et beni nasıl geçer

Et benleri nasıl geçer?

Et benlerine ve siğillere bu doğal çözümlerle elveda!

Et Benleri ve siğillerden kurtulmanın doğal ipuçları…

Et benlerini seven ve onlarla mutlu olan var mıdır gerçekten merak ediyorum. Hem temas halinde çok rahatsız edici hem de dış görünümü kötü… Sağlık için hiçbir risk teşkil etmese de iltihaplanmaya yatkın oldukları ve kolayca yaralanabildikleri için bazı insanlar için can sıkıcı olabilir. Çoğumuz bunlardan kurtulmak isteriz, çirkin olduğunu ve güzelliği bozduğunu düşünürüz.

İyi haber şu ki bunları yok etmek için acı veren ve masraflı işlemlere gerek yoktur.

Et benleri boyunda, kolda, göz kapaklarında ve vücudun diğer kısımlarında oluşan küçük çıkıntılardır. Genellikle cildin yağlı tabakalarında kolajen birikmesi sonucu oluşmasına rağmen bazen sürtünmeden dolayı da oluşabilir bu sevimsiz toplar 🙂

Doğal ürünlerde bulunan çeşitli özellikler sayesinde, benlerin etrafındaki deriye de zarar vermeden bunlardan kurtulmak için hazırlayabileceğimiz birçok ev yapımı tedavi vardır.

Et benlerine iyi gelen yöntemler! Gelin bu yöntemlere beraber göz atalım!

 1. Elma sirkesi: Elma sirkesinde bulunan asidik asit et benlerini ve siğilleri yok etmek için en etkili maddelerden biri ve bu tedaviyle et benlerini tamamen yok etmek sadece birkaç hafta sürüyor.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
 • 1 kürdan
 • 1 pamuk topu
 • Yara bandı

Kullanım şekli: Et beninin etrafını ılık su ve hassas bir sabunla yıkayalım. Tamamen kurulayıp, bir kürdanla nazikçe kaşıyalım. Pamuğu elma sirkesine batırıp, direkt olarak benin üstüne koyup yara bandıyla yapıştıralım. Ertesi sabah bandı çıkartıp, cildi durulayıp ve gece yatmadan önce de bu işlemi tekrarlayalım.

Bu tedaviye et beni düşene kadar devam ederseniz sonuç hoşunuza gidecektir.

 1. Hint yağı ve bira mayası: Bira mayası ve Hint yağının karışımı ile yapılan merhemimiz de ciltte oluşan bu çirkin benleri yok etmek için kullanılabilir.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı Hint yağı
 • Yarım çay kaşığı toz bira mayası
 • Yara bandı

Kullanım şekli: Öncelikle Hint yağı ve bira mayasını karıştırarak yapışkan kıvamlı bir merhem oluşturuyoruz. Karışımı benin üstüne sürüp ve yara bandıyla kapatıyoruz. 1 gece bu şekilde bırakıp, sabah duruluyoruz.

İyi bir sonuç istiyorsanız 2 ile 4 hafta boyunca devam edin.

et benlerden nasıl kurtulurum

et benlerden nasıl kurtulurum

 1. Ananas suyu: Ananas suyunda bulunan bir enzim olan bromelain bu çirkin oluşumlarla mücadele etmemiz için çok faydalıdır. Maalesef çok tükettiğimiz bir meyve değildir. İltihap sökücü ve antiviral özellikleri sayesinde et benlerinden kurtulmaya ve vücudun diğer kısımlarına yayılmasını engeller.

Malzemeler

 • 1 ananas
 • 3 damla limon suyu
 • 1 pamuk topu

Kullanım şekli: Öncelikle ananası eziyoruz ve üzerine 3 damla limon sıkıyoruz. Pamuğu hazırlanan sıvının içine batırıp ve problemli bölgeye sürüyoruz

Bu işlemi günde 3 defa, sonucu görene kadar devam edin.

 1. Çay ağacı yağ esansı: Bu yağın esansı ise et benleri ve küçük siğiller için en etkili çözümlerden biridir. Antibiyotik ve antiviral özellikleri rahatsızlığa neden olan patojenleri yok eder.

Malzemeler

 • 3 damla çay ağacı yağ esansı
 • Su
 • 1 pamuk topu

Kullanım şekli: Pamuğu suya batırıp, ben oluşan bölgeyi temizleyerek başlıyoruz. Et beninin üzerine 2 veya 3 damla çay ağacı yağ esansını damlatın ve durulamadan öylece bırakın.

Et beni yok olana kadar günden 2 defa uygulayın.

 1. Kekik yağı: Aslında kekik yağı cildi etkileyen çeşitli tüm enfeksiyonlar, virüsler ve iltihaplanmalara karşı kullanılır. İçeriğindeki bileşenler ciltte oluşan tümörü yok eder ve vücudun başka bölümlerinde tekrardan çıkmasını engeller.

Malzemeler

 • Yarım çay kaşığı kekik yağı
 • 1 pamuk topu

Kullanım şekli: Pamuğu kekik yağına batırın ve problemli bölgeye sürün. Bu kadar basit!

Günde 2 defa problem çözülene kadar tekrarlayın.

 1. Tuz ve soğan suyu: Soğanda bulunan sülfür bileşeni bu problemi yok etmeye yarayan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Denemekte fayda var değil mi?

Malzemeler

 • 1 soğan
 • 1 yemek kaşığı deniz tuzu
 • 1 bandaj

Kullanım şekli: Soğanı güzelce doğrayıp tuz ile karıştırın. Ertesi gün soğanın suyunu sıkın ve et beninin üstüne sürün. Problemli bölgeye uyguladıktan sonra bir bandajla sarın ve gece boyunca bekletin.

10 – 12 gece boyuna sürekli olarak işlemi tekrarlayın.

Et bene çözüm elma sirkesi

Et bene çözüm elma sirkesi

Et benlerinden bu yöntemleri yaparak kurtulabilirsiniz!

Bu küçük ama mide bulandırıcı cilt deformasyonlarına son vermek için yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden birini kullanabilir ve kurtulabilirsiniz. Şunu unutmayın ki, bu yöntemler sonrasında kişiden kişiye değişen etkilerin ortaya çıkması biraz zaman alabilir… Pes etmek yok!

2 Comments

 1. sa 17 Mart 2017
  • Anonim 18 Mart 2017

Leave a Reply