Hızlı doğal göğüs büyütme yöntemlerini sıraladık

Hızlı doğal göğüs büyütme yöntemlerini sıraladık

Memesinin görünümünü beğenmeyen kadınlar için hızlı doğal göğüs büyütme yöntemleri ve doğal ameliyatsız meme büyütme konuları sağlık yayınları tarafından çokça işlenmektedir.

Günümüz kadınlarının en çok müzdarip olduğu sorunlardan biri olan, küçük göğüsler ya da göğüs büyütme olayı hakkında halen birçok araştırma devam etmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatları, göğüs büyütme egzersizleri ve çeşitli doğal yöntemler bugüne kadar en popüler uygulamalar olarak küçük göğüslü kadınların çözümü olmaktadır. Tüm bunların dışında göğüslerinizde ağrı çekiyorsanız, “Göğüs ağrısı nasıl geçer?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi memelerinizin boyutuna genleriniz çoktan karar vermiştir. Zamanla yaşınız ilerlerken genleriniz aktif olarak görevini yerine getirir ve göğüslerinizin doğal olarak şekline etki eder. Tabi ek olarak dış etmenleri de bu nokta da saymamak olmayacaktır. Örneğin hamilelik, çeşitli salgılanan hormanlar gibi birçok etmen de ise göğüslerin görüşüne etki edecektir.

Göğüs büyütme yöntemleri ve ameliyatsız meme büyütme

Göğüs veya meme bilindiği gibi erojen bir organdır. Yani erotik durumları uyandıran, sevişme hissini arttıran ve önemli tahrik edici bölgelerden biridir. Kadın estetiğinde önemli bir yere sahip olan meme, boyutuyla ve duruşuyla birçok kadının psikolojik durumuna etki etmektedir.

Küçük memeler kadınların çoğunda problem olarak algılandığı gibi kimi kadınlarda büyük memelerde problemlere sebep olabilmektedir. Hatta göğüs, meme büyütme yöntemleri ve ameliyatları bulunduğu gibi aynı şekilde meme küçültme, göğüs küçültme ameliyatları da oldukça yaygın bir şekilde kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Göğüs, meme büyütme tekniklerinin yanı sıra meme uçlarının yönleri, sarkık ya da dik oluşu da bir çok kadının ilgisini çekmekte ve psikolojisini etkilemektedir.

Doğal Göğüs Büyültme Masajları Yazımıza Göz Atmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Peki Meme, göğüs büyültme nedir?

Göğüs büyütme, kadınlarda meme denilen organın doğal ya da yapay yöntemlerle daha büyük bir boyuta kavuşmasını sağlama çalışmalarına verilen genel bir isimdir.

Doğal yöntemler ve çeşitli egzersizlerle yapılabildiği gibi genellikle çeşitli silikon implant olarak bilinen protezler yardımı ve bunların yanı sıra yağ enjeksiyonu kullanılarak yapılmasıdır.

Göğüs büyültme ameliyatı nedir?

Göğüs büyütme ameliyatları bilindiği gibi kısa süre içerisinde tamamlanan, kadınları yormayan ve küçük memeli kadınlar tarafından

yoğunlukla tercih edilen bir estetik operasyonudur. Göğüs büyütme ameliyatlarında genellikle kadınların meme bölgelerine silikon implantlar ve yağ enjeksiyonları kullanılmaktadır.

göğüs dolgunlaştırma

Göğüs büyütmek için doğal yöntemler nelerdir?

Meme büyütmenin doğal yöntemleri de bulunmaktadır. Meme büyültme doğal yöntemleri ise genellikle alternatif tıbbın bolca yararlandığı bitki çayları ve masaj teknikleri kullanılmaktadır.

Genellikle kadınlık hormonu salgılatmasıyla bilinen adaçayı, papatya çayı gibi bitki çaylarının yanı sıra, halk arasında yoğurma olarak bilinen ve memelere uygulanan bir nevi masaj tekniklerinin de işe yaradığı bilinmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı genellikle hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Genellikle göğüslerinin, memelerinin vücutlarına oranla küçük olduğunu düşünen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

İkinci bir sebep olarak doğum sonrası göğüslerin tahriş olması, sarkması gibi çeşitli durumlarda memelerin toplanma amacıyla göğüs büyütme, göğüs sıklaştırma ameliyatları uygulanmaktadır.

Göğüs büyütme ya da meme büyütme estetiği ameliyatları sağlık problemi yaşayan kadınlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir.

Memelerin çoğu kadında simetrik olmaması, memelerin gelişiminin orantısız olması gibi durumlarda göğüs büyütme ya da göğüs sıklaştırma gibi çeşitli ameliyatlar meme bölgelerine sıkça uygulanmaktadır.

Tıbbı ya da benzeri nedenler ile geçmişte yerleştirilen meme implantlarının, göğüs silikonlarının eskimesi nedeni ile daha sonradan bu implantların değişmesi

gerekmesinden dolayı ameliyatlar dönem dönem tekrarlanabilmektedir.

Doğal meme büyütme yöntemleri nelerdir ?

Doğal meme büyütme yöntemleri günümüzde en çok araştırılan ve denenen konulardan biridir. Çünkü ameliyat, estetik gibi halk arasında ki tabirle bıçak altına yatmayı gerektirmez ve kadınları daha da rahat hissettirir.

Doğal meme büyütme tekniklerinden en çok tercih edilenleri;

Meme masajı tekniği; Göğüslerinizi günlük düzenli olarak ovalamak ve halk arasında ki tabirle yoğurmakla uygulanmaktadır.

Doğal masaj yağları, bitkisel yağlar, nemlendirici vücut losyonlarını meme bölgenize uygulayıp yumuşattıktan sonra düzenli olarak göğüslerin alt kısmından başlayarak yavaş yavaş baskı uygulamadan ovalanmasıyla meydana gelmektedir.

Dikkatli uygulanması gereken bir tekniktir çünkü ilerleyen zamanlarda, genellikle orta yaşlarda memelerin sarkmasına sebep olabilmektedir. Bu durum birçok noktada kadından kadına göre değişmektedir. Memelerinizin boyutu bu teknikte çok önemlidir.

Örneğin zaten yaşınıza ve durumunuza göre ideal göğüslere sahipseniz zaten bu tür teknikler size olumlu değil, olumsuz yansıyacaktır. Sebebi ise göğüsleriniz bu teknikle yoğrulmasında sarkmalar meydana gelebilir. Bu yüzden genellikle masaj tekniği küçük memeli kadınlar tarafınca tercih edilmektedir.

Öyle ki göğüslerini diğer kadınlara göre iri olduğu halde bundan memnun olmayan kadınların sayısı oldukça fazladır, o yüzden belirtmekte fayda var 😊

Bitki çaylarının en çok tercih edileni adaçayı;

Adaçayı bilindiği gibi kadınlarda, kadınlık hormonunun salgılanmasında oldukça etkilidir hatta bir dönem erkeklerin az miktarda tüketmesi gerektiği bile söylenmiştir.

Bu yüzden kadınların çeşitli göğüs büyütme uygulamalarının yanında düzenli olarak adaçayı tüketmeleri, göğüslerine adaçayı suyuyla ve pamuk yardımıyla hafif hafif masaj yapmaları faydalı olabilmektedir.

Hem sakinleşip hem de memelerinizi büyülten rezene çayı;

Hamilelik döneminde yada hamile kadınların sıkça tercih ettiği rezene çayı kadınlarda yine kadınlık hormonlarını besleyerek meme bölgesinde ki bir çok siniri, süt yolunun daha kolay aktive olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden meme büyütme çalışmalarında düzenli rezene çayı tüketiminin oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Rezene çayının tüketimi genellikle min. 3 ay sürmektedir. 3 ayın sonunda gözle görülebilen değişimler olduğu kadınlar tarafından belirtilmektedir.

Çemen ya da çörek otundan haberiniz var mıydı?

Adaçayı gibi çemen ve çörek otu tüketiminin belirli oranlarda östrojen hormonunun salgılanmasında etkili olduğu kadınlar tarafından bilinmektedir. Bu yüzden çörek otu yağının bölgesel olarak düzenli kullanımlarda etkili olduğu birçok kadın tarafından onaylanmıştır.

Unutmayın göğüs büyütmenin doğal yöntemleri birçok uygulama da olduğu gibi en başta sabır işidir!

Bu yüzden birkaç günde bir etki beklemeyin ya da birkaç ay içerisinde ciddi boyutta etkiler beklemeyin, uygulamaları sabırla ve düzenli olarak uygulayın ve takip edin.

Çörek otu yağının kullanım süresi ise minimumda 5 ay olarak bilinmektedir fakat 5 ay sürelerinde gözle görülen bir etki olduğu bilinmektedir. Çörek otu yağını ise minimumda bir pamuk yardımı ile hafif hafif masaj yaparak memelerinize uygulamalısınız.

Büyük bir can kurtarıcısı haline gelen Çikolata;

Çikolatanın kadınlar üzerinde bir çok etkisi olduğu aşikar ve aynı zamanda çikolata tüketiminin yapılan araştırmalar gereği bir çok kadında meme büyümesine sebep olduğu artık bilinmekte.

Çikolata kadınlarda salgılattığı hormonlardan dolayı kendilerini daha iyi hissetmelerine sebep oluyor ve onları mutlu ediyor. Aynı zamanda güzel bir enerji ve karbonhidrat kaynağı olan çikolata salgılattığı hormonlar gereği kadınların memelerini büyütmelerinde faydalı oluyor.

kadın göğüs büyütme yöntemleri

Bunun dışında doğal meme büyültme yöntemlerini sıralamak gerekirse eğer;

Maydanoz

Kadınlar için ideal bir yiyecektir ve bitki olarak tüketilmesi gerekmektedir. Yemeklere katılan maydanozlardan ziyade direk doğal olarak yenmesi gerekmektedir.

Kara üzüm

Kansızlıktan birçok şeye kadar faydalı olan kara üzüm ve çekirdeği kadınlarda meme büyültme ve hormon salgılatma en etkili gıdalardan biri olduğu bilinmektedir.

Yer elması ve Hurma

Yer elması ve bunun yanında arap kadınlarının sık sık kullandığı hurmalar göğüs, meme büyütmede oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda içerisinde bulunan bir çok mineral ve faydalı ögeler ile cinsel heyecanı arttırmada oldukça etkili bir gıda olduğu bilinmektedir.

Karalahanayı duydunuz mu?

Karalahana hem göğüs kanseriyle mücadele oldukça etkili bir gıda olduğu gibi göğüs uçlarının büyümesinde direk etkili olan önemli gıdalardan biridir. Kara lahananın da tüketilmesi meme büyütmede oldukça etkili.

Meme büyütmede kullanılabilecek diğer masaj yağları nelerdir?

Basit bir şekilde sıralamak gerekirse eğer;

Çörek otunun yanı sıra zeytinyağı da meme büyütmede oldukça etkili bir yağdır. Pamuk yardımı ile hafif hafif meme bölgesine uygulanmaktadır ve hafif hafif masaj yapılmalıdır. Unutmayın daha sonra alacağınız ılık duş oldukça etkili bir yöntemdir.

Keten tohumu yağı kullanın

Diğer masaj yağları gibi ara vermeden uygulanması gereken keten tohumu yağı ile yapılan meme masajları oldukça etkili bir yöntemdir fakat sabır bu noktada çok önemlidir. Uygulamalara en az 15 gün süre ile düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir ve tam anlamıyla sonuç alınabilmesi için verilen süre ise 3 aydır.

Süzme balı memelerinize sürüp 30 dakika bekletin

Diğer bir bilinen yöntem ise süzme balın hafif masaj yöntemiyle meme bölgelerine sürülmesi ve 30 dakika kadar bekletilmesidir. Ballı masaj genellikle göğüsleri dikleştirmede ve toplama da kullanılmaktadır.

Göğüs büyütme yöntemlerini ve göğüs büyütmenin bitkisel çözümlerini artık biliyorsunuz. Bu konu da oldukça sabırlı olmanız gerekmektedir.

Göğüs büyütme süreci zaman isteyen bir süreçtir. Öyle ha deyince sonuç beklemeyin 🙂 Yukarı da vermiş olduğumuz bilgilerin dışında şunu da bilmenizde fayda var. Eskiden kadınlar göğüsleri büyüsün ve hacimlensin diye göğüslerine tas kapatırlarmış. Duş almadan hemen önce yapılan bu işlem genelde 5 dakika kadar sürermiş.

Sonrasında ılık su ile duş alırlarmış. Böylece göğüsleri daha dolgun ve diri görünüyormuş. Sizde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Gerçekleştirdiğiniz uygulamadan sonra duş alırken sıcak su kullanmayınız. Sıcak su göğüs sarkıklıklarına neden olduğu için sıcak su ile duş almanızı önermiyoruz.

Makalemizi diğer kullanıcıların da okuyacağını göz önünde bulundurarak ve onlara yardımcı olması amacıyla yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca yorumlarınız göz önüne alınarak makalemiz sürekli güncellenmektedir.

Hızlı doğal göğüs büyütme yöntemlerini sıraladık” üzerine 47 yorum

 1. Dogal olmayan yontemlerle goyus buyultmeye calisanlari anlamak zor. Kendilerine ne kadar cok zarar veriyorlar

 2. 20 yaşındayım ve kendimi bildim bileli göğüslerim küçük. Sabırla deneyeceğim bu yöntemleri 3 ay 6 ay fark etmez. Ama gerçekten işe yarayacak mı acaba? Çünkü meme küçüklüğü bizde genetik 😒 makale için teşekkürler 🙏🏼

  • Selamlar Betülay,

   Rica ederim öncelikle,

   Genetik demişsin de bu birazda beslenme alışkanlığıyla ilgili. Ahım şahım bir büyüme olmasa da yine de gözle görülür, fark edlebilir bir büyüme olacaktır.

  • Denemeden bilemezsin. Her insanın üzerinde farklı etkilere yol açıyor bu teknikler. Ama işin sonunda keşke yapsaydım dememek için başla gitsin 🙂

 3. merhaba benimkiler bana küstü büyümüyolar her şeyi denedim olmuyor bu arada 10 yaşındayım bir şey fark eder mi?

  • Selam Çiçek,

   10 yaşında bunları düşünmemelisin. 20 yaşında da düşünmemelisin. Sen güzel günler hayal et onlarda ayak uydursunlar.

 4. 14 yaşındayım ve arkadaşlarıma nazaran memelerim kuçuk yapsam masa yöntemlerini yapsam uygun olur mu acaba

  • Panda Selam,

   Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.

   Yaşın bu konuları düşünmek için hayli küçük. Her şey zamanında güzeldir. 14 yaşında göğüs büyüklüğünü dert etmemelisin kendine. Göğüs büyüklüğünü etkileyen faktörleri yukarı da sıralamaya çalıştık. Liste hayli uzun. Her şeyin doğalını zamanında görmen kendi hayatın içinde oldukça önemlidir. Sen bu nedenle bu yaşta göğüs büyütme gibi konuları kendine sorun edinme. Yaşın geldiğinde -özellikle 18-21 yaş arası- İdeal iriliğe ulaşacaklardır. Bu da seni memnun edecektir.

   Hayatın da başarılı ve istikrarlı olman dileğiyle,

   Hoşçakal.

 5. 17 yaşındayım zeytinyağını kullanıyordum ilk günden etkisini gördüm biraz toparlandı göğüslerim 2-3 gün masaj yapmadığım oluyor bir sorun olur mu bide adacayi ve rezeneyi düşünüyorum ama haftada kaç kez içmem gerekiyor

  • Merhaba ben de başlamak istiyorum zeytinyağını masaj olarak nasıl yapıyorsun masajını yaptıktan sonra duş da alıyor musun?

 6. Ben 16 yaşındayım ama yaşıma rağmen aşırı küçükler yok gibiler daha önce türlü masaj tekniklerini de denedim ama hiç bi değişiklik olmadı

 7. Simdiden diyim biliyorum yasim daha kucuk 15 yasindayim aslinda boyle seyler hic umrumda olmazdi dis gorunus falan ama vucudumun her yeri gelisti goguslerim disinda hatta ben cok erken gelistim 9 yasinda adet oldum falan yani erken gelistim ama gogsum hala kucuk 4 yildir kadinlar gibi vücudum var cocuk gibi degilde. Bunu takma sbbim ise sevgilimin kucuk gogus istememesi fotolarda kucuk oldugu belli oluyor o da oksa bir sey yap buyusun diyor tabii onun karismaya hakki yok hatta onu bu konuda takmam sacma her seyi biliyorum ama sevgilimi kaybetmek istemiyorum bu sbpten boyu 188 ki ben boya takigim karakterli bjru sonra ATATÜRK sevgisu var ve ben onu kaybetmek istemiyorum.

 8. Boyle biruni bulmusken kaybedemem. tabiiki benimde birunin boyuna karisma hakkim yok yanlis anlasilma olmasin ama bulmusken kaybetmiyim diyorum. Bir sey sorucam kafama takildi cidden ben erken gelismisken 8 yasinda cikti sivilcelerim ya dusunebiliyor musunuz gogsum niye kucuk bunda bi anormallik mi var. Hayir ben asiri erken gelismisken niye gogsum cidden buyumedi?

 9. Göğüslerim yaşıma rağmen küçükler ne yapmamı onerirsiniz teşekkürler şimdide yardımcı olursanız sevinirim

 10. Merhaba,
  Ben şu an da 12 yaşındayım lütfen küçüksün bunları aldırmayın demeyin göğüslerim/memelerim bana küçük geliyor annem ise yaşıtlarına göre çok güzel hatta büyük diyor nasıl daha fazla büyütebilirim yukarıda ki şeyleri yaparsam benim de göğüslerin büyür mü

  • Selam Melis,

   Annen doğru sonucu vermiştir. İçin rahat olsun. Bu arada hiç küçüksün falan demicem. Kocaman oldunuz artık kocaman. Ama kafanı böyle bir sorunla yoracağına, aydınlanmak için bi iki kitap okusan daha iyi olur sanki 😀

   Neyse yukarıdaki maddeleri yaparsan tabi ki göğüslerin büyür ama bu birazda her ne kadar duymak istemesen de yaşla ilgili. 20 yaşına geldiğinde istediğinden büyük göğüslerin olursa o zaman da küçültmek isteyeceksin. Bence zamana bırak bu işi .:)

 11. Merhaba ben Su, zeytinyağlı ve ballı masajı denemek istiyorum masajı yaptıktan sonra sonra duş da alıyor muyuz?

 12. Merhabalar ben 22 ye daha yeni girdim ama yaşıtlarıma gore biraz kucuk goguslerim. O yüzden bunlari denemek istiyorum bakalim bi etkisi olacak mi

  • Tabi dene etkisi olacaktır. Geri dönüşlerini memnun bir şekilde aldığımız okurlarımız oldu. Sende aynı şekilde denedikten sonra buraya geri dönüp yazarsan hem biz çok memnun oluruz. Hem de senden sonraki okurlarımız için de bir rehber olmuş olur.

 13. Ben 50 yaşındayım.göğüslerim küçük.göğüs büyütücü serumlar,kremler kullandım masajlar yaptırdım ama sonuç alamadım.

 14. merhaba ben iki çocuk annesiyim benimkiler fazlasıyla küçükler bu işlemleri tam olarak nasıl yapi cam ve ne kadar aralikla detayla bilgi alabilirmiyim

 15. 17 yaşında erkek bir travesti adayıyım,şuan goguslerimi büyütmek için bazı hormon ilaçları kullanıyorum.
  Göğüs gelişimime yardımcı olacak bitkisel bir kur varmı bana bu konuda bilgi verebilirmisiniz…

 16. Ya meraba 20 yaşındayım ben aynı anda zayıfim 44 kgyim. Kilo alamiyorum zaten ama gogüslerdee yoo denecek kadar yok yani . Yaş geçmiş midir yani hı faydası olur mi gerçekten

 17. Mrb. İki çocuk annesiyim. Ve zayıfım gögüslerimde oldukça küçük ve emzirmeden sonra sarktılar ne yapmam gerekiyor özellikle. Yardımcı olduğunuz için tşk ederim

 18. 18 yaşındayım. Göğüslerim diğer arkadaşlarıma nazaran daha küçük. Boyum 1.65 kilom 45. Evet biraz zayıfım fakat benden zayıf olan kız arkadaşlarımın bile göğüsleri benimkinden daha büyük. Hangi yöntem hızlı bir etki gösterir acaba?

 19. 20 yaşındayım. Göğüslerim 75 bedeni zar zor dolduruyor. Boyum 1.64 kilom 47 kilomla alakalı olduğunu düşünüyorum ama iştahsızlığım da var. Sadece adaçayı ile göğüs sıkılaştırmasını kullansam faydası olur mu?

 20. Merhaba 23 yaşındayım göğüslerim 4 5 yıl önce normal boyuttaydı ama o zaman 82 kiloydum çok hızlı kilo verdim şuan 48 kiloyum ve göğüslerim ceviz büyüklüğünde bu yöntemleri kullansam işe yararmı acaba

 21. 18 Yaşımdayim yasima göre göğüslerim baya büyük ama sarkmasından korkuyorum sarkmamasi için ne yapmalıyım? teşekkürler şimdiden.

Yorum yapın