Cilt ve deri sarkmalarına ne iyi gelir? Deri sarkmalarını yok etmenin yolları

Deri ve cilt sarkması gibi fiziksel sorunlara çözümler

Kilo kaybıyla oluşan cilt sarkmasını yok etmenin yöntemleri

Ne kadar da kötü bir görüntüdür o sarkmış bir vücudun görüntüsü değil mi? Deri sarkmasını önlemek için, vücut içinde ve dışında hidrasyon sağlamak çok önemlidir. İlk başta günde en az 2 litre su içmelisiniz ve nemlendirici kremleri bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Sıkı bir cilt ile muhteşem sağlıklı bir vücut muhtemelen elde etmesi en zor olan şeylerden biridir ve sonuçları görmek için kendinizi buna adamanız gerekmektedir. Sarkmalar genellikle ani kilo kaybından sonra görülür çünkü deriye sıkılık ve gerginliği veren kolajen ve elastin liflerin parçalanması sonucu cilt ve kaslar gerginliğini yitirir.

Uzmanla egzersizi de içeren bir plan ile beraber yavaş yavaş kilo vermeyi öneriyor.

Eğer sarkmış bir ciltten sizi kurtulmak ve görüntünüzü güzelleştirmek için yollar-yöntemler arıyorsanız işte tam olarak doğru yere geldiniz. Aşağıdaki önerilerimiz tam sizin için!

Diyet programınızı değiştirin.

Diyet programınızı değiştirmeniz sarkmış bir ciltle savaşmak için ve kilodaki ani değişikliklerin karşısına geçmek için en iyi yöntemdir. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığınız yoksa eğer herhangi bir çabanız boşa gider çünkü en iyi sonuçları almak doğru beslenmeyi gerektirir. Öncelikle yağın birikimine sebep olan yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız ile başlamanız gerekir.

Sağlıklı yiyecekler, yağ ve şeker bakımından düşük gıdalar tüketmek sağlığınızı genel olarak daha iyi bir noktaya getirecektir ve cildinizin daha gergin olmasını sağlayacaktır.

bol bol sıvı tüketin

bol bol sıvı tüketin

Bölgesel egzersizler yapmak önemlidir.

Ani kilo alıp-verdiğiniz zaman, karın kasları, kalça, bacaklar ve hatta kollarda sarkıklık rahatça görülebilir bir halde

çirkin bir görünüme sahip olur. Bunu azaltmanın en etkili yollarından birisi sağlıklı dengeli beslenmek dışında, bölgesel egzersizler yapmaktır.

  • Karın kasları için; Klasik mekik çekme hareketi en yaygınıdır, fakat karın kaslarını sıkan diğer hareketler de işinizi görecektir.
  • Bacaklar ve kalça: Genellikle 2 bölge aynı egzersizle aynı anda çalıştırılabilir.
  • Kollar: Ağırlık kaldırma ve diğer güç egzersizleri en etkili olanlardır.
  • Yüz ve boyun: Bu bölgeler de vücudunuzun diğer yerleri kadar önemlidir ve yüz egzersizleri ile çalıştırılabilirsiniz.

Genel egzersizler yapmak da çok önemlidir.

Her gün 30 dk. yürümek, koşmak veya bisiklete binmek gibi genel egzersiz rutinleri edinmek iyi bir fikirdir. Bu hareketlilik fiziksel efor gerektirip, metabolizmanızı hızlandırarak vücudunuzun hareket halinde olan yerlerindeki yağ birikimini önleyecektir. Böylece mutlu seveceğiniz bir vücuda daha hızlı kavuşabileceksiniz.

UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçının.

Güneş cildi yaşlandırır mı? sorusunu kendimize sormuşuzdur. Maalesef evet! Güneş cildi yaşlandırır. Bunun yanında solaryum makineleri de vücudunuzu UV ışınlarına maruz bırakır, bu da cildin sağlıklı görünümünü kaybetmesine ve pürüzsüz bir vücudu kaybetmenize yol açar.

En iyisi kendinizi bu alışkanlıklardan uzak tutarak, güneş kremi, kafa kısmınızı güneşten koruması için şapka ve vücudunuzu koruması için güneşi kapatıcı kıyafetler tercih etmelisiniz.

Daha fazla su tüketin!

Su çok önemli bir besin maddemizdir ve her sağlık problemine faydalı gelir. Her gün bol miktarda su içmek cildin su dengesini sağlamak için en iyi yollardan birisi olup, kilo kaybı ile gelen değişikliklere adapte olmasını sağlamak için cildin elastikiyetini arttırır. Kadınlar günde 2 litre su içmelidir, erkekler ise 3 litreye kadar çıkabilirler.

deri sarkmasını ne önler

deri sarkmasını ne önler

Cildinizi nemlendirin

Nemlendirici kremler kullanmak sarkık bir cilt ile baş etmek ve cildin sıkılaşmasını makul zamanda arttırmak için iyi bir yoldur. CoQ10, kolajen, retinol veya elastin içeren ürünleri seçmenizi öneriyoruz, çünkü bunlar cildi gerginleştirdiği için genç görünmenizi sağlıyor ve kırışıklığı engelliyor. Zaten kim mükemmel pürüzsüz bir cilt istemez ki!

Daha fazla protein tüketmek çok önemlidir. Yüksek protein içerikli yiyecekler karbonhidratla beraber tüketildiğinde fiziksel performansı ve vücudun yağ yakma kabiliyetini arttırmaya yardımcı olur.

Protein açısından en iyi yiyecekler şunlardır:

  • Lüfer
  • Tavuk
  • Mercimek
  • Soya
  • Beyaz leblebi
  • Yumurta

Vücudumuzda oluşan bu çirkin görüntülerden kurtulmak için naçizane önerilerimiz ile kendinizi düşünerek ve özen göstererek güzel bir vücuda kavuşmanızı sağlamak isteriz…

 

Leave a Reply