabalar benim daha sakal koklerim bile yok ve hala ergen biyigim var yani bu yontemleri uygulasam cikarmi yoksa illa sakal koku olmasi sart mi

 56. Benim 3 aydır batik sakal sorunum var. Son 1.5 aydır noreva kerapil krem ve antibiyotik krem kullaniyorum temizleyici jelle birlikte. Pek fazla bi değişiklik olmadı batik lar azaldı ancak eski haline dönmedi. Gür ama dalgalı sakallarim vardır çene aldı bölgemde yaşadığım sorun hala devam ediyor. Ne öneride bulunabilirsiniz ne kadar surede eski haline kavuşur.

 57. merhaba bu dediğiniz işlemleri her gün uygulasak sorun olur mu bide sizin tavsiye ettiğiniz kullanma aralığı kaç gün ?

 58. Merhaba Atakan yaşım 17 bıyıklarım var ama sakal çıkarmak istiyorum yukarıdaki yöntemlerin hangisini uygulim 1,5 ayda sakal çıkarmak istiyorum ona göre yöntem söylermisin teşekkürler

 59. Kardeşim hayırlı günler,
  Yanaklarda çok az sakal var çene kısmında ortadan sakal fazla uzamıyor ve çenenin altında da sağı ve solu dolu olmasına rağmen ortada boşluk var aynı zamanda sakallar çok yavaş uzuyor önerilerini bekliyorum teşekkürler..

 60. Benim sakallarim var ancak gec uzuyo ve bosluklar var ben ise ayni ragnar lotbrok gibi yapmak istiyorum yani bayagi uzun ve o kadar uzatmam imkansiz habgi yontemi denersem bosluklar dolup hizli bi uzama elde ederim atakan bey

  • Sa kardeşim bende 17 yaşındayım. Eğer ailende veya yakın akrabalarında köselik yoksa sıkıntı etme. Şimdi hafta da 2 kere uygula bu yöntemi 2-3 ay fakrı gör;
   1- Jiletle suratınıda ki tüyleri kes. ( bunu her sarımsak süreceğin zaman yap)
   2- Yüzünü 1 dk falan sıcak suyla yıka.
   3- Sarımsağı bastıra bastıra sür.
   4-Haftada 2 den fazla uygulama 25 dk dan da fazla bekletme.

 61. Atakan bey işim geregi hergün tras olmak zorundayim. Tavsiye ettiginiz yontemleri uyguladigimda yine faydasini alabilirmiyim

  • Usta sakallarını kesiyorsun ya suratını sıcak suyla yıka daha sonra sarımsağı sür 25-30 dk bekle. Bunu hafta da 2 kere yap. Her geçen ay daha çok farkına varırsın faydasını. Özellikle sakallarını kesipte yaptığın için daha iyi sonuçlar alırsın emin ol

 62. Herkese merhaba. Sarımsak en etkili yöntem bence. 17 yaşındayım siyah tüylere ilk sürüşümde bile hafif sertleştiğini gördüm. Eğer düzenli olarak uygularsanız 2-3 ayda bir %40 artış görürsünüz. 6-9 ay sonra dht hormon eksikliğiniz yoksa miss gibi sakallarınız olur.

 63. Merhaba Atakan Abi yasim 15 yuzumde hafiften TUY var jilet ile onlari aliyorum sirf sakal ciksindiye cok istiyorum bana yardimci ol jilet atarsam acaba kac ayda yada haftada sakal cikar

 64. Merhaba Atakan abi yasim 15 yuzumde hafif tuy var sakala merakim var sabredemiyorum 1 hafta yuzume jilet aliyom acaba cikmasina yardim edermi eger ederse kac gunde ayda haftada cikar sagol abi

 65. SA USTA 18 YAŞINDAYIM VE SURATIMDA SAKAL YOK BİLE BEBEK SURATI GİBİ VE BU DURUM İSTER İSTEMEZ İNSANDA PSİKOLOJİK SIKINTILARA SOKUYOR BENİM BU YÖNTEMLERDEN HANGİSİNİ YAPMAM GEREK NE ÖNERİRSİN USTA MESELA BADEM VE CEVİZ YAĞI LİMON SUYU İLE KARIŞTIRIP UYGULASAM OLURMU VERECEĞİN CEVAPDAN ÖTÜRÜ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER EDERİM

  • Selam Ferhat,

   Sarımsak tuz formülünü dene. İş görür. Sonuç alamazsan yukarıda bahsettiğim yağlarla kombo yap. O zaman da fayda görürsün. Ama dikkatli ol. Cildine zarar verme. Çokta kasma. Daha 22-24 yaşına kadar uzar. Birde günlük jilet vur. Çıkıyorsa da düz çıksın.

   • Selamun Aleyküm kardeşlerim. Sizlere bir sorum olacaktı. Özellikle Atakan kardeşimize o bu konuda sanırım çoğumuzdan daha tecrübeli ve bilgili. Ben 25 yaşında olacağım kasım ayında. Sakallarım konusunda sorunum bazı yerlerde köselik var ve uzattığım zaman sakallarımı sarmaşık gibi zamanla her bir teli başka yerlere yöneliyor yani bazı gördüğümüz sakallı arkadaşların ki gibi ok gibi düzgün değil. ve bende sakallarımı uzatmak istiyorum. köse olan yerler hakkında vede sakallarımın daha düzgün bir biçimde çıkması için ne yapabilirim. Yukarıda ki yöntemlerden hangisini uygulamalıyım yada farklı bir yöntem. Teşekkür ederim hayırlı çalışmalar.

 66. Merhaba Atakan Abi
  Ben 19 yaşındayım sakallarim yok ama bıyıklarım var
  Ben senin bu dediklerinin hangisini nasıl ve hangi sıklıkla kullanmaliyim

 67. 19 yaşındayım faullerin altinda seyrek seyrek var cenemde ve boyun taraflarimda azar azar cikiyo tatli badem yagi ve limon kullansam seyrekligi giderir ve cikmayan yerlerin cikmasini saglarmiyim

 68. Biraz tuhaf olacak ama benim aslında sakallarım var. Yalnızca ben daha gençken yüzümün belli bir bölümündeki sakalları yoluyordum. Bir nevi tik gibi bir şeydi. Ve şimdi o bölge de sakallar seyreklesti ve nahoş bir görüntü oluştu. Acaba kıl köklerine bir zarar vermis miyimdir? Bu yöntemleri denesem faydası olur mu? Teşekkürler

 69. Abi ben 17 yaşındayım ve sakalım çok az var aşırı derecede görünmüyor bile bıyık var nasıl bi yöntem önerirsin kısa bir süre içerisinde çıkmasını istiyorum nasıl yapabilirim.

 70. Selam,
  Sakal cikiyor bende fakat yanak kisminda cikmiyor oraya haftada 2-3 kere limon ve sarimsak sursem cikarmi abi?

 71. Selam Atakan,

  Tıraş olmamıza gerek varmı, sakal olmayan bölgeye sürsek yeterli mi? Yüzünüz temiz olsun derken sakalsız yüz manasında mı söylediniz?

  Tıraş olmadan yukardaki yöntemleri uygulasak sonuç çıkartır mı? Detaylı bilgi verir misin?

  teşekkürler

 72. 18 Yaşındayım, follerde seyrek sakalım var. çenemde de sol kısmında 20-30 tel sağ kısımda 10 tel orta kısımda 2-3 tel var 2-3 gündür badem yağı sürüyorum sizce kaç güne eşit olur. Bu arada sarı tüyler var uzuyor fakat kıl olmuyorlar. Jilet vuruyorum ama yinede kıl olmuyorlar.

 73. Ben Yeni 17 Yaşına Girdim Ve Yüzüme Bir Kere Jilet vurdurdum Bıyıklarım Siyahlaştı Sakallarım İse Fail Tarafından Aşşağı Doğru Tüy Gibi Ama Sertleştirler Bir Kere Daha Jilet Vurdurmalımıyım Ne Yapmalıyım ?

 74. Merhaba iyi günler.
  21 yaşındayım sadece çenede ve bıyıklarda sakal çıktı yanaklarda yok ne yapmalıyım ?

 75. REis ben askerdeyim yaş 21 surat bebek suratı psikoloji alt üst internet black marble sakal serumu söyledim işe yararmı bir bilgin varmı ? Yoksa bu yöntemi uygulasam cıkarmı sarımsak limon veya her ikisinden de kullansam abimin yaş 24 ondada aynı sıkıntı var bıyık ve çene var sadece acil bana dönüş yaparsan sevinirim teşekkürler

 76. Benim vucudumda kıllar var ama sakalım hicyok hafif bıyık var bide çene altında hafif sakal var onlarda azdır yaş 18 olurmu cevaplayın

 77. 20 yaşima yeni girdim sakal guzel çikiyo yüzde, biyiklar, dudak alti, cene baya gür. Ama tek sorunum cene yanlari hiç yok nasil ne zaman çikar ?

 78. Selamun Aleyküm kardeşlerim. Sizlere bir sorum olacaktı. Özellikle Atakan kardeşimize o bu konuda sanırım çoğumuzdan daha tecrübeli ve bilgili. Ben 25 yaşında olacağım kasım ayında. Sakallarım konusunda sorunum bazı yerlerde köselik var ve uzattığım zaman sakallarımı sarmaşık gibi zamanla her bir teli başka yerlere yöneliyor yani bazı gördüğümüz sakallı arkadaşların ki gibi ok gibi düzgün değil. ve bende sakallarımı uzatmak istiyorum. köse olan yerler hakkında vede sakallarımın daha düzgün bir biçimde çıkması için ne yapabilirim. Yukarıda ki yöntemlerden hangisini uygulamalıyım yada farklı bir yöntem. Teşekkür ederim hayırlı çalışmalar.

Yorum yapın