Sol ve sağ testis ağrısı nedenleri | Testis ağrısına çözüm!

Sol ve sağ testis ağrısı nedenleri | Testis ağrısına çözüm!

Testis ağrısı nasıl geçer? nedenlerine de şöyle bir bakalım

Testis ağrısı çoğu erkekte ölümü temsil eder. Çünkü testis erkek yaşamının bir pamuk iplikte cambazlık yaptığı yerdir. (Testis diğer bir adıyla erbezi ağrısı)

Erkek yaşamı için bu kadar önemli sayılabilecek organ tabii ağrıdığı zaman oldukça açı verici ve çekilmez bir hal alacaktır. Testis ağrısı sağ ve soldaki testis etrafında oluşan bir sağlık tanımıdır. Testise dışarıdan küçük bir etki bile erkeklerde dayanılmaz acılara neden olur.

Testis ağrısı olduğu an erkek karın ve cinsel organı arasında ani bir boşluk hisseder ve tüm damarlarına  şiddetli bir sancı girer. Bu sancı erkeği kıvrandırabilir, süründürebilir ve erkeğin nefesini kesebilir. Ancak Testis ağrısı her zaman dışarıdan bir müdahale ile ağrımaz.

Testis ağrısının nedeni vücut içinde de olabilir. Önce vücut içinde olan testis ağrısı nedenlerine göz atalım.

Sol ve sağ testis ağrısının nedenleri (İç nedenler)

-Böbrek taşları: böbrekte oluşan taşlar testisi negatif yönde etkileyebilir. Böbrek kısmında, böbrek taşlarının neden olduğu ağrı testise ulaştığı zaman testiste ağrıya neden olabilir. Bu tür ağrıları tabi ki kendiniz anlayamazsınız. Doktor yardımıyla tespit edilen böbrek taşları sorunu tedavi edildiği zaman testislerde oluşan ağrıdan da kurtulacaksınızdır.

-Kasık fıtığı: kasık fıtığı, kasık bölgesine yakın iç organların kasık duvarını zorlaması ve bazen geçmesiyle oluşan bir rahatsızlık türüdür. Kasık fıtığı şiddetli ağrılara neden olduğu için cinsel organı ve testisi çok fazla etkiler. Testis ağrısının bir nedeni de bu olabilir.

-Bel fıtığı: bel fıtığı doğrudan testise etki etmez. Bu yüzden sorunun kaynağının bel fıtığı olduğunu anlamanız güç olabilir ancak doktor kontrolünde ortaya çıkan bu durum omurga destekli bel kemerleriyle tedavi edilebilir. Ameliyat seçeneği de mevcut ancak tabi ki doktor onayıyla…

-Göbek fıtığı: göbek fıtığının bel altına bölgeye oluşturduğu basınç yüzünden testiste ağrı oluşabilir.

testis ağrısı nedenleri

 

Sol ve sağ testis ağrısının nedenleri (Kısmen dış nedenler)

-Diyabet hastalığı

İdrar yolu enfeksiyonları

-Testislere alınan darbe

-Spermatosel (Sağ veya sol testisin etrafında sıvı tutulması)

-Skrotal kitle

-Testis bükülmesi (Sağ veya sol testis damarlarıında olabilir.)

-Varikosel (genişlemiş  damar ağları)

-Orşit (İltihaplı testis)

-Meni kanalı hastalıkları

-Epididimit (Testis iltihabı)

Yukarı da saydıklarımın dışında cinsel organda ve testislerde meni birikmesi yani ereksiyon halinde uzun süre kalıp boşalamama durumunda testis ağrıları yaşanır.

Bunun yanı sıra testise besin, vitamin taşıyan kan damalarının sıkıştırılması da testise büyük acılar verir. Nedeni oldukça basittir, dar iç çamaşırları… Dar iç çamaşırları kasık bölgenize tamamen oturarak sağ ve sol testise besin, vitamin, hormon taşıyan damarları sıkıştırır.

Bu sıkışmaların sonucu hasta da testis ağrılarının arttığı gözlemlenir. Sıkışan damarlarda biriken kan, damarların genişlemesine ve giriş çıkış ağının zorlanması nedeniyle, hormonsal dolaşımın yavaşlaması testisi genişletir. Genişleyen testis dar iç çamaşırına sığmakta zorlanır.

Testis ağrısının bir diğer nedeni de budur.

Cinsel münasebet öncesinde testis ağrısı

Cinsel münasebet öncesinde bir çok insan ön sevişme süresini uzun tutmak istiyor. Bu uzun tutulan süre kadınlar için iyi olsa da erkekler için pek de iyi değildir.

Erkek sertleşme halini yaşadığı andan itibaren testis-penis kanallarında meni birikmeye başlar. Çünkü vücut artık sinyali almıştır ve az sonra boşaltım yapılacağını düşünüyordur. Boşalmanın gecikmesiyle birlikte testis-penis kanallarında biriken meni sıkışıklığa ve kanal yollarının genişlemesine sebep olur.

Bu şiddetli acı o kadar artabilir ki boşalma sırasında zevk bile almayabilir hatta acı çekebilirsiniz.

Testis ağrısında doktora hangi durumlarda gidilmeli

Sağ veya sol testis de ezilme, sıkılma, burkulma, yırtılma gibi sorunlar oldukça şiddetli ağrılara neden olacaktır. Dışarıdan gelen etkinin büyüklüğüne göre de testiste kanama gözlemlenebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız hızlı bir şekilde doktora gitmelisiniz.

Çünkü bu durumlarda testis kaybı çok kolay olabilir ve yalnızca doktor testis kaybını önleyebilir. Testis bölgesi oldukça hassas bir bölgedir. Sinir sisteminin, vücudun diğer bölgelerine oranla arttığı görülen testis bölgesi herhangi kanamalı bir durumda hem acıya hem de fazla kan kaybına neden olacaktır.

Testis ağrısı neden olur

 

 

Testis ağrılarının şiddetinden kaynaklanan rahatsızlıklar

Ani şiddetli testis ağrılarınız varsa ve bu ağrı sizi yerinizde durdurmuyorsa üstüne üstlük,

-Titreme

Baş dönmesi

-Karında boşlukluk hissi

-Mide bulantısı

-Ateş

Gibi sorunlar gözlemleniyorsa derhal tıbbi süreçlere tabii olmanız gerekmektedir. Bu durumlarda tıbbi müdahale edilmezse testis kaybı yaşanabilir. Testiste kronik ve günlük olarak ağrılar varsa kesinlikle bir doktora gözükmeyi ihmal etmeyin.

Testis ağrısı nasıl geçer? Sol testis ve sağ testis ağrısını dindirmek için birkaç öneri

Beklenmedik bir olay sonrasında Testis ağrısı yaşarsanız ağrıyı dindirmek için buz tedavisi uygulayabilirsiniz. Ancak bu buz tedavisi biraz daha farklıdır, şöyle ki normalde 15 dakika buz konulan ve bir o kadar da dinlendirilen bölgelerin aksine testis bölgesi yalnızca 45 saniye buza maruz kalmalıdır.

70 Saniyenin artından 5 dakika mola verilmelidir. Bu süreçte testis ağrısı sizi terkedecektir. Sonradan ekliyorum, buzu testise değil testis bölgesinin çevresine uygulamalısınız.

erbezi ağrısı nedenleri neden olur

Bir başka çözüm yolu ise, ani testis ağrılarına karşın diz üstü çökmektir. Yine beklemediğiniz bir anda dışarıdan gelen bir etki sonucu testis ağrısı yaşadınız diyelim olduğunuz yere çökmek karnınızdaki boşluk hissini azaltacaktır. Karındaki boşluk hissi ne kadar az olursa testis ağrısı o kadar aza olur.

Arasındaki oran-orantıyı kavradığınızı varsayıyorum.

Testis ağrısına iyi gelen bir başka yöntem ise, işemektir. Testis ağrısı sırasında işemek, sıkışan kanal yollarını temizleyerek dışarı atar.

Bunun sonucunda kısa sürede rahatlarsınız. Çişin toplandığı organ olan mesane, cinsel organa ana kanal yolları ile bağlıdır. Cinsel münasebet öncesinde de testis ağrısı yaşarsanız işemeyi deneyebilirsiniz.

Yalnız unutmayın, çişinizi yapmanız sırasında zorlanabilirsiniz, bunun nedeni mesaneden çıkan çişin kanal yollarında sıkışan meniyi iterken de sıkışmasından kaynaklanmaktadır.

Özellikle testisinize çok iyi bakın, onlara çok iyi davranın. Kilo verin, bacak aranızda onları sıkıştırmayın. En başta söylediğim gibi onlar yaşama tutunmanızı sağlayan dallarınız 😉

Yorum atmayı unutmayın. Yorumlarınızla yaşıyoruz…

Sol ve sağ testis ağrısı nedenleri | Testis ağrısına çözüm!” üzerine 255 yorum

 1. sol ve sağ testis ağrısına ne iyi gelir hakkında çok güzel bilgiler vermissiniz. Gerçekten teşekkür ederim fakat böyle kronik degil darbeye baglı agrıları nasıl dindirebiliriz

  • Darbeye bağlı ağrılar aslında biraz tehlikelidir Mustafa bey bunun sebebi testislerin darbesel durumlarda ciddi boyutta tehlike içerisinde olmasıdır. Genelde buz değil fakat soğuk tampon yapılabilir aynı zamanda mutlaka dik, ayakta durulmalıdır. Dikkatli olunmalıdır. Bu konuda bir yazı yayımlamayı düşünüyoruz. Pratik çözümler üzerine.

 2. merhaba ben okulda evde ve çevremde testislerime karşı fazla hasar alıyorum ve ağrısı yaklaşık 5 10 dk sürüyor nedenleri nelerdir acaba lütfen söylermisiniz ona göre önlem almak istiyorum

  • dolaylı yollarla testislerde ağrı yapabilir. Ancak sağ ve sol testislerdeki ağrıların genel sebepleri arasında gösterilemez. Varikosel testis ağrısına neden olabilir.

 3. Sayin hocam sol testisim de yan ma var ve ve isldrar yap tik dan sonra bi kac dakika son ra damla damla idrar kaciriyorum sol testisim deki testise baglanan damarlar cok siskin gibi geliyor dokundugumda ama sag tarafda oyle birsey yok testis deki agriyada o damarlarin sebeb oldugunu dusunuyorum ne olabilir sorunu.

  • sorununuz testis varikoseli olabilir. Eğer durum bu şekildeyse doktora başvurmanızı öneririm. Alternatif yöntemlerle maalesef sonuç alınmayabilir ve tek çözümü de ameliyat olabilir.

 4. Hocam teşekkürler bilgiler için bi sorum var şimdi sol testisimde dokunulduğunda tek bir noktasında ufak sivilce gibi bişey var burası deyildiğinde çok ağrıyor üst kasık ve böbreğe doğru sancı verio belimde de ufak bi ağrı yapıo daha öncede buduruma benzer bi durum yaşadım ve iltaplanma olduğu sölendi ve ilaçla geçmişti peki budurum hakkında bi önerinşz varmıdır acaba saygılar teşekkürler şimdiden

  • merhabalar, yorum için teşekkürler.
   Şimdi şöyle açıklıyım. Anladığım kadarıyla hissettiğiniz kitle testis içinde. Eğer bu kitle kötü huylu bir kist vb. bir şeyse durumunuz acil olabilir. Çünkü testis içerisinde sivilcelenme vs olmaz. Ancak durum damar bükülmesi veya ezilme de olabilir. En iyisi bir doktora gözükmeniz. Aman yabana atmayın diyip sağlıklı günler ddiliyorum.

 5. Bu araya iyi gelecek şey uzun zamandır arıyordum ve bulamıyordum teşekkürler ama iyi gelen şeyin bu kadar basit bir şey olunca ana doktora bile gitmeden sadece buradan uyguladıklarını çözüme kavuşmasına çok sevindim tekrardan bize böyle bir yararlı site açtığınz için teşekkür ederim

 6. hocam iyi günler.sabırla verdiginiz cevaplar için teşekkür ederiz …benim sorunum şu hocam. yaşım 32 neredeyse 13 yaşından bu yana biri testisime dokunsun yada ben ufak bir hamle yapayım manyak bir şekilde agrıyor cinsel ilişki esnasındada fazla gitrgel yaparsam artık testislerimin biyere degmesi imkansız hale geliyor.aslında 13 yaşında büyük bir abinin bana şaka olarak testislerimi sıkmasından sonra başladı bu olay neredeyse 4 saniye felan çok şiddetle azla sıkmıştı.bu arada penisimde oldugundan fazla küçük.bunun etkiside olabilirmi cevabınızı merakla bekliyorum…

  • Merhaba Sinan,

   Öncelikle şunu söyliyeyim. Penisinin küçüklüğünün testisle alakalı olduğunu düşünmüyorum. Penis boyu genetik geçmişine bağlıdır. Testis ağrısı konusuna gelelim.

   Abinin testislerini sıkması sonucu bir damar bükülmüş veya ezilmiş olabilir. Bu da testis varikoseline neden olabilir. Testisteki damarlar sıkışarak düğüm düğüm olur.

   Cinsel ilişki esnasında ve boşalma anında bu testis rahatsızlığa kişiye oldukça acı verebilir. Benim tavsiyem doktora gözükmenden yana. Çünkü üzerinden yıllar geçmiş anlattığın olayın.

   Şimdiye alternatif tedavi yöntemlerinin çözebileceği bir şey kalmamıştır. Sorunun cerrahi, bir gözük derim.

 7. Mrb. Hocam bn 1.5 yil once kasık fitigi ameliyati oldum ve son 1 aydir ara sira sag testislerimde agri oluyor ara oyle cok asiri deil ama normal bi agri kasik fitigi ameliyatindan dolayimi boyle oluyor yoksa bi problemm olabilir mi merak ediyorm umarim ciddi bsey deildir tskurlerr…

  • Merhaba Süleyman,

   Kasık fıtığı ameliyatı olmuşsun ve üzerinden 1,5 yıl gibi bir süre geçmiş. Bu süre boyunca kasık ve makat bölgesindeki kaslarını sürekli zorladıysan iyileşme süreci daha tamamlanmamış olabilir. Ayrıca testisin kasık fıtığından bağımsız bir şekilde de ağrıyor olabilir. Öğrenmek istediğim sadece kendini kasınca mı ağrıyor yoksa yolda yürürken de testisinde ağrın oluyor mu?

   • Yani hocam bazen oturunca bazen yolda yuruyunce ufak tefek agri oluyor ama hissediyorm bazen de ameliyat yeride sanci yapiyor sanki

    • Anladım süleyman,

     Büyük ihtimal kasık fıtığından kaynaklanıyordur. Ameliyat yerin ağrıyorsa sağ testisine ağrısı vuruyor olabilir. Şöyle yapalım. Biz her ihtimale karşı, fıtığın tekrarlamasına karşı, bi doktoraa gözükelim. Hem testisinde başka bir problemde olabilir. İçin rahat etmiş olur.

 8. Hocam yaklasik 1.5 yil once kasik fitigi ameliyati oldum ve son 1 aydir sag testisimde cok asiri olmasada agrilar hissediyorm acaba bu agrilar kasik ftigi ameliyatindan dolayimi agri yapiyor yoksa gerckten bi problemm varmi …

 9. Hocam ilk önce şiddetli bi karın ağrısı geldi üstüne sol tesisim çok ağrıyor kıvrandırıyor beni , sebebi nedir geçer mi veya ne yapabilirim

  • Merhaba Hasan, Yorumun için teşekkür ederim.
   Karın ağrısı mevsimsel sebeplerden ötürü olabilir. Mideni üşütmüşsündür. Gaz sıkışması olmuştur. Ancak testis ağrısının nedeni karın ağrın değildir. Sen yine de karın ağrın için ilaç almaya kalkma. Testisini sıcak suyla sıvazla biraz. Bir de yakın zamanda testisine darbe aldıysan damar bükülmesi veya testiss ezilmesi olabilir. Her durumda doktora gitmeni öneririm. Şiddetli testis ağrılarında direk doktor öneriyoruz.

 10. Hocam merhaba ben 38 yaşında bir erkeğim benim sol testisimin oynarken bi noktası acı veriyor ve sol karın boşluğuna hafiften agriyo nedeni nedir sizce teşekkürler

  • Merhaba umut,

   yorumun için teşekkürler. Karın boşluğun ağrıyorsa -ve anladığım kadarıyla bu ağrı testislerden karna vuruyor- Varikosel (genişlemiş damar ağları) rahatsızlığınız olabilir. Yakın zaman da ezilme veya darbe alma gibi sorununuz olmadıysa varikoselden şüphelenin derim.

 11. Selam
  Bende de sol testis ağrısı var ama sadece testis ağrısıyla kalmıyor, idrarda zorlanma, yanma, prostat civarında ağrı da var.
  2 yıldır bunları çekiyorum. Kaç defa doktora gittim, türlü türlü ilaçlar kullandım fayda etmedi.
  İdrar ve sperm tahlili temiz çıktı, kan testinde yine kanser ihtimali yoktur, prostat boyu normal. Başka bir şey bulamıyorum.

  • Merhaba servet, yorumun için teşekkür ederm.

   idrar yolu enfeksiyonu dicem de doktora gittim diyorsun. Apandis olabilir diye düşünüyorum. Bazı apandis rahatsızlığı çeken kişilerde bu belirtiler gözükebilir. Sana tavsiyem maydanoz tüketmenden yana olacak. Bol bol maydanoz tüket. Hatta hafta da bir kere falan maydanoz suyu tüket. Bu boşaltım sistemini rahatlatacaktır. Birde ıhlamur çayı içtin mi ağrıların büyük oranda azalacaktır. Ihlamur çayını marketlerde bulabilirsin. Poşet çay olarak satılmakta 🙂 şimdiden geçmiş olsun.

   • Tavsiyeler için teşekkürler. Maydonoz tüketiyorum, hatta maydonoz kökünü de kullanıyorum çorbalarda vs. Şu anda kızılcık çayı içiyorum, idrar miktarını arttırıyor, dolayısıyla idrar torbasını boşaltmaya yardımcı oluyor (yine de geceleri bir kaç damla yüzünden 10dk harcıyorum).
    Doktorun ilk tahmini idrar yolu enfeksiyonu üzerineydi, verdiği ilaçlar etki etmedi. Daha sonra antibiyotikler filan yine etki etmedi. Apandis ve böbrek taşından da şüphelendik. Ultrasonla baktıklarında sorun yok gibiydi. Sabahları erken vakitte kalkarsam sağ alt taraflarda kalan bağırsaklar mı ne başka bir şey mi kasılmalar oluyor.
    Ben de bu rahatsızlıklar başladıktan bir süre sonra artık tesadüf mü yoksa bir bağlantısı var mı bilmem reflü çıktı. Ne zaman testislerde ağrı belirse aynı anda yemek borusu, kalp çevresinde de ağrılar beliriyor. Hem gastrolog hem ürolog bir bağlantısı yok dedi.
    Tahliller temiz çıkıyor ama sorun halen devam ediyor.

    • Kilo durumunuz nedir? Kilolu bir insan mısınız? Birde beslenme alışkanlıklarınız nerelerde? Gündelik hayatınızda nelerle besleniyorsunuz? Sorun mide ile alakalı bir rahatsızlık olabilir. Mide ülseri şüphesi doğdu içimde. Sağlıklı beslenmeyi denediniz mi ?

   • 183cm/72kg (10kg kadar verdim mide şikayetleri başlayınca)
    Yeteri kadar sağlıklı ve dengeli besleniyorum. Hazır gıda tüketmiyorum. Kendim pişiriyorum. Çoğu alışkanlığı zaten terk etmek zorunda kaldım. Dondurma ve çikolata bile yemiyorum.
    Her ne kadar bir bağ yok deseler de bu testisteki ağrılarla başladı, yukarıyı tetikledi. İnternette benzer durumda olanları da okudum, onlar da bulamamış sorunu. Vücuttaki en hassas bölge, en ufak bir sıkıntıda tüm her şey ağrıyor, tanı zorlaşıyor.

    • aynen öyle çok doğru dedin son kısımda. Kilon ve boyun orantılı yani uygun kilondasın. Neden ve nasıl testis sorunu yaşabilirsin. Onu düşünüyorum şuan. Ancak bir tanı koyamadım. Acaba irritabl bağırsak sendromu rahatsızlığın mı var? İleri düzeylerde bu rahatsızlık testis ağrısı dahil karın ağrısı mide guruldaması şişkinlik vb. tüm sorunların nedeni olabiliyor. Bir araştır derim. Sonucunu kesinlikle buraya yaz. Meraktayım.

 12. Merhaba hocam
  3-4 Günden beri karnım ağrıyor kassık bölgem sonrada bugün yani tesislerim ağrımaya başladı acı çekiyorum hocam sizce ne olabilir?

 13. Yıllar önce yılda bir kaç kez ağrı olurdu sol testisin bağlandığı kısımda. Bir gün ağrır sonra geçerdi. Hiç yoktan 5-6 ay daha rahatsız etmezdi. 3 yıl önce yine böyle ağrıyla başladı, ondan beri gitmedi, kronikleşti. Fıtık filandır dedim ilk başta, o da değil. Sonra da işte reflüyü tetikledi. Önüne geleni yiyen içen, hiç bir sorun yaşamayan ben, bir kaç ayda alt üst oldu. Şimdi düzenli olarak mide koruyucu hap kullanıyorum. Sakin sayılır son 4-5 aydır. Ama testisler için geçici de olsa rahatlama sağlayan bir şey olmadı. Sadece 1 aylık antibiyotik kullandığım sürede ilk hafta rahatlar gibi oldu sonra yine aynı. Bir de antibiyotiğin yan etkisine kapıldım, cildimde kızarıklıklar oluştu. Onlar da daha yeni yeni iyileşti.
  Bağırsaklarda birşeyler olabilir. Genelde zayıflar. Soğuk alırsam karın bölgesinden başlar hep. Düzenli olarak probiyotikler alıyorum. Genel olarak bağışıklığım iyi. Hatta şu an evde 3 kişi enfeksiyon kapmış(grip gibi davranıyor), antibiyotik aldılar, öksürüyorlar filan, bir tek ben sağlamım.

  • Bağışıklığının sağlam olması çok iyi bir şey. Ancak kendini bu kadar ilaçlara vermeni doğru bulmuyorum. Mide rahatlatıcı bitkisel çaylar vb. çözümler var. bunlara yönelmelisin. Öte yandan testis ağrısının ülseri başlattığını düşünmüyorum. Çünkü arasında gerçekten buna neden olacak bir bağlantı olamaz. İrritabl bağırsak sendromu üzerinde duruyorum ben. Aklım orada kaldı.

   Bunun dışında da doktor kontrolü gerekir. Sen iyi bir doktora git ve onun çizelgesinden çıkma.

   Eğer irritabl bağırsak sendromunun olduğunu düşünüyorsan her sabah aç karnına bir yeşilçay hazırlayıp iç, sıcak sıcak. İyi gelecektir.

   • İlaç kullanmayı ben de istemiyorum. Şu an sadece mide koyurucu kullanıyorum (günde bir defa düşük dozda).
    Yeşil çay içemiyorum, midemde doluluk hissi yaratıyor, boğazımda bekliyor gibi hissediyorum.
    Gittiğim doktorlar iyi, tavsiyeler üzerine bilinen özel bir hastaneye gittim. Buraya da yazayım dedim belki benzer durumda birisi görür, belki aklımıza gelmeyen başka bir sebep ortaya çıkar diye.

    İrritabl bağırsak sendromununun belirtilerine baktım. Dışkılama da sorunsuz (arada bir ani dışkılama isteği dışında genel anlamda iyi, kabızlık veya ishal yoktur). Ancak eşlikçi belirtiler arasında bana uyanlar var;
    Uykusuzluk
    Kronik yorgunluk sendromu (Chronic Fatigue Syndrome = CFS)
    Baş ağrısı (migren)
    Fibromiyalji

    • ben irritabl bağırsak sendromu rahatsızlığının olduğunu düşünüyorum. Tabi burada gören benzer ve farklı bir rahatsızlığı olan olursa zaten yazar. Kendini biraz yeşilçaya alıştırsan çok iyi olur aslında. İçerisine biraz limon da sıkabilirsin. İçimini kolaylaştırır. Ancak miden için biraz tehlikeli olabilir. Dikkatli tüketmelisin.

     Bence tanı listene irritabl’ı da eklemelisin.

   • Bir sonraki ziyaretimde bunu da sorarım mutlaka. Ama yine de idrarda zorlanmayı, penis ucunun yanması gibi idrar yolu enfeksiyonunu çağrıştıran sorunlara cevap vermiyor.
    Bir çözüm bulursam burada paylaşırım mutlaka.

 14. Onun tanısı nasıl yapılıyor?
  Ben 2 yıl önce gastroskopi için gitmiştim, ondan sonra reflü daha kötü oldu, şimdi doktor tekrar bakmam gerek diyor ülser veya farklı bir hal mi aldı diye.

  • İrritabl bağırsak sendromu için bir makale yayınlamadık daha. Ancak en kısa zamanda üzerinde çalışacağız. Bu sendrom biraz psikolojik nedenlerin tetiklediği bir çeşit hastalık. Gündelik hayatta hastayı oldukça rahatsız edebiliyor.

   Doktorun kesinlikle tekrar baksın. Çünkü mide ülseri gibi bir durumun varsa bunun için derhal tedaviye başlaman gerekiyor. Ancak ben mide ülserinin olduğunu düşünmüyorum. Umalım ki öyle bir sorunun olmasın da 🙂

   Sağlıklı beslenen bir bireyin mide ülseri olması gerçekten binde 000,1 dir 🙂

 15. @kadir sorduğun soruya buradan devam edelim. Yorumlarını yeni yorum olarak iletirsen sevinirim.

  Şimdi gelelim sorununa. Kasık fıtığı olma ihtimalini değerlendirmelisin. Son zamanlarda yaptığın yanlış bir hareket, zorlama, kasıklarını sıkma, sıkıştırma kasık ağrısına neden olabilir. Kasık ağrın için şurada yazan öneriler senin için iyi olacaktır. http://www.agrisinaiyigelen.com/sol-kasik-ustunde-agri-nedenleri/

  Öte yandan rahatlatıcı bitkisel çaylar tüketmeni tavsiye ediyorum.

  • hocam şimdi yumurtalık tarafım sancıyor ve oda kasığıma vuruyor sancısı şimdi benim ne yapmam gerekiyor hocam lavobaya girdiğim zaman geçiyor idrar yaptığımda biraz rahatlıyorum bazen bu sancı artıyor sizin görüşlerinizi bekliyorum hocam

 16. @Kadir maydanoz ile beslenmeni tavsiye ederim. Çünkü görünüşe göre idrar yollarının enfeksiyon kapmış olma ihtimali var. Boşaltım sistemini rahatlatacak besinler tüketmelisin. Örneğin, roka, kuzu kulağı, dereotu, maydanoz… Bunun gibi bitkilere şans ver vücudunu yapılandırsınlar.

  Ayrıca idrar yollarının enfeksiyon kapması hakkında bilgi almak için buna tıkla:
  http://www.agrisinaiyigelen.com/idrar-yolu-enfeksiyonu-nedir/

 17. Hocam yaklaşık 1 aydır sağ testisimde aşırı hassasiyet var kendi çamaşırım deyse rahatsızlık veriyor. Doktora gittim kan ve idrar tahlilleri sorunsuz çıktı. Ultrason çekimi yapıldı her hangi bir sorun çıkmadı. Gittiğim doktor sorun yok dedi beni gönderdi. Fakat benim rahatsızlığım hala geçmedi arada kasık bölgemde ağrı oluyor. Sizden ricam ne yapmalıyım. Hayırlı günler dilerim.

 18. Merhaba hüseyin yorumun için teşekkür ederim.

  Doktorlar hiç bir sorun yok diyorsa gerçekten sorun yoktur. Sorununun psikolojik olabileceğini düşünüyorum ben. Biraz kendini rahatlat ve bitkisel besinlerle daha fazla beslen. Dereotu ve maydanozu bolca tüket. Ayrıca kesinlikle ama kesinlikle pamuklu içlikler giy. Slim külot yerine pamuklu boxer kullan. Bir sorunun kalmayacaktır.

 19. Selam Hocam size bir sönüm olacak.Defalarca Doktora gitmeme rağmen kimse bir tanı bulamadı.
  Benim sorunum Cinsel organın sol tarafında ağrı,yanma ve çekme var.Üstelik deride kararma var.Ayriyeten çok terliyor.
  Acaba Bağırsak sorunları ile ilgili olabilirmi?
  Yada başka bir nedenmi var ?.
  Şimdiden çok teşekkür ederim.

 20. Deri de kararma nasıl oluyor? Çok şaşırdım alp. Yorumun için teşekkür ederim. Deri de kararma olması demek bölge de bir şeylerin ters gittiğini işaret eder. Acaba diyorum bir çıban veya kötü bir sivilce olabilir mi?

  Çekme ve yanma gibi sıkıntılar genelde testise ağır bir darbe geldiğinde olur. Son zamanlarda hiç testisine darbe aldın mı?

 21. Merhaba, Testisimin sol bölümünde bir ağrı hissediyorum iki gündür otururken ve ya uzanırken ağrıyor sorunu ne olabilir ve ne tavsiye edersiniz şimdiden Teşekkürler

 22. Merhaba anonim 🙂 yorum için teşekkürler.

  Büyük ihtimal dar iç çamaşırları kullanıyorsun. Bu nedenle testis üzerindeki dokular sıkıştı. daha bol iç çamaşırları kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca ağrını papatya çayı içerek azaltbilirsin. Zamana bırak kendiliğinden düzelecektir.
  Sorunun devam ederse üroloji alanından uzman bir doktora gitmelisin.

 23. Hocam iyi günler yumurtalıkların .ağrıyor

  Birde. Karnım hep boş gibi hissediyorum

  Bazen çok götü ağrıyor ….. Neden olabilir

  İserken bazen zorlaniyorum

  • Kaan yorumun için teşekkürler. Karnını boş gibi hissetmen mide üşütmesinin belirtisi olabilir. Kış aylarında böyle rahatsızlıklar oldukça fazla olur. Bu dolaylı yollardan testisini de etkileyebilir. İşerken zorlanma sorununa gelelim. Penis ucunda yanma oluyor mu? İdrar yollarını temizlemen için bolca dereotu ve maydanoz tüketmeni öneririm.

 24. Merhaba hocam benim sorunum iki hafta önce başladı.esimle cinsel iliskiye girdikten sonra penis kafasinda siyah renk morluk gibi iki leke olustu suyla ovusturunca yuzuldu ve kizariklik olustu ereksiyon halinde yine o boygeler koyu renge donuyor hafif morarma gibi ilk etapta fazla agrım yoktu sonrasında uyuşukluk hissi baş gösterdi. Ilerleyen zamanlarda uyuşukluk gitti yerini testis torbamin alt kısmında tam ortasında yanma ve ağrıya birakti agrım gün içinde sitdetleniyor. Penisimin ucuna ve sağ kasik bölgeme ara ara ağrı giriyor. Karnımda sürekli bi ağrı hissi ve iştahsızlık bu da halsizlik yapıyor bende üroloji doktoruna gittim idrar tahlili ve röntgen çekti hiç bi sorun yok kronik prostat intahabindan şüphelendi ağrı kesici ve antibiyotik verdi 4 gündür kullanıyorum hiç faydasını görmedim ağrılarım dahada artti ereksiyon ve cinsel ilişki sırasında ağrı ve bosalma sorunu yasamiyorum hafta ağrılarım yok oluyor bu arada motorlu paket serviscisiyim ve motorda bu testis torbamdaki yanma hissi şiddetleniyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Hüseyin, yorum yaptığın için teşekkür ederim.

   Testis ağrın eşin cinsel ilişkiye girdikten sonra olduysa büyük ihtimal cinsel ilişki sırasında ters bir harekete maruz kalmıştır. Buna bağlı olarak damar bükülmesi veya ezilmesi olmuş olabilir. Bu da peniste aynı dediğin gibi morluklara yol açabilir. Bükülen damar kanı etkin iletemediği içinde kasığına doğru bir sıkışma meydana gelmiştir ve bu nedenle ağrı yapıyordur. Motorda da oturduğun vakit aldığın şekil bu bükülmeyi arttırıyor olabilir. Doktorunun verdiği tavsiyeleri kulak arkası etme. Birde sıcak su torbası kullan. Ben sana buradan ilaç önerisi yapamam ancak senin sorunun alternatif önerilerle çözülebilir. Doktorun zaten bir hastalık olmadığı kanısına varmış.

   Gün içerisinde bolca maydanoz tüketmeni tavsiye ediyorum. 2 günde bir maydanoz suyu da içebilirsin. Ancak çok abartmadan. Sonuç alamazsan zeytinyağı ile sıvazlayarak masaj yapmayı dene. Sonucunu buraya yazarsın, bekliyor olacağım.

 25. merhaba hocam size bi sorum olacak belki bi çaresini biliyorsunuzdur.Benim testislerimde 2 senedir yanma var 2 senede kac ilde doktora göründüm doğru düzgün bi çaresi bulunmadı kimisi ilac yazdı ama nedense hic faydasini göremedim bu ulkede doktor mu yok doğru düzgün anlayamadım. neden geçmiyor bu ağrı hayatimi zehir ediyorum bi yerde oturdugum zaman sürekli beni rahatsız ediyor

  • Selamlar Kamil, Yorum attığın için teşekkür ederim.

   Gelelim sorununa. Bir çok testis rahatsızlığı aslında testis üzerindeki tüylenmeden kaynaklanıyor. Sana tavsiyem testis tüylerini çok bıçaklı bir jiletle temizlemen ve sonrasında da badem ile ceviz yağını karıştırıp testisine masaj yapman olacaktır. Bu yağları her aktarda bulabilirsin. Böylece kıl kökleri beslenecek ve herhangi bir mikrop kapma olasılığı varsa o olasılık ortadan kalkacaktır. Pamuklu iç çamaşırlarını kullanmanı da öneririm.

 26. selam hocam yaklasik iki haftadir sol testim agriyor bi turlu gecmek bilmiyor az bi sislik hissediyom ic camasirida degistirdim daha genis olanindan 10 gun önce yaklasik 5 gun hic oturmadan ayaktaydinmm is icabi bazen agri oluyor bazende hic agriyi hissetmiyom cinsel iliskidende biraz perhize gittim baktim baska bi dr da iliskiye girinki testislerin rahatlasin valla ne yapacagimi bilmiyom sizede tesekkur ederim

  • Selim selamlar yorumun için teşekkür ederim. Gelelim sorununa.

   Öncelikle o kadar süre ayakta durman bacak kaslarını çok sıkıştırmıştır. Domino taşları gibi düşün. Olan bir şey her şeye etki ediyor. Bu sol kasığına vurmuş ve oradan da sol testisine ulaşmış olabilir. Böylece testis ağrın ortaya çıkmıştır. Doktorun cinsel ilişkiye gir diyerek işi biraz abartmış. Önce tahriş olmuş lifleri güçlendirmelisin. Bu süreçte bolca bal yemeni tavsiye ediyorum. Ve bolca Muz tüket. Bolca dediğim de aşırıya kaçmadan, günde 2 adet falan. 1 haftaya testis ağrısından kurtulursun. Bunları uygula, 1 hafta sonra sonucu merakla bekliyorum. Buraya yazarsın.

   Geçmiş olsun.

   Unutmadan bu süreçte hafta da en az bir en fazla üç defa cinsel ilişkiye girebilirsin. Ancak partnerinden biraz hafif olmasını rica etmelisin.

 27. Sol tesisinde ağrı var sol ayagimada vuruyor bir keresinde menüde kan geldi tır şoförünün bazen koltukta otururken uzun yolda farkında olmadan testislerim sıkışıyor, bu sıkışma bunun sebebi olurmu idrar yaparken yanma yok ilişkide yanma yok testislerim ovusturunca ağrı hafifliyor

  • Selamlar mustafa, yorumun için müteşekkirim.
   Aslında sorunu kendinde biliyorsun. Sadece benim onaylamamı bekliyorsun. O halde onaylıyorum. Evet testislerin sıkıştığı için eziliyor. Bu da ağrıya neden oluyor. Sana önerim daha bol ve pamuk iç çamaşırları giymen. Testisini soğuktan koru ve cinsel ilişki sırasında her zaman biraz tedbirli olmaya bak. 😉

   şimdiden geçmiş olsun.

 28. Selam hocam iyi aksamlar benim 2017 yazin dan beri testiskerde agri var zaman zaman yani iki gunde bkr mesela doktorum bana bir cok ilac verdi ama hep ayni sonra ultrasyona gonderdi bir sey cikmadi kan dada ayni sekilde ve hatta sperm testi yaptirdim henuz doktorla gorusmedim ama hala agriyor sizce ne olanilir

  • Gurbetçi selamlar, yorumun için sağol. Öncelikle şunu belirteyim, doktorunla görüşmelerini katiyen aksatma. Testisinde ultrasonda dahi bir şey çıkmadıysa buradan bir şey söylemem de zor olur. Ancak ıhlamur ve ada çayı içmeyi deneyebilirsin. Öte yandan ağrı kesici bitkisel yağlar ile masaj yapmanı da önerebilirim. Ancak buradan bir ilaç tavsiye etmem maalesef imkansız. Nedeni de büyük ihtimal giydiğiniz dar iç çamaşırlarıdır. Bol ve pamuklu çamaşırlar kullanmaya özen gösterin. (bu sadece bir varsayım)

   yardımcı olması amacıyla

   http://www.agrisinaiyigelen.com/agri-kesici-bitkisel-yaglar-nelerdir-nasil-kullanilir/

   bu bağlantıyı buraya bırakıyorum. İşini görecektir.

 29. Hocam iyi geceler.12 Mart’ta kapalı sol kasık fıtığı ameliyatı oldum.Ameliyattan sonra testislerde ve torbada şişlik oluştu.Zamanla sağ testis ve torba normale döndü ama sol testiste şişlik devam ediyor.Birde sperm kanalı içeri doğru sert.Elimle muayene ederek inip inmediğini kontrol ediyorum.İçten içten sancı yapıyor.Bu kendiliğinden düzelir mi yoksa ilaç tedavisi gerekir mi.Teşekkür ederim

  • Merhaba Taner, İyi geceler. Yorumun için teşekkürler.

   Daha çok yeni ameliyat tarihiniz. Yani bunun düzelmesine daha var diyebilirim. İlaç tedavisi için doktora gözükürsen daha sağlıklı olur. Ancak için rahat olsun. Kendine ve vücuduna biraz zaman ver. Bırak iyileşsin. Toparlasın vücudun kendini. Sorunun kendiliğinden çözülecektir.

 30. Meraba hocam sağ testiste ufak bi dokunuş sonucu ağrı oluştu darbe bile denemeyecek kadar yalniz 2 3 gündür testisimde ağridan ziyade sanki orada olduğunu hissetirir gibi bi his var dokunamiyorum dokunduğum an sanci oluyor gibi bu agri bugun biraz daha karnima doğru cıktı bugun yürümemi engeller bicimde oldu bu kadar uzun süreli olmasinin Sebebi nedir acaba ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler

  • Anonim okurum yorumun için teşekkür ederim öncelikle.
   Darbe esnasında bir ağrı vb. bir şey hissetin mi? Bu ağrı testisinin hassas bir noktasına gelmiş olabilir ve herhangi bir damarı bükmüş olabilir. Sana tavsiyem durumun ciddileşmeden önce bir doktora gözükmen.

 31. Öncelikle Merhabalar benim bu sabah sağ testisimde bir ağrı başlaďı ve hala ağrıyor zaman zaman ağrıyor zaman zaman duruyor ayaktayken de ağrımıyor yardım ederseniz sevinirim bu arada biraz da üşütmüşüm.

  • Selam anonim. Yorum için sağol.

   Daha yeni başlamış testis ağrın. Gece uyurken testislerin bacaklarının arasında sıkışmış olabilir. Dokusu zedelenmiştir. Sana tavsiyem patates kaynatıp ye suyunu da iç. Bu çektiğin ağrıyı azaltacaktır. Bir kaç güne de geçer, iyileşirsin diye tahmin ediyorum.

   Bu havalarda üşütmek çok normal. Bolca c vitamini tüket.

 32. Merhaba hocam benim testisimin sol tarafı hızlı yürüdükçe veya koştukça ağrıyor ve aynı zamanda bu ağrı başladığında belimde ağrımaya başladı 2 gün önce oldu tüm bu olaylar ve hala devam ediyor ve birde hiç olmamış gibi gribim sizce korkacağım bişi var mı tavsiyelerinizi bekliyorum (çok korkuyorum ilk defa oluyor)

  • Selam hamza,

   yorumun için teşekkür ederim.

   Kış aylarında grip gibi rahatsızlıkların çoğaldığını biliyoruz. Öncelikle grip sorunun için şu yazımı okuyabilirsin.

   http://www.agrisinaiyigelen.com/grip-icin-en-etkili-ilaclar-grip-nasil-gecer/

   Testis ağrısına gelelim. Dışarıdan bir darbe yemediysen testislerin ağrımaz. Tabi bazı rahatsızlık türleri hariç. Grip ile testis ağrısının arasında bir bağlantı olduğunu pek düşünmüyorum. Ancak idrar yolların enfeksiyon kapmış olabilir. Malum soğuk havalar. Günde sıcak bir bardak adaçayı içmeni tavsiye ediyorum. Ayrıca 3 gün içerisinde ağrıların daha da artarsa doktora gözükmeni rica ediyorum.

   Çünkü buradan yalnızca yazdıklarınla bir tanı koymak çok zor.

 33. Selam hocam benim sağ testisimde kasıktan karna doğru yaklaşık 4,5 gündür bir ağrı var bazen sağ bacağımdada oluyo karnımın alt kısmında da nir boşluk şişkinlik hissediyorum acaba bunun sebebi nedir

  • Kaplan selamlar, yorum için sağol.

   Sana bu yazı daha yardımcı olur. Soğuk havalardandır. Daha çok yeni. Ihlamur ve adaçayı tüketmeni öneririm. Ayrıca her ihtimale karşı doktora gitmeyi ihmal etme. Soğuk havadandır diyoruz ama kasık fıtığı da olabilir. Tedbiri elden bırakma sen 😉

 34. Hocam meraba 4 gunden beri sag testisim sisik ve agrilar olusuyor uroloji doktoruna gorenmedim gecer dedim bekledim bisey fark etmedi napmam gerek neden boyle bisi oluyor yas 21

  • İhsan şişlik hiç hayra alamet değil. Bir an önce doktora gözükmelisin. Ayrıca pamuklu ve geniş iç çamaşırları giymelisin. Ek olarak belini ve kasıklarını sıcak tutmaya bak.

 35. Merhaba benim yaklaşık 1 haftadır sol testisimden sol böbreğime doğru ağrı var nedeni ne olabilir acaba

  • Merhaba, yorum için sağol. Büyük ihtimal idrar yollarını üşütmüşsündür. Bir doktora gözükmeni tavsiye ederim. Yoksa havalar ısınana kadar bu sorunun ve ağrın devam eder

 36. Hocam merhaba. 15 gündür üşütmeden dolayı bel ağrısı çekiyorum aynı zamanda ağırlıkta çalışıyorum. Bir haftadır testislerimde de bir sorun farkettim. Gün içerisinde şişiyor ve ağrı yapıyor. Genelde yürüyünce ve idrarım gelince. İdrarımı yapıp uzandıktan sonra şişlik normale dönüyor fakat hafif bi ağrı devam ediyor. Tehkikeli bi durum olabilir mi

  • Yorum için teşekkür ederim. Ağırlık çalıştığını söylemişsin. Kullandığın bir takviye gıda falan varsa bunu durdur. testisin şişmesi normal bir şey değildir. Üşüttüğün için oluyor diyeceğim de sen yine de bir doktora gözük.

 37. Hocam merabalar benim sag testiste agri var 2 gundur sag tarafima dogru yatinca agri olusuyor.elimle kontrol ettigimde de testisin etrafinda 4 te 1 kadar buyuklukte bi yeri sabit olmayan bi sey farkettim acaba bu testis sistemine dahil bi organ mi dokununca agri oluyor ve agri testiste degil heralde o kucuk bahsettigim seyden kaynaklaniyor.

 38. @Anomin Yorum için teşekkürler. Testisten bağımsız bir kitle varsa ve temas edince ağrıyorsa kesinlikle doktora gözükmeni tavsiye ederim. Çünkü bu kötü huylu bir kitle olabilir. 2 gündür var diyorsun, hazır daha yeniyken derhal doktora başvurmalısın. Böyle durumlarda erken teşhis çok önemlidir.

  Bunun dışında 2 gün önce bir darbe falan aldıysan testis dokusu zarar görmüştür ve şişme yapmıştır. Böyle bir durum ise bol iç çamaşır ve pamuklu olacak şekilde giyin. Biraz rahatlasın zaten kendisi çözülür. Sende bu esnada papatya çayı tüketebilirsin, ağrısını alacaktır. Ancak durum yukarıdaki gibiyse en iyi çözüm tabi ki de doktora gözükmek.

  • Hocam agri yoktu daha once ama bu dedigim sey baya bi zamandir var yani benim cocuklugumdan beri var bunu tesih ettigim zaman rahat 7 yil olmustur. Ancak 2 gun once masturbasyon yaptim ve daha sonra o bolgede agri hissetmeye basladim durum bu tesekkurler

 39. @Anonim

  Büyük ihtimal kendini fazla zorladığın için vücudun yoruldu. Bir kaç gün dinlen ve bal, kaymak, muz gibi enerji veren besinler tüket. Toparlayacaksındır.

 40. Merhaba hocam benim sorunum genellikle yürürken oluyor bir anda sol testisime agri giriyo ve bu agri bel ve bacak olmak uzere yayiliyor ve yurutmuyor cogunlukla uyuz agri oluyor ara ara siddetli oluyor az biryere oturup dinlenince hafifleyip geciyor bu olaylar cok yasanmiyo tabide yasandigi zaman cekinilmez hale geliyor hocam ben bu sikayetten dolayi doktora gittim ultrason cekildi varikosel varmi diye hic bise cikmadi allah allah dedim sonra tekrar agrim oldugunda baska bir uroloji doktoruna gittim orda muayene yapti olayi cozemedi ama bana testis torsiyonu olabilir dedi ben ne yapicagimi bilemedim hocam bi yardim edin

  • Selam ismail, yorum için teşekkür ederim.

   Doktorun varikosel tanısı koymadıysa ve torsiyon da bu kontrol sırasında çıkmadıysa korkmana hiç gerek yok. Torsiyon dertli ve acil tedavi gerektiren bir rahatsızlıktır. Doktorun böyle bir şeye nasıl “olabilir” demiş düşünmeden edemiyorum. Öte yandan ağrının sebebi testis değil de kasık bölgesinden kaynaklanıyor olabilir. Bazen kasların sıkışması sonucu bu tür ağrılar ortaya çıkabiliyor.

   Bunun dışında yapabileceklerine gelelim. Öncelikle herkese tavsiye ettiğim gibi sana da tavsiye edeyim. Bol ve pamuklu iç çamaşırları giyeceksin. Dar pantolon giymemelisin. Bacak kaslarını kuvvetlendirecek hareketler yapmalısın. Papatya ve ıhlamur çayını hayatına sok. Markette kutusu 5 lira. Sallama çaylardan al bir paket her sabah ıhlamur çayı papatya çayı iç. Ağrın sürekli hale gelirse doktora gitmeyi ihmal etme. Çünkü kasık fıtığı başlangıcı olabilir. Tedbirli olmakta fayda var.

   • Oncelikle cok tesekkurler guzel yanitiniz icin torsiyon hakkinda gittigim hastanede ultrason cihazi yoktu ve bana birdaha agri olursa acile gidip agri sirasinda ultrason cekilsin bakilsin dedi ama benim hatam gitmedim aksattim bol baksır giymeye calisiyorum elimden geldigi kadar birde ben cok sık mastürbasyon dan dolayı olabilir diye şüpheleniyorum çünki ben biraz abartıyorum da bu işleri
    Tekrardan bana cevap verdiginiz icin tekekkur ederim

 41. @ismail cem sorunun büyük ihtimal mastürbasyon kaynaklıdır. Biraz azalt, vücudun biraz dinlensin. Sonra devam edersin. Kaçmıyor ya :))

 42. Selam aleykum ben 5 yil once felan sol tarafli varikosel ameliyati yaptım ondan 2.3 yil sonra sperm tahlili yaptım iyi çıktı ama suan bosaldiktan sonra sol yumurtamda 2-3 dakikalik ağrı oluyor sonra geçiyor günde 3 defa falan aşırı masterbasyon yapıyorum sperm az geliyor ve sol yumurta biraz agiriyor bu asiri yapmaktan mi ?

  • Selam murat, yorum için teşekkür ederim.

   Bu tamamen aşırı yapmaktan kaynaklanıyor. Sana tavsiyem daha az yapman ve 1 hafta boyunca yapmaman ayrıca bolca bal ve muz tüket. Vücudun kendine gelir.

  • Selam anonim,

   Nasıl bir ağrı oluyor biraz açar mısın? Yukarıdaki yorumlarda çok güzel önerilerde bulundum bir bakmanı tavsiye ederim.

 43. meraba hocam ben dün testislerime bir darbe aldım sağ inmemiş testis bileteral testis epidim parankim ekoları normaldir solid kistik kitle lezyonu izlenmedi. bileteral venöz yapılır normal çaptadır ne demek şimdiden teşekürler

  • Bir sorun gözlemlenmemiş demek mubincim. Özeti testisi çevreleyen dokuda ve damarlarda bir sorun yokmuş. Büyük ihtimal aldığın darbeden kaynaklanıyor. Sıcak su ile sıvazla biraz, eğer bükülmüş veya ezilmiş bir damar varsa açılır. Ayrıca ağrın artarsa bir doktor gözetimine gitmeni öneririm.

 44. Merhabalar hocam. Penisimin sol tarafında bi agrı hissediyorum ve bu agrı sol kalcama, sol bacagıma doğru yayılıyor. 2 ay önce de aynısını yasadım 4-5 gün gibi bi süre sürdü. Nedeni ne olabilir, teşekkür ediyorum.

  • Havalardan olabilir diye dşünüyorum. Tahmin ediyorum ki kronikleşmemiş bir sorunun var. Ağrının sıklığı artarsa bir doktora gözükmen de tabi ki fayda var

 45. Hocam 4 gün önce gün içerisinde ara ara durduk yere kaygan bir sıvı bir akinti başladı ve kamış ile yumurtalık arasında arada bir kaşıntı
  oluyor bugünde sol yumurtalıkta bir ağrı var sizce sebebi ne olabilir.

 46. Selamlar hocam 6 gün once ev tasıdık biraz ağır bir tasıma oldu ertesi gün dinlenmeden spor salonunda agır bi hafta gecirdim son 2 3 gündür sağ testisimde cok ince bir ağrı var cok rahatsız edici deil ama inceden inceden sızlıyor 1 kacgün daha bekleyip bir uzmana görükeceğim elbette ama fikrinizi öğrenmek istiyorum tesekkür ederim iyi akşamlar

  • Selam mehmet, yorum için teşekkür ederim.

   Şimdi şöyle ki ağırlık taşıdığın zaman tüm kasların, buna bel, karın kasları da dahil çalışır. Bu esnada kaslar zorlanır ve sıkışır. Hatta çoğu ağırlık altına girildiğinde karın kaslarındaki lifler kolaylıkla yıpranır ve zedelenir. Erbezi ağrının büyük ihtimal sebebi budur. Sana önerim bolca dinlenmelisin ve bir bardak ayrana 5-6 tutam maydanoz atıp tüketmeni tavsiye ederim. Birde günde 2 adet muz yiyebbilirsin. Doktora gözükmeyi de ihmal etme.

   • Hocam cok tesekkür ederim tabiki gözükecegim doktora cok saolun içim rahatladı biraz iyi aksamlar dilerim

  • Atakan hocam tekrar merhaba bugun biraz daha iyiyim tavsiyeniz icim cok saolun tejkrardan hocam elimle kontrol ettim sag tarafin ucunda cok az bir hassasiyetlik var hafifce digerine gore siskinlik var sanirim agir kaldirmaktan dolayi olan birsey yani ne mide bulantisi var nede ateslenme vs arada bi cok ince saniselik batmalar oluyor birde sanki birisi testisimi hafif sıkmıs gibi bir his oluyor ama cok rahatsiz edici bisey degil yinede carsamba gunu bir uzmana gorukecegim kusura bakmayin size yine yazdim fikrinizi almak icin malum cok ince bir durum ve onemli sizde bilirsinizki butarz durumlarda pisikoloji cok onemli cok tesekkur ederim iyi pazarlar.

 47. Merhaba hocam. 3-4 gün biraz karın kaslarını zorlayacak egzersiz yaptım. Sol testisim biraz şişme ve hafif ağrı var ne yapmalıyım doktora gitmek şartmı ve ya evde ne yapa bilirim?

  • Selam Ferit,

   Öncelikle yorumun için teşekkürler. Şöyle söylim. Bir üst yorumdaki arkadaşta aynı dertten müzdarip. Kaslarınızı zorlamak onları sıkıştırır. Bu sırada erbezi ağrısının görülmesi oldukça olasıdır. Sana tavsiyem Bir havluyu kaynar suyun buharında ısıt. Böyle nemli bir hal alacak ve yumuşak sıcacık olacak. Sonra bunu erbezine sar ve soğuyana kadar orada kalsın. 3-4 gün içerisinde geçmezse tabi ki doktora gözük. Bir de günde 2 muz ve 1 yemek kaşığı bal tüket.

 48. Selam hocam iki gün önce yük kaldirmistim Ogün sabaha kadar karın ağrısından uyuyamadım göbek kayması olmuş göbeği yerine getirdik bugün sol testisimde biraz ağrı ve şişlik var nedeni nedir şimdiden teşekkürler selamlar başarılar…

  • Ramazan kardeşim, kaslarını fazla zorlamışsın. Şimdi göbeğinde de sıkıntı olduğu için bir şey diyemiyorum. Senin için en iyi çözüm yolu bir doktora gözükmek.

 49. @Mehmet Ağırlık kaldırınca erbezi kasları aynen böyle olur. Sen canını sıkma 🙂 Doktora git sana kas gevşetici falan verecektir. Biraz da dinlenmeni tavsiye eder. en fazla 1 hafta daha çekersin acısını. İçin rahat olsun 🙂 Karamsar bir psikolojiye girmek seni daha da çıkmaza sürükleyecektir. Bu arada ne kusuru efendim. Bu yorum alanı siz bolca yorum yazın diye var. Yazmamazlık etmeyin yazın.

  • Suan daha iyi hissediyorum atakan hocam aksam dusta biraz sicak su uyguladim dahada rahatlatti cok tesekkur ederim iyiki varsiniz allah razi olsun sizden iylesince tekrar yazacagim iyi geceler.

 50. hocam selam öncelikle herkese yardımcı olmak için gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.benim sorunum boşalmama beş on saniye kala acıdan kıvranıyorum 3-4 doktora gittim ama çözüm olmadı ilaç ve kortizon verdiler zerre değişiklik yok daha beter bir ağrı ilişki sonrası ağrı 3-4 günde geçiyor ama ilişki esnasında yine 5-10 saniye kala çıldırtacak derecede ağrı oluyor tavsiye edeceğiniz bir doktor varmı

  • @Osman selam, doktor tavsiye etmiyorum. Ancak yapabileceklerini aşağıya iliştiriyorum. Öncelikle performans için ilaç kullanıyorsan kullanmayı bırak. Her sabah 1 bardak papatya, 1 bardakta rezene çayı içmeni öneriyorum. Dar iç çamaşarlarından uzak durup, daha bol çamaşırlara yönelmelisin. Ayrıca herhangi bir damar çatlağı ihtimaline karşı uzmandan yardım almalısın.

   • tavsiye için teşekkür ederim performans için ilaç kullanmıyorum uzman derken nasıl bir uzman araştırmalıyım ürolog-iç hastalıkları hangisi daha etkin çözüme kavuşturur iç hastalıkları dr tedavi süreci başlattık ilaçlı mr çekti sadece ödem olduğu söylendi 1,5 aydır aynı ilaçları kullanıyorum en ufak bir değişiklik yok bilakis ilişki sonrasıda sol t*stisin 4 parmak üstünde bir ağrı var öksürünce bile ağrıyor artık

 51. Suan sadece uyusuk gibi. Hissediyorum agri cok hafif hissediyorum agriyi hatta yok gibi bisey atakan hocam sen cok yasa hocam cok rahatladia im

 52. Mrb hocam benim bir yıldır sol yumurtaligim agriyor bazen gece uyutmuyor defalarca ultrasyonla bakildi bisey olmadigi soylendi yardimci olursaniz

  • Selam ismail,

   Günlük hayatında ağır bir işte çalışıyor musun? Bu durumun bir çok nedeni olabilir. Senden ricam aşağıya sorununu detaylıca yaz.

   Bu yorumu cevaplama yeni yorum olarak iletirsen daha hızlı yardımcı olurum. Bana bildirim geliyor çünkü yeni yorum gelince…

 53. Hocam sol testisimde bazen aniden bir ağrı oluşuyor 2-3 saniye sonra geçiyor bu ağrı. Bu ağrı başlamadan önce sol kasığım sanki dışına çıkacakmış gibi hafiften ağrıyordu. Sizce ne yapmalıyım problem ne olabilir ?

  • Selam Mehmet,

   Sanırım sol kasık ağrısından dolayı erbezi ağrısı çekiyorsun. Erbezinde bir rahatsızlık olmadığını düşünüyorum. Kasık ağrında yaşın gereği olabilir. Ayrıca ağır işlerde çalışıyorsan sebep bu da olabilir. Öte yandan cinsel münasebette kendini zorlamanda erbezi ağrısını tetikleyebilecek nedenler arasında. Doğal ağrı kesici bitkisel çaylar tüket. Ağrın devam ederse bir doktora gözükmeni öneririm.

 54. Atakan hocam iyi gunler bugun sabah doktora gittim oda sizingibi agır kaldırmadan dolayı oldugunu herhangi bir varikosel durumunun olmadıgını soyledi cok sukur agrı kesici yazdı dinlenmemi soyledi hocam tekrar tesekkür ederim coksaolun

  • Hocam akşam biraz daha agrı basladı budefer trstisi tutan bi damar gbi bir bağlantı var sağ taraf sola göre daha sert ve daha kalın azda ağrı var normalmidir

 55. İy günler hocam 17 yaşında bir gencim dün güneşin doğumuna yakın 5 gibi karına ağrısı oldu ölüyordum doktura acile gitim gaz sıkışması var dediler filim filan çektiler sıklıkla geğiriyom dün gece yine artı karın ağrısı ve testis ağrısı da bağladı bugün ise karın ağrısı hafifledi fakat testis ağrıları var yardımcı olurmusunuz hocam

  • Selamlar, Gaz sıkışmasından kaynaklı bir durumdur senin ki. Ayrıca idrar yollarını da üşütmüş olabilirsin. Sıcak bir papatya çayı tüket. İyi gelir. Gaz şişkinliği içinde yeşil çay tavsiye ederim. Yellenme isteğin olduğunda kesinlikle yellen. İçinde tutma.

   • Hocam doktura gitim elle testisleri muane eti ultrason çektik hafif bir damar genişlemesi varmış amleyat gerektirmiyor 15 güne geçer dedi ergenlik filan idrara bölgesinde karnım yinde sancı oluyor filmlerde gaz çıkıyor 2side veya üşütme 3 de bir aynı anda olurmu

 56. İy günler hocam 17 yaşında bir gencim dün güneşin doğumuna yakın 5 gibi karına ağrısı oldu ölüyordum doktura acile gitim gaz sıkışması var dediler dün akşama doğru yine sancı tutu hafif mide yanması filan gece rahat uyudum ağrılar hafifledi bugüne ağrı hafif karın da iftar bölgesinde ve testis kerimde ağrı var yarımcı olurmusunuz hocam

 57. Açıklama:

  Değerli okurlarım, cevap almamış tüm sorularınıza yarın yanıt vereceğim. Şuan yoğunluktan dolayı göz atamıyorum. Sizi de yanlış bilgilendirmek istemiyorum. Yarın detaylıca cevaplar yayınlayacağım. Esen kalın.

 58. @mehmet Kasığında veya erbezindeki bir damar dışarıdan bir darbe yedi mi? Sorun bu olabilir. Bence doktora tekrar gözükmelisin. Gevşetici krem falan verebilir. Bende öneririm bir şeylerde. İnternet üzerinden ilaç önermeyi doğru bulmuyorum.

 59. Hocam iyi günler ben 17 yaşındayım 1.5 yıldır sağ testisimde ağrı var 3 kere ürologa gittim ultrason çekildi ama bir şey olmadığı söylendi ağrım kasık ve testiste oluyor yürütmeyecek kadar fazla oluyor sabah uyandığımda da aşırı bir ağrı oluyor tahliler ve testler yapıldı küçük boyutlu kistlerin olduğu fakat ağrı yapacak boyutta olmadığı söylendi ama düzenim bozuldu her adım attığımda otururken durduk yere oluyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Selam Koray,

   Gerekli işlemler yapılmış görünüyor. Doktorunun önerdiği tavsiyeleri izlemelisin. Benim buradan yeni bir şey söyleyip seni yönlendirmem doğru olmaz. Fakat gündelik yaşamında değiştireceğin bir kaç şey söyleyebilirim. Örneğin, bol iç çamaşırları giymelisin. Dar pantolonlardan uzak durmalısın. Papatya çaayını günde 2 bardak şeklinde tüketmelisin. Keçi boynuzu ve pekmezi ile beslenmelisin. Bunları yaparsan sorunun büyük ölçüde azalacaktır.

 60. Biliyorum atakan hocam suan hersey normal gecti gitti hersey için cok tesekkür ederim saolun hocam arada sizin halinizi hatrınızı sorsam burdan yorum olarak yazabilirmiyim olurmu hocam iyi geceler dilerim

 61. Hocam sağ testisimde cinsel ilişkiden sonra ağrı oluştu birazda kızarıklık oldu ama her zaman olmuyor en son 6ay veya daha uzun süre önce de olmuştu ama ağrı kendi kendine geçmişti şimdi gene ağrıdı ne yapmalıyım teşekkür ederim.

  • Selamlar Selçuk,

   Derdinin nedeni cinsel ilişki sırasında kendini zorlamış olman. PArtnerinden bulaşmış bir mantar türü de olabilir tabi de bu çok küçük bir ihtimal. Şimdi şöyle bir şey yapalım senin için. Önce gücünü toplaman gerektiğini düşünüyorum. Bal, kaymak, tarçın, badem, muz. Bu besinleri tüketerek gücünü yerine getirebilirsin. Ayrıca ağrın geçene kadar Her sabah papatya çayı tüketmeni tavsiye ederim. Bitkisel çaylar arasında doğal ağrı kesici özelliği barındıran yegane çay papatya çayıdır. Tadı da güzeldir 🙂 İçine bal da karıştırdın mı tadından yenmez. Testis temizliğine de ayrıca özen göster. Kızarıklık falan kalmaz bu şekilde.

 62. Hocam sağ testisimde durup dururken bugün akşam üzeri bi ağrı oluştu ve gece boyu devam etti dokunduğumda ve hareket ettiğimde ağrı oluyor tuvaletimi yaptığımda Kısa süreli rahatlama oluyor hafif böbrek ağrısı da var acaba sorunum nedir ve bir çözüm öneriniz var mı şimdiden teşekkür ederim

  • Selam Ersin,

   yorum için sağol. Havalardan kaynaklı bir sorun olabilir. Bir iki gün dinlenip idrar yollarını rahatlatıcı çaylar tüket. Sorunun devam ederse doktor yolu gözükür.

 63. Merhaba hocam ben yururken sağ testis ağırıyor birde sperm zayifligi yasaniyor sorun ne olabilir?
  Şimdiden teşekkur ederim

  • Selamlar Pusat,

   Damarlarının birinde sıkışıklık, varikosel olabilir. Tıbbi yardım almalısın. Benden tavsiye istiyorsan da böyle sana güç verecek besinler tüketmen gerek. Muz, bal, kaymak, roka, balık gibi besinler tüket. Ancak ilk dediğim gibi varikosel varsa sana en iyi doktor yardımcı olur.

 64. Merhabalar hocam ben 19 yaşındayım yaklasık 3-4 gündür çok hafif kasık karın bölgesinde ağrılar oluyor bazende sol testise atıyor ama çok küçük ağrılar aslında ağrıların başlamdan önceki gün akşam 2-3 saat basketbol oynamıştım ve hafada sıcak değildi tişörtleydim sonra eve gelince duş alıp tişörtle falan uyudum acaba üşütmedenmi kaynaklanıyor

  • Selamlar Anonim,

   Bu sorun bende de var. Basketbol maçlarından sonra böyle ağrılar çekmek çok normal. Hele ki bir de hamlamışsan vay haline, tüm gece cinsel organının iki parmak üstü ağrır. Bağırsakların iç içe geçmiş gibi bir his oluyor bende. sana tavsiyem C vitamini tüketmen ve sıcak yorganın altından bir süre çıkmaman 🙂 Birde sıkı giyin. malum kandırıcı havalar.

 65. @Süleyman dar pantolon giymekten kaçınacaksın. Pamuklu iç çamaşırları giyeceksin ve bol olacak rahat ettirecek seni. Birde münasebet kısmında kendini çok zorlamamanı tavsiye ediyorum. Çok sıkta yapmamalısın. Kendine zaman ayırıp dinlenmelisin.

 66. Atakan hocam selamlar nasılsınız hocam benim sağ taraf yine agrıdı biraz bugün erbezimi tutan o sinir varya o ağrıyo gibi cok azda karnımın sağ tarafını tetikliyo dün yaptığım bi hareketten dolayı oldugunu düşünüyorum 3 4 gün içinde gecmesse doktor a gidecegim yine

  • Selamlar, iyilik mehmet seni sormalı sen nasılsın? Ters bir hareket sebep olmuş olabilir. Ağrıların artarsa veya devam ederse doktora gözükmende tabi ki fayda var.

   • Çok şükür iyiyim sağolun hocam sezon baslıyor biraz yoğun işler koşturup duruyoruz 🙂 cok fazla agırda kaldırmadım ama neyse illaki ters birsey yapmışımdır hemen 2 3 haftada düzelecek değilim zorlandı tabi daha dikkatli olurum saolun hocam iyi günler tekrar yazarım durumumu 🙂

 67. Hocam sol testiste epidimis kısmı şişik ve ağrı var doktora gittim ultrasona yönlendirdi ultrasın çekildim idrar tahlillerim yapıldı temiz çıktı fakat o kısmı elleyince ağrı var ve sağdakine göre daha büyük epididimis kısmı napmalıyım doktor fiziki muayene yapmadı

  • Selam Hasan,

   Muayenelerin temiz çıkmış. O nedenle benim de burada söyleyebileceklerim kısıtlı. Ağrının sebebi bir enfeksiyon ve tümör olsaydı bunlar tahlillerde ortaya çıkardı. O yüzden öncelikle için rahat olsun. Ağrı yapmasının sebebi dışarıdan aldığın bir darbe olabilir. Testisin üstünü kaplayan bu alan dışarıdan gelen bir darbeye karşı oldukça hassastır. Ağrısından kurtulmak için öncelikle testis çevresine buz koymanı tavsiye ediyorum. Buna ek olarak bolca roka tüketip ıhlamur çayı iç. Birde iç çamaşırlarını bol ve pamuklu olanlarıyla değiştir. Testisine zarar verecek hareketleri yapmaktan kaçın. Geçmiş olsun.

 68. Sol tesis hafif sağdakin den büyük ve ufak idrar imi yaparken yanma oluyor sap sarı akıyor idrar im içime korku düştü bu ne dir hocam

  • Selam Ahmet,

   İdrar yapma düzenin ne durumda? Sık sık mı çıkıyorsun idrara? İdrar yollarında mikrop olabilir. Bir doktora gözükmeni ve ilaç tedavisine başlamanı tavsiye ederim. Ancak doktorundan habersiz hareket etme

 69. S.a hocam iyi gunler ben suan askerim 15 gun gorevdeyiz hastane filan yok bana yardim edersneiz sevinirim sol tarafimda varisten ameliyet olmustum 3 yil once simdi ise ilk once sol bacagim agirdi. Sol kasik agirdi bacagimi oynatmakda acip kapatmakda aciyor ve karnimda bir bosluk his etmye basldim sonrada sol tesisim cok hafidden agrimaya basladi hocam karniminda sol tarafinda bosluk var gibi his ediyroum ve hocam yurudugum zaman geciyor

  • Selamlar Hasan, yorum için teşekkürler. Askerlikte çok hareketliliğe maruz kalıyorsundur. Elinden geldiğince dinlenmeye ve bitki çayı içmeye çalış. En yakın zamanda da doktoruna bir danış. Önceden olduğun ameliyaattan kaynaklandığını düşünmüyorum ancak yeni varisler oluşuyor olabilir. Temkinli olmakta fayda var.

 70. Atakan hocam iyi günler benim sol testisimde agri hissetmeye başladığımda doktara başvurdum. Yapilan muayene ve ultrason sonucunda testisimde varikosel olduğunu söyledikler. Ultrasonda sol testisimde 6mm çapında kist olduğunu belirlediler ve yasim 22 penisim gelişme sağlamıyor uzun yillardir ayni boy genişliğinde doktarda ameliyat olarak kisti aldirmadiyi ve penis kalinlastirma ve büyütme operasyonu olmayi düşünüyorum. Ve penisimin bas ve gövde kısmında ağrılarda hissediyorum lütfen yardımci olun Tavsiyeniz nedir

  • merhaba Sezgin, öncelikle geçmiş olsun. Süreci doktorunla birlikte konuşursan daha sağlıklı olur. Testis ağrın penise vuruyor olabilir. Doktorun seni daha iyi yönlendirecektir. Umarım en yakın zamanda iyi olursun.

 71. Merhaba testislerimde ağrı vardı geçti ve bugün farkettim sağ testisimi ellediğimde küçük birşey hissediyorum gibi nedir acaba kafama takmama gerek varmı

  • Selamlar Hakan, anladığım kadarıyla orada olmaması gereken bir kitleden söz ediyorsun. Dilersen bir doktora gözük. Çünkü toplardan başka bir kitlenin olmaması gerekir. Uzman bir doktora gözüktüğünde sana en hakikisini söyler. Kötü huylu bir şeyse ortaya çıkacaktır zaten. Kafana takmanı önermem ancak bir doktora gözüksen en azından için rahatlar.

 72. Selamun aleykum ben top oynarken testisime top geldi sonra eve geldigimde sol testisimin şiştiğini ve morardıgı gordum ne yapmak gerekiyor doktora gittim sigortam olmadığından dolayı muayene ücreti istedi krem falan sursem geçer mi

  • ve aleykum selam mustafa,

   dışarıdan bir darbe sonucu testiste böyle sorunlar olabilir. Sana tavsiyem sıcak suyla biraz böyle yavaş yavaş masaj yapman olur. Testis çevresine de ara ara buz koy. Biraz ağrısı hafifler ve kan akışı hızlanır. Daha hızlı iyileşir. Ancak iyileşmeyecek bir şey değil. Bir süre idare etmen gerekiyor sadece. Eğer durumun ağırlaşırsa paraya kıyıp bir doktora gitmen gerek. Sağlık çünkü bu, hiç bir şeyden önemli değil. Özellikle paradan.

 73. Merhaba birkac gun once sag testisimde agri basladi karnimda agriyor birazda ben elimle kontrolfalan ettim kurcaladim suan testisi tutan damarlarda sislikvar acaba bendenmikaynakli yoksa baska birseymi yardimci olursaniz minnet duyarim tesekkurler

  • Selam Hasan Ali, Testis damarlarlarında şişlik ve ağrı genelde varikosel belirtisidir. Ancak buna karar vermeden önce bir doktora gözükmek tabi ki en sağlıklı adım olacaktır. Varikosel ile ilgili bilgi almak için yazıya detaylıca göz atmanı öneririm.

 74. merhabalar hocam 2 ay önce testisime top çarptı ara sira ağrı giriyor koştuktan sonra ağrı devam ediyor ve günde 2 3 sefer boşalınca da ağrıyor ama ara sira giriyor ağrı bi bakıyorum geçmiş gibi sonra tekrarlıyor ne yapmam gerekir bi üroloji uzmanı gitmelimiyim

  • Selam Ahmet,

   Günde 2-3 kere mastürbasyonla ağrıması gayet normal. Ancak top çarptı diyorsun. Top testis dokusunu zedelemiş olabilir. Bu nedenle tavsiyem bir uzman doktora gözukmenden yana olacak.

   • teşekkürler hocam doktora gittim testisler ve böbreklerde bir sey çıkmadı ultrason ile baktılar fakat idrar da yanma ve ağrılar devam ediyor mastürbasyon u nasil azaltabilirim

 75. Merhaba hocam. Yaklaşık 1 yıldır yumurtalıklarda ağrı var. 6 ay önce slim iç çamaşırdan boxera geçtim. İlk zamanlar ağrısı geçti fakat 2 ay sonra yine başladı. Doktora gittim ultrason cektiler. Yumurtalık larin gayet sağlıklı ağrının psikolojik olduğunu söyledi. Ağrı genellikle oturunca oluyor. Özellikle sert zeminlere oturunca daha çabuk başlıyor ağrı. Eğer kalkıp yurumezsem bacaklara vuruyor agri. Ayrıca koltukta otururken ağrı başladığında ayağımı içe katlayıp bacaga destek olacak şekilde (yarım bağdaş gibi) oturunca ağrı geçiyor. Aksi takdirde kalkıp yurumem gerekiyor.
  Bir de sertleşme olduğunda sol yumurtalık sanki sıkışıyor. Torbaya sığmıyor sanki ve sertleşme sırasında da hafif ağrı oluyor sol yumurtalık ta. Bazen içe de kalabiliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  • Selam Engin,

   Doktorlarının dediği gibi sorunun psikolojiktir. Çünkü torbaya sığmıyor diye bir durum olamaz. Kendini biraz başka şeylere odakla. Ağrı hissettiğinde seni uyuşturan bir şeylerle uğraş. Bu bir bilgisayar oyunu olabilir veya bir aktivita olabilir. İyi gelecektir. Kafandan da testis ağrısını çıkarmanı tavsiye ederim.

 76. Hocam hayırlı geceler
  Sağ testisimde öğleden sonra hafif ağrı başladı.alt taraflarına doğru nohuttan küçük bi şey var dokanınca aşırı ağrı yapıyor nedendir

 77. Selamlar atakan bey bugun ultrason yaptılar sonuc temiz cıktı doktoruma pazartesi gösterecegim 2 3 gun yokmus kendİsi atakan bey sağ karın bölgemde ağrı oluyor arada bir dokunup cekiyor acaba kasıkda ezilme olmuslugundan kaynaklanıyor olabilirmi sizce nedir

  • Selamlar, sorun kesinlikle ezilme. Biraz dinlenin ve doktor gözetiminde tedavi görün. Karında oluşan boşluk hissi içinde limonlu su için. İyi gelir.

 78. Selamun aleyküm atakan hocam iyi akşamlar nasılsınız hocam benim sağ testis ağrısı azaldı doktora gittim tekrar bi sorun yok cok sükür elimle cok temas ettiği im

  • Selamlar, sağol iyiyim. Sen nasılsın?

   Sorunun geçmesine sevindim. Sende çok üzerinde durma artık. Kafana taktıkca aklına gelir. O zamanda psikolojik bir ağrı yaşarsın. Aman diyelim :))

 79. İçin ödem olusmıus olabilir dedi o yuzden karın agrısı yapabilirmiş ben böbreklerme bisey olmus tribine girdim cunkü hafiften ağrı var cok tırstım ya valla

 80. Hocam kolay gelsin benim sol yumurtalık az az agrı var elledim herhangi bir şişme veya kuzarıklık veya bir nesne yok idrar yapınca agrı kesilir gibi oluyor akabinde çok agrıdıgında mastürbasyon yaptım mı geciyor ve sok kasık da biraz da agrı var yardımlarınızı rica ederim

  • Selam Mehmet,

   kaç yaşındasın ? Yaşla alakalı olabilir sorunun.Onun dışındaki önerilerimi yukarıda diğer okurlarımın yaptığı yorumlarda bulabilirsin.

 81. ATAKan hocam Mrb son 7 ay sağ testis imde ağrı var peniste. Kabarma oldu ve sonrasında ağrıya dönüştü idrar kan tahlili hepsini yaptırdım sonuç lar temiz sizce ne olabilir sağ testis sürekli ağrı yapıyor

  • Sorunun psikolojik olabilir. Bunun yanı sıra, bol ve pamuklu iç çamaşırları giymeni tavsiye ederim. Sorunundan kurtulacaksındır. Tahlillerin temiz çıkması başka bir sorunun olmadığını gösterir.

 82. Selamun Aleykum hocam ben 15 yaşındayım kasığımda batma hissi veren bir ağrı var tedavisi nedir

  • Selam okurum,

   Gelişme çağlarında böyle sorunlar ortaya çıkabilir. Yürümekte zorluk çekiyorsan bir doktora gözükmelisin. Sana kireç sökücü tablet ilaçlardan verebilir. Meraklanma sorunun kalıcı değil. Vücudun gelişimini tamamlayınca her şey daha güüzel olacak.

 83. Merhaba hocam benim sık olmasada sol testisimde ağrı oluyor 2 yada 3 günde bi 5 10 dk falan evliyim ilişkiden bir gün sonra gene aynı ağrıyı yaşıyorum menimdede azalma var 2 buçuk senelik evliyim çocuğumuzda olmadi sebebi nedir hangi bölüme gitmem lazım teşekkürler

  • Selam Fatih,
   Sorunun için bir üroloji uzmanına gözükebilirsin. Soruna buradan teşhis koymam doğru olmaz. Bir kaç bitki çayı öneririm o kadar. Sana en iyi yardımı uzman doktor sunabilir. Bir gözük derim. Sonuçlarını buradan paylaşırsın.

 84. Atakan hocam merhaba nasılsınız öncelikle simdiden hayırlı ramazanlar hocam benim sorın halen devam ediyor karnımda ara ara ağrı oluyor sanki karaciğerimde ufaktan batma oluyor bi doktor arkadasım üreter de ödem olabilir dedi sağ testisimde alt kısımda bi şişlik var persembe günü ultrasona girecegim böbrek ve karnıma bakacaklar sonucunu yazarım sizede görüşmek üzere hocam

  • Hayırlı ramazzanlar mehmet sağolasın, kesinlikle buraya yaz. Ben hala sorunun psikolojik olabileceğini düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam baya bir tahlilde yaptırmıştın. Bir şey çıkmamıştı. Yorma kendini, kasma, bu sorunların hepsinden yavaş yavaş kurtulacaksın. Biz hayırlısı diyelim 🙂

 85. İyi günler Hocam
  Doktora gittim ultrasonda epidemim ve 12 mm kis var dedi korkmalı miyim ? Ağrılarim vardı ilk sol testis sonra sağa vurdu ama şuan hiç yok diyebilirim sadece sağ testisimde birazcık hisseder gibiyim .

  • Selamlar osman,

   Tabi ki korkmana gerek yok. Doktorun sana bir çizelge sunmustur. Bu çizelge dışına çıkma yeter. Kisin huyu ne yönde olursa olsun korkmaanı gerektirecek bir durum yok. Sen sadece kontrollerini aksatma, genel ağrılaarın içinde papatya çayı iyi gelir. Tavsiye ederim.

 86. Hocam birde penisinin o çıkış yeri sağımda böyle yanma var fıtık olabilir mi yoksa epidim kisten dolayı mı
  Çooooook teşekkür ederim kolay gelsin

  • epididim kist genel de acıya neden olmaz. İçi sıvı dolu bir kist türüdür. Fıtık şüphesi için ayrı bir uzmana gözüksen senin için daha iyi olur.

 87. selamün aleyküm hocam benim yaklaşık 3-4 gündür testislerimde ağtı hissediyorum özellikkle sol tarafta olanda ve bezen de göbeğimin alt kısmı karnımda iğne batması gibi ağrılar oluyor sebebi nedir acaba

  • Bu bağırsaklarınla ilgili bir sorun olabilir Mustafa, Hemen testise yormayalım durumu. Narın kabuğunu az bi su da kaynaatıp suyunu iç. Narın taneciklerini de bol bol tüket. Ayrıca bir uzmana gözükmeni de tavsye ederim.

 88. Merhaba hocam yazı çok faydalı teşekkür ederim .Benim sol yumurtalıkta gün içi ara ara ağrı oluyor şiddetli değil bazan büyük abdest bozarken akıntı oluyor bir defa gece uyurken iç çamaşırını ıslatacak kadar çok akıntı oldu ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler.

  • Kaç yaşındasın ercan ? Bu aakıntıların nedenleri yaşına göre değişir. +30 bir bireysen uzman bir ürologa gözükmeni tavsiye ederim.

 89. Salam Dr . Bende sağ testisde uzun süredi ağrı var.Farklı farklı tedaviler almışam hayrı yok ağrılar kesmir,Doktorlar sorunu bulamyo

  • Ülvicim sorunun psikolojik olabilir mi ? Hani ağrı yoktur ama sen ağrı var gibi hissediyorsundur. Çünkü genelde testis ağrılarının nedeni bellidir ve yapılan tetkiklerde bunlar ortaya çıkar. Doktorlar bir şey bulamadıysa benim buradan koyacak bir teşhisim yok. Maydanoz tüket ve bolca papatya çayı iç. Papatya çayı güzeldir 🙂

 90. Sayın hocam iyi akşamlar benim 4-5 Aydır testis ağrım var bununla ilgili ola bilir diye iki ameliyat geçirdim 1.üretra darlık 2.sol kasık fıtığı iki ameliyat sonucunda ağrım geçmedi aksine daha çok arttı gezmediğim doktor hastane kalmadı kimse teşhis koyamıyor sol testisim her zaman aşağıda sarkık ve sızlıyor , ağrım sadece sırt üstü uzanıp bacaklarımı açtığımda geçiyor, bana tavsiye ede bileceğiniz birşey var mı ?

  • Ömer Selam,

   Durumuna olan üzüntümü öncelikle bilmeni istiyorum. Doktorların şu olabilir bu olabilir diye tahminde mi yürütemiyor acaba? Çünkü yukarıdaki yorumlarda da bahsettim. Doktorlarınızın teşhis koymadan benim buradan bir şeyler söylemem etik-doğru olmaz.

   Sana geçmiş olsun demek durumunda kalıyorum. Ama şunu önereyim. Dere otu ve roka bi güzel ezip, ağrı hissettiğin yere koy. Gün içinde de 3 çay bardağı papatya çayı tüket. Papatya çayı ağrı kesici özelliğe sahiptir. Yine gün içerisinde sporunu aksatma, kiloluysan fazla kilolarından kurtul. İyi olacaksındır.

 91. hocam merhaba benim sol testisim kenarında kalın ve uzun bir damar var ara ara görünüp kayboluyor testis sönük ken genelde görünüyor hiç ağrı yok spermim biraz köpüklü çıkıyor bu aralar çocuk sahibi olmama engel olabilirmi bide idrar yolu enfeksiyonu vardı bende hala geçmedi iki kere doktora da gittim antibiyotik verdi faydası olmadı

 92. hocam 1 yıl önce sağ testisime hafif darbe almıştım ağrısı 3 gün sonra falan geçmişti ama fitness a başlayıp ağır kaldırınca ağrı tekrar geldi fitnesı bırakmıştım 1 yıl oldu ama ağrı hala geçmedi 3 kere doktora gittim dopler usg çektirdim sadece sağ epididimde 5mm kist çıktı ama ondan kaynaklı değil önemsiz dedi doktor 1 yılı geçti ağrı hala devam ediyor

  • Selam Anonim,

   Şimdi test yaptıralı üzerinden baya zaman geçmiş. 1 yıl da çok şey olabilir. Fitness’ta kendini çok zorlamamalısın. Daha çok kondisyon sporları yap. Testis ağrın içinde tekrar doktora git. Kontrollerin tamamlansın.

 93. Hocam merhabalar ben 20 yasindayim benim sag ve sol testislerimde inaninlz bi agri var yuruyemiyorum nerdeyse ve o agri karin bolgeme kadar vuruyo nedeni ruyada fln bir şey gordugumde bosalmadan uyandığım icin bosalmak uzere olan spermin bosalmamasi neden olurmu ve 3. 4 gündür ağrıyor ne yapmaliyim ve hastaneye gitmelimiyim ( hangi bölüm acaba ) simdiden teşekkür ederim

 94. Merhaba 15 yaşındayım sol testisimde ağrı değilde acıymayan 10 saniyede 1 zonkkuyor acıymıyor ama az da olsa rahatsız ediyor ve testisim ezilmiş gibi

 95. Hocam merhabalar hayirli ramazanlar. 16 yasindayim. Bugun testislerime cok siddetli sekilde tekme yedim ve yere yigildim 10dk boyunca cok siddetli aci yasadim kalktim zipladim isemeye gittim vb sonra aci ortadan kayboldu az once masturbasyon yaptim meni gelirmi diye geldi fakat hic zevk yasamadim gelirken cok korkuyorum lütfen yardimci olun

 96. Selamun aleyküm hocam 14 yaşındayım sol testisimde hafif ağrı ve dokununca bir parçası ayrılmış gibi ama tek parça halinde ne yapmalıyım?

 97. Hocam benim yaklaşık 3 ile 4 gundur agriyor. Normal gun icinde sıkıntı yok ama geceleri agri oluyor.Kucuk ken kasık fıtığı ameliyatı olmuşum bu yuzden sag sarkık ağrını sebebi sizce nedir.Bu arada yasim 20 …
  Lütfen cevaplayın

 98. Hocam merhaba ben 5 ay önce varikosel ameliyatı yaptım çift taraflı doktorumdan başka iki doktorla görüşmememe rağmen bir sürü ilaç kullanmama rağmen testis ağrım geçmedi kimi doktor ameliyattan sonra normal derken kimisi değil diyor rica etsem siz bu konudaki fikrinizi söylermisiniz

 99. Hocam merhabalar , 27 yaşındayım , uzun süreli ereksiyon halinden sonra boşalmadigimda sol testisimde çok büyük bir ağrı oluyor. Öyle ki gece 1 den sabah 7 ye kadar uyuyamadigimi bilirim . Bunun nedeni ne olabilir . Varikosel yada testis fıtığı gibi bir neden olabilir mi ?

 100. Atakan hocam iyi akşamlar nasılsınız hocam ultrason sonucu temiz cıktı hersey normal cıktı cok sükür dalak böbrek karaciğer tek sorun sağ testisdeki şişlik ve agrı halen mevcut arada bi Agrıyor ama iyiyim cok şükür

 101. Hocam1 hafta önce sabah uyandım sağ testiste çok yoğun bir ağrı vardı.1 gün sürdü sonra orada sert katı bir damar oluştu. Ağrısı geçti ama sürekli orada sert içi dolu bir damar var.1 hafta sonra ağrılar tekrar başladı sol tarafta da aynı damar oluştu. Ciddi bir problem mi?

 102. Slm hocam penis etrafinda çok kötü bir kaşinti varyaklaşik 4 aydir sürüyor ne yaptiysam geçmedi d3pantol melhem kulandim elma sirkesi bide limon hiç bir faydaya erişmedim geceleri yatamiyorum nolur yardimci olun hocam

 103. Hocam bilgiler için teşekkürler; Bendeki durum, galiba damar genişlemesi on yıl kadar önce hacettepe de ultrason ile 2cm kadar genişleme var denilmişti, sağl testisten rahatsızım, yakın zamana kadar aşarıı rahatsızlık yoktu ancak, son bir kaç gündür, sağ testisimin bir sağ üst kısmına dokunduğumda, ya da o tarafa bir sıkışma olduğunda rahatsızlık ve ağrı hissetiyorum, el ile yokladığımda sanki o bölge diger testisten daha fazlalık var gibi, sanki bir miktar damar gibi bir fazlalık öbeklenmiş gibi hissediyorum, tekrar doktora gitmelimiyim.

 104. Hocam ben 7ay once kasik fitigi ameliyat oldum fakat arasıra ağrıyor ağrı sol testisime vuruyor neyapmam lazım teşekkür ederim

 105. Merhaba hocam bişey sormak istiyorum. 19 yaşında bir gencim. Testilerimde sarkıklık oluşuyor bazende ufak bir ağrı ama çok şiddetli değil rahatsız etmiyor. Arada bi sertleşme sorunu gibi bişey yaşıyorum penisimde. Ama masturbasyon yaptıktan sonra gelen menide herhangibi bişey yok. Ağrı felanda yok. Doktora gittiğimde bu yaşta çocuklarda olabilir doğal şeyler dedi hormonlar yerine oturuyor dedi. Sizce nedendir?

 106. Merhaba hocam bişey sormak istiyorum. 19 yaşında bir gencim. Testilerimde sarkıklık oluşuyor bazende ufak bir ağrı ama çok şiddetli değil rahatsız etmiyor. Arada bi sertleşme sorunu gibi bişey yaşıyorum penisimde. Ama masturbasyon yaptıktan sonra gelen menide herhangibi bişey yok. Ağrı felanda yok. Doktora gittiğimde bu yaşta çocuklarda olabilir doğal şeyler dedi hormonlar yerine oturuyor dedi. Sizce nedendir?

 107. Hocam merhaba kolay gelsin

  Ben sol testis ağrısıyla girmiştim doktora ağrım sağ testise sonrada hafif penis cikintisinin sağ ve soluna geçmişti bana arveles ve ciprasid ağrı kesici ve antibiyotik verdi kullandığımda birşey kalmıyordu ama haplar bitti hafiften çıkıntının sağında ve solunda oluyorrr hâlâ vede büyük abdest yaparken zorlanıyorum bunla bir alakası varmı teşekkürler

 108. Hocam birde penis ve testiste sivilce gibi şeyler çıkıyor bazen ucunda kum tanesi büyüklüğünde sert bir şey çıkıyor bende patlatıp alıyorum neden çıkıyor sorun ne ki

  Teşekkürler

 109. Hocam ıyi aksamlar bi sorum olucaktı suan acayip bi şekilde yumurtalarımda ağrı var ağrıdan iki büklüm oldum yardımcı olursanız sevinirim

 110. Merhaba hocam.
  Benim 3 gündür sol testis yumurta ağrıyor ellimi vuramıyorum yürürkende bacaklara deyince ağrı yapıyor ancak rahat birşeyler giyince masaj yaparak ağrıyı biraz geçiriyorum bir kaç gündür penisim sert geziyorum iç çamaşırıda sıkıyor ondan olabilir mi? bana yardımcı olurmusunuz

 111. 3 yıl önce kasik fıtığı ameliyatı oldum 2 gün önce sağ testis ağrısıya doktora gittim Yamada bir sey olmadığını Sağ testiste minimal ödem olduğunu söyledi Verdiği ödem attıran ilacı kullanmama rağmen ağrıda daha da artma var Yeniden ameliyat gerektiren bir durum olabilirmi ? Bundan çok çekiniyorum Yardımcı olabilirmisiniz ?

 112. Abim benim ben 21 yaşındayım 2 aydır testis ağrısı yaşıyorum günün geneli ayakta geçtiği için ayakta uzun süre kaldığımda ağrım artıyor şuan yatakta agrıdan kıbranaraktan sana yazıyorum bu sebeple 2 aydır 5 defa hastaneye gittim ve 3 ayrı doktora muayne oldum kan ve idrar tahlilinde bi sorun yok ultrason sonucu ise ( tekik: skrotal renkli doppler us
  Her iki testis her iki testis lakalizasyonu boyutları konturları parankim ekosu ve vaskülerisi normaldir
  Her iki epididim normal boyutlarda ve normal parankim eko yapısındadır
  Sol kaput epididimde 6 mm çaplı kist görülmüştür sağ kaput epididimde 2.5 mm çaplı kist izlenmiştir.
  Pp incelemede en geniş ven çapı sağda 1.8 solda 2.2 mm olup sağ grade 1 sol grade 2 varikosel ile uyumludur variköz venlerde reflü akım saptanmadı.
  İntraskrotal, solıd,kistik kitle lestonu izlenmemiştir yazıyor hocam ultrason raporu bu sol testisim cok az aşşağıda sağa göre 2 mm kadar bazen ikiside aynı oluyor dışarıdan herhangi bir damar belirtisi yok sürekli gözlemliyorum be doktorun bi tanesi bana sadece dar iç camasırı giymemi söyledi ve enfeksia diye bi hap yazdı birde ağrıkesici sapzm çözücü diğeri ise ağrımı anlattım hiç bir test tahlil ultrason yapmadan varikosel oldunu söyledi sonra ultrason istedi raporu yazım diğer doktor ise enfeksiyon dedi sonra ultrason raporunu gösterdim varikoselin var dedi ameliyat olman herek acelesi yok dedi sizce nedirr durum napmam gerek varikosel ameliyatında kesin sonuc alamayan insanlar mevcut bu benim korkulu rüyam oldu daha gencim ve askerdeyim döndüğümde bir yuva kuracagım ve çok korkuyorum hocam.

 113. Hocam merhabalar. 29 yasindayim. evliyim. Her iki yumurtaligimda da zaman zman agrilar olmakta, cogu zaman sol yumurtalikta olmakta, goz ile gozlemledigimde surekli olarak iki yumurtaninda asagi yukari ice arkaya seklinde hizli bi sekilde hareket ettigini farkettim, bu olay belli zamanlarda olmuyor surekli hareketlenme var, dis katman icin söylemiyorum yumurtaliklar asiri derece de oynayarak iceride dans ediyor, hergun bosalma istegi duyuyorum, bazen gunde 2ye cikiyor bu durum, bazen 3. ciddi bir durum varmidir ozellikle neden bu kadar asiri bir hareketlenme vardir cogu arkadaslarimda boyle bir durum olmadigini soylediler. Yardimci olursaniz sevinirim, simdiden cok tesekkurler.

 114. Doktor bey benm sol testisimde hafif bi ağrı var bazen sol kasıgıma vuruyo
  Kontrol ettim damar şişkinliği yok
  Ama temas edince ağrıyor
  Ağrı 3 gündür var ilk başladığı günden 1 gün önce havuza gitmiştim suyu biraz soğuktu alakası varmıdır

 115. Doktor bey yaklaşık 2 aydır testislerimde ağrı oluyor. Doktora gittim ultrason sonrasinda spermatosel teshisi konuldu ama önemsiz ağrı yapacak bisey olmadigi soylendi daha sonra agrilarim devam etti yine gittim sperm testi yapildi sonuclar guzel cikti ama agrilarim hala gecmedi neden kaynaklaniyor olabilir ne yapabilirim tesekkurler

 116. Hocam merhaba

  Daha önce 2 kez varikosel ameliyatı geçirdim ancak son 3 4 haftadır sol testisinde ağrı başladı
  Tekrar varikosel olma ihtimali varmi
  Herhangi bir akıntı sorununda yok

  Tesekkurler

  • Dostum sende kasik fitigi olabilir ayni sorun bendede var karninin sag tarafinda agri oluyormu bir doktora git ve muayne ol kesin sonuc ne öğren

 117. Merhaba hocam sol testisim de bir kaç gündür nedenini bilmediğim ağrı hissediyorum ve lavobada zorlanıyorum idrar ve kaka yaparken nedeni ne olabilir ve çözümü nedir ? Şimdiden teşekkürler.

 118. Merhaba hocam ben 10 yıldır genelde Sol yumurtalik nadiren de sağ yumurtalık ağrısı çekiyorum bir sürü hastanede urolijoye göründum her biri farklı şeyler söylüyor varikosel diyen epididimit diyen kist diyen bişey yok normal ağrıdır diyen anlaşılan hiç birşeye yaramıyor her ağrı yaptığında acile gidiyorum iğne yapıyorlar ağrı dinliyor 1 2 ve ya 3 sonra gene başlıyor her ağrı yaptığında acile gidiyorum ağrı olduğunda ne idrarda yanma nede başka bişey oluyor bnde anlamadim 10 yıldır kabusum olmuş bi öneriniz veya tavsiye edeceğiniz bir doktor yardımcı olursanız minnettar kalıtım Size

 119. Hocam iyi gunler benim sag yumurtalgmda agrı oluyo bastrnca ve hafif bazı gunlerde testisimde agrı oluyor sebebi nedir

 120. Hayirli gunler
  Yorulmaz hocam
  Şut çekerken sol ayağim taşa vurdum
  Sag yumurtalik ve sag bedenime ağri girdi…
  Doktorlar teşhis koyamadi

  Nerem hasar görmuştur

  Şimdiden teşekkurlerimi sunuyorum….

 121. MErhabalar hocam ben boşalırken sağ testisim penisimin yanına kadar çıktı ve elimle geri aşağıya itekledim yerine oturdu ondan sonra 3 4 gündür arada bir ağrı giriyor çok hafif testislerimi kontrol ediyorum sıkıntı görünmüyor görüntü olarak ne yapmam gerekiyor

 122. Hocam merhaba bundan 7 sene önce varikosel ameliyatı oldum çok.sukur 2 evladım var 2gun önce acayip bi ağrı başladı testislerde özellikle sol testisimde 2sene önce taş ta düşürmüştüm doktora başvurdum idrar ve ultrason istedi sonuçları vericem agrım var kafamda karışık tekrar etme durumu olabilirmi damarlar görünüyor ama arada görünme gine oluyordu beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

 123. Merhaba atakan bey.ben 10 yil once varikosel ameliyati oldum. Ameliyattan 6 ay sonra varikosel tekrarladi. Simdi sol testisim ve sol kasigim surekli agriyor. Sebebi yine varikoselmi yoksa baska bir nedenden dolayimi acaba?

 124. Merhaba hocam..Benim sag testisim 10 yildan beri zaman zaman ozellikle sogukta hafif şişer ve agriridi..onemsemedim soguktandir dedim..son 1 senedir agri ve hafif sisme cok sık gozuyor ve belime vurmaya basladi .ne olabilir tesekur edrim

 125. Hocam ben sol tarafımdan varikosel amaliyatı oldum ama benim sağ tarafım agriyo hatta yaniyor bu amaliyattan ıncede vardı genelede mastırbasyon yaptiktan sonra agriyor bunun nedeni nedir ne yapmaliyım

 126. hocam ben prostat tedavisi goren bir hastayim iliski sonrasi sol yumurtaligimda yanma ve agri oluyo acaba neden

 127. Merhana hocam benim sağ testisim soldan çok buyuk ama ağrim olmuyor testiste arada bir nadir bir ağrı oluyor yanliz bende bel fitigi var ameliyat oldum fakat agrim gecmiyor dizlerime kadar sizliyor bazen gece agridan kalkiyorum bu bel agrisimi yoksa testisimden gelen agrimi cozemedim bana bu konuda ne önerirsiniz sag testisimin cok buyuk olmasi tehlikelimi ve bu ağrilar ondanmi oluyor lutfen yardimci olun saygilar

 128. Hocam merhaba öncelikle sağ testisimde çok abartılmayacak şekilde fakat rahatsız eden bir ağrı var. Üşütmüştüm ben ondan olabilir mi

 129. S.a hocam bende de kac yildir ara ara agri oluyor, gobek alti ve yumurtalara vuruyo siddetli bir sekilde. Hic bunun icin doktora da gitmedim. Agri oldugu zaman dindirmek icin (sirtüstü, yüzüstü, dizüstü vs) nasil oturmam fayda saglar. Ayrica masaj yapmak agriyı az da olsa dindirir mi. Hürmetler…

 130. Hocam selamlar 3-4 aydır devam eden yumurtalık sancımlarım var. Bu sebeple 3 ay kadar önce doktora gittim kan tahlili,idrar tahlili, renkli dopler ile ultrason ile bakıldı karın bölgesi ultrason ile bakıldı hiç bir sorunumun olmadığı söylendi. Fakat sancılarım devam etti iki yumurtalığımda da. Devam edince 10 gün önce tekrar başka bir hastanede renki dopler çektirdim bu kez de yumurtalık etrafınada içi sıvı dolu kitleler olduğu söylendi ve bunların bu şekilde ağrı yapmayacağı söylendi. Antibiyotik verildi 10 gündür kullanıyorum biraz azaldı derken yine eskiye döndü Ayrıca buz tedavisi de önerdi doktorum ve onuda yapıyorum biraz rahatlatıyor açıkcası. Sancılarım oturunca başlıyor veya artıyor yatarken daha rahatım. Son dönemlerde iki yumurtalık ağrıma alt karnımın iki yanındaki anlamsız sancılar da eklendi. Sanırım basürümde azdı son bir iki aydır ama basürüm çok ağır bir seviyede olduğunu da düşünmüyorum kan gelmesi aşırı şişme filan yok ama o bölgede de biraz sancım var. Bu yumurtalık sancısı tüm hayatımı mahvetmiş durum da hocam basür mü yapıyor, yoksa kum var çıkmıyor mu tahlillerde veya taş mı var, yoksa bu yumurtalıktaki içi sıvı dolu kitleler mi yapıyor bu sancıları, yoksa bağırsaklardan kaynaklı bir durum mu bilmiyorum kafayı yiyicem hocam yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Saygılarımla

 131. Hocam merhabalar ,

  Yaklaşık bır aydır ıdrarımda yanma vardı ürolojiye gittim bişey bulamadı sertleşmede sıkıntı yaşıyorum arada sağ testisimde ağrı oluşuyor . Penisim tam sertleşsede sertliğini uzun süre koruyamıyor erken boşalma olmaya basladı, iç çamaşırıma arada bır haberım olmadan sıvı gelıyor zevk suyu gibi kaşınma sorunum oluştu bana yardımcı olur musunuz ?

 132. Hocam merhabalar. Sağ testisimde yaklaşık 6 aydır bir ağrı var doktora gittiğimde kan ve idrar tahlillerinde bir sorun olmadığını fakat sperm kanalında kist olduğunu ama ameliyat gerektirecek kadar büyük olmadığını söyledi. Yaklaşık 1 ay kadar ağrım olmadı fakat gün içerisinde aniden bir sancı oldu ve yine bu şekilde devam ediyor ve canımın yanması dışında ilişkiyide etkiliyor ve birliktelik çok zor oluyor. Ne yapmam veya yapılması gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 133. Hocam sağ testis de üst kısmında (ayçiçeği içi ) kadar bir sertlik vardır.
  Bundan 3 ay önce bir çisim değişti ara sıra sancı yapıyor ilaç tedavisi varmı bunun hocam

Yorum yapın