zencefil-kilo-verme-diyet-listeleri

Bitkilerle nasıl zayıflanır? Zencefille zayıflamanın yolları

Karın Yağlarına Karşı Zencefil!

Artık karın bölgesindeki yağlardan yakınmaya son! Daha fazla yağ yakmak ve kendinizi iyi hissetmemize yardımcı olması için zencefilin termojenik etkilerinden faydalanabileceğiniz gibi; toksinlerden kurtulmanıza ve kilo vermenize yardımcı olan diğer ürünlerle hazırlayacağınız karışımlara da tam burada merhaba diyebilirsiniz! 

Şüphesiz ki karın bölgesi vücudun yağ birikimine en yatkın olan noktalardandır. Bu yağ birikimini engellemek için birçok yöntem vardır. Ama çoğumuz devamlı formda kalmak için gerekli çabayı göstermeden kendimizi salar gideriz…

Bu problemlerle başa çıkmak için diyet, egzersiz ve diğer sağlıklı alışkanlıklar aracılığıyla metabolizmanızı hızlandırmak için uğraşır dururuz.

O yüzden vücudu toksinlerden arındırmak ve karın yağlarıyla mücadele etmek için kullanılabilecek bazı doğal yöntemleri sizinle paylaşmayı büyük borç bilirim ey okurlar!

Bunlardan biri; yemeklerdeki sayısız kez kullanımıyla ve güzel tat verici özelliğiyle bilinen zencefil köküdür.

Zencefil karın yağlarıyla mücadele eden, vücutta biriken toksinleri arındıran, kolesterol seviyesini düşüren ve sağlığımızı etkileyen çeşitli bozuklukları tedavi etme ve ayrıca da sindirimin iyileşmesine yardım eden antioksidanlara ve iltihap sökücü özelliklere sahiptir.

Zencefil tüketimi metabolizmanızı hızlandırıp sindirimi hareketlendirdiği için vücudunuz karın yağlarıyla mücadele edebilir. Sahip olduğu idrar söktürücü etki vücuttaki ödemin atılmasını hızlandırarak daha fazla iltihap oluşumunu engeller.

Zencefili tüketmenin en bilinen ve en kolay yolu köklerle hazırlanan basit bir çaydır. Ancak en iyi sonucu elde etmek için doğal yollardan yağ yakmanıza yardım edecek başka malzemeler de ekleyebilirsiniz.

Zencefilli ve limonlu çay

Limon suyunda bulunan C vitamini ve antioksidanlar zencefilin karaciğeri arındırıcı ve yağların daha iyi yakılmasını sağlayan etkisini güçlendiriyor ve detoks yapmanızı, vücutta biriken sıvılardan kurtulmanızı sağlayarak karın yağlarına karşı verdiğiniz mücadeleye destek olacak harika bir çay elde edeceksiniz.

Malzemeler

Yarım limonun suyu

1 parça zencefil kökü

1 bardak su (250 ml)

Bal (isteğe bağlı)

kilo verme diyet listeleri zencefil

kilo vermek için diyet listelerinin vazgeçilmezi zencefil

Hazırlanışı

Bir bardak suyu ısıtıp ve kaynamaya başlamadan hemen önce zencefil kökünü ilave ediyoruz.

Ocağı kapatıp limon suyunu eklemeden önce kısık ateşte birkaç dakika daha kaynatıyoruz.

Güzelce karıştırıp ve eğer arzu ederseniz tatlandırmak için bir miktar bal ilave edebilirsiniz.

Öğünlerinizden önce bu çaydan bir fincan içmeniz daha doğrudur.

Zencefilli greyfurt suyu

Greyfurt, bildiğiniz üzere zayıflama konusunda mükemmel etkileri olan çok düşük kalorili bir meyvemizdir.

Doğal meyve suyunuzu hazırlarken kullanacağınız greyfurt ile baharat esintisine sahip zencefil harika bir uyuma sahiptir.

Malzemeler

4 büyük greyfurt

1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil (3 gram)

Çeyrek limonun suyu (isteğe bağlı)

Hazırlanışı

Greyfurtları sıkıp rendelenmiş zencefil ve limon suyuyla karıştırıyoruz. İşte bu kadar kolay!

Sabahları aç karnına olup, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde içmenizi öneriyoruz.

Zencefilli yeşil çay

Yeşil çay, inanılmaz derecede zayıflatıcı etkisiyle ve içeriğindeki antioksidanlar sayesinde popüler hale gelen bir arkadaşımızdır (:

Yeşil çay içerek vücutta yağ birikimini engelleyip, kolesterol seviyesini kontrol altında tutarak ve sindirimi hareketlendirir. Bu içeceğe bir miktar zencefil kökü ekleyerek sağlığınızı daha iyi bir hale getirebilir ve kısa süre içinde ince bir forma kavuşmanız kuvvetle muhtemel!

kilo verme ve diyet listeleri greyfurt

kilo verme için diyet listelerinin vazgeçilmezi yeşil çay

Malzemeler

1 yemek kaşığı yeşil çay (10 gram)

1 dilim taze zencefil

1 bardak su (250 ml)

Hazırlanışı

Suyu kaynatıp içine zencefili ekleyin ve birkaç dakika daha kaynatmaya devam edin. Ocaktan alıp, yeşil çayı ekleyin. 10 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra çayınız hazır! Bu çaydan günde 2 bardağa kadar içebilirsiniz. Fazla abartmayın!

Faydalarını tam olarak görmeniz için 1 ay boyunca düzenli olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sürenin sonunda 15 gün ara verip daha sonra 15 gün boyunca tekrar içmeyi deneyin. Ancak ve ancak egzersiz yapmaz ve yediklerinize dikkat ederek düzenli beslenmezseniz hiçbir sonuç elde edemeyeceğinizi unutmayın. Bizden söylemesi!

Leave a Reply