Bel Ağrısı Nedir Bel ağrısı ve Romatizmaya ne iyi gelir

Bel ağrısına çözüm: Patates suyu!

Bel ağrısı nasıl geçer?

Bel ağrısı genelde halk içerisinde işçi sınıfının bir sorunudur. Bel ağrısı nasıl geçer? sorusuna kafa yoran okurlarımıza bu makalemizde oldukça güzel tavsiyeler vereceğiz. Patates suyundan tutunda bel ağrısını geçirecek egzersizlere kadar birçok çözüm önerilerimiz olacak. Gündelik hayatımızda yaptığımız işler bel ağrısına veya romatizmaya neden olur.

Romatizma bel ağrısının bir üst seviyesidir. Romatizmayı önlemek için önce bel ağrısının önüne geçmek zorundayız. Genelde ağır işlerde çalışan insanlarda görülen bel ağrılarının evde tedavisi ve iyi gelen çözüm yolları aslında oldukça basittir fakat sürekliliğe ve iradeye dayalı olduğu için insanlar genelde bu tedavi yöntemlerini yapmak istemezler.

Sağlık bu… Öyle işine gelince yapacağın işine gelmeyince yapmayacağın bir şey değil. Hadi o zaman bel ağrısına evde çözüm yolları ve tedavi yöntemlerini birlikte öğrenelim.

Hacamat bel ağrısını geçirebilir

Geçmiş dönemlerden günümüze gelen bir çok geleneksel sağlık yöntemi vardır. Bunlardan birisi hacamattır. Hacamat, ilk başlarda patatese bir kaç çöp batırılarak bir bardağın altında bırakılırdı ve bu çöpler ateşe verilirdi. Üzerine bardak kapanınca sönen çöpler sayesinde bir vakum oluşturulurdu ve bu vakumu yönlendirerek kişinin ağrıyan yerlerinin çekilmesi sağlanırdı.

Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu yöntem atadan dededen kalma bir yöntemdir. En azından bize bu şekilde aktarıldı. Günümüzde hacamat bir çok teknolojik aletle birleştirilmiş şekilde kullanılmakta. Ancak biz yine de işin içinde patates olmazsa bir işe yaramaz düşüncesindeyiz. Peki doğru haacamat nasıl yapılır?

Hacamat genelde sırt bölgesine ve bele uygulanır. İnce patates dilimlerinin üzerine 5 adet kibrit dikilir ve bu kibritler yakılır. Tabi bu sırada patates sırtınızda ya da belinizde olmalı, nereye hacamat yaptırmak istiyorsanız. Kibritler yanarken üzerine bardak ya da cam kavanoz kapatılır. Ne kadar küçük olursa çekim kuvveti ve hacamatın yararı o kadar çok olur. Ardında 2-3 dakika kadar beklenilir ve bardak yerinden çıkartılır. Hacamat tek kişi ile asla yapılmamalıdır. Hacamat iki kişi ile yapılır.

Romatizmaya iyi gelen bitki patates

Romatizmaya iyi gelen bitki patates

Bel ağrısı ve romatizma ağrılarını çeken hastalar için egzersizler
Bel ağrısı çekmekte olduğunuz sırada egzersiz yapmak kendinizi daha kısa müddette iyi hissetmenizi sağlar ve bel ağrsıcaklıknın daha şiddetlenmesini önler. Ancak, hafif yahut orta şiddette bel ağrınız varsa belinize çok fazla yüklenmeden:
• kısa yürüyüşler,
• esneme ve gerilme egzersizleri,
• kondüsyon bisikleti kullanmak,
• yüzmek şeklinde egzersizleri yapabilirsiniz.

Ülkemizde yaklaşık olarak %90 oranında insanın, yaşamları boyunca mutlaka bir döneminde bel ağrısından yakınmışlardır. Çoğunlukla bel ağrısının sebebi ağır kaldırmak, yanlış duruş ve oturuş bozukluğundan hatta ters hareket yapmaktan oluşan mekanik nedenlerdir.

Tekrarlanan bu zorlamalar sonrasında bel, kas ve bağlarında zedelenmeler yaratır ve kullanılan ağrı kesiciler de ile kısa süreli bir iyileşme dönemi geçirilir, belki de atlatılır. Ama bel ağrısı eğer 3-4 aydan uzun sürüyor ise işte o zaman kronik bel ağrısı olur. En çok rastlanan sebepler arasında omurgadaki disklerin yıpranması ve fıtıklaşması vardır. Duruş bozuklukları ve omurgadaki eğrilik bel ağrısına neden olabilir.

İlaç kullanmaktan yana değil iseniz, tam sizin için evde hazırlayabileceğiniz bir önerimiz var!

Romatizmaya ve bel ağrısına çözüm: Patates suyu!

Evet, hiç aklınıza gelir miydi? Patatesi kaynatarak elde ettiğiniz suyu soğutup için, bel ağrısından kurtulun. Yalnız patatesi kaynatmadan

önce üzerindeki siyah lekelerden iyice arındırın. Her gün hazırlanan bu karışımı içip, sadece 2 haftada bir de bu suyu içmeye ara verin. Vücudumuza nefes aldıralım dimi ama!

Artık günümüzde her 3 kişiden birinin şikâyeti olan ve müzdariplik derecesi en yaygın olan bel ağrısı ve romatizmadan kurtulmanın bitkisel yolu patates suyu içmekten geçiyor. Patatesin faydalarının bu kadar ile sınırlı kalmadığını dile getiren fitoterapi uzmanları patates suyunun faydaları arasında gastrit, kolik ve mide ülserleri ile kalp hastalıkları gibi çeşitli hastalıklar gösterilmektedir. Patates suyunun saçlara ve cilde iyi geldiğine ilişkin veriler de bulunmaktadır.

Bel Ağrısı Nedir-Bel ağrısı ve Romatizmaya ne iyi gelir

Bel Ağrısı Nedir-Bel ağrısı ve Romatizmaya ne iyi gelir

Mide yanmasını bile geçiriyor!

Patates suyu çok iyi bir antienflamatuar’ı vardır. (Yangı önleyici) Bel, sırt ve eklem ağrılarının giderilmesinde fazlasıyla etkili olup, Gut hastalığına da faydalıdır. Patates suyu vücudun her bölgesinde dolaşımın iyileşmesine yardımcı olur. Ama özellikle sabahları aç karnına içilmesi önerilir. Patates suyu sindirim sisteminin sağlıklı işleyişine yardımcı olur. Kabızlık, ishal, şişkinlik, mide yanması ve hazımsızlık gibi problemlere karşı etkilidir.

SABAH AÇ KARNINA İÇİLİRSE!
Sabahları içilen patates suyunun reflü hastalarına iyi geldiği yönünde veriler bulunmaktadır. Patates suyu vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Karaciğerin ve safranın temizlenmesinde faydalıdır. İdrar yollarında taş oluşumunu da azaltır. Saç köklerini besler, daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza katkı sağlar.

Bunun için de patates suyunu, yumurta akı ve bal ile karıştırıp saçlarınıza uygulayıp ye yarım saat sonra saçlarınızı şampuan ile duruladığınız da gayet sağlıklı saçlarınız olacaktır ve üstelik sıfır maliyet ile…

Denemeye değer… Kendinize değer verin ve biraz da kişisel sağlığınız için zaman ayırın! Siz değerlisiniz…

Yorumlarınız da bizim için değerlidir. Yorum atarak bu makaleyi daha güzel bilgilerle güncellememize yardımcı olabilirsiniz. Her yorumunuz kesinlikle okunuyor. 🙂 

Bel ağrısı nasıl geçer? Bel ağrısına çözüm: Patates suyu! başlıklı makale son güncelleme tarihi: 11.01.2018

One Response

  1. aykut 3 Kasım 2017

Leave a Reply