gecelik-secmenin-ipuclari

Gecelik Seçmenin İpuçlarını Püf Noktalarını Sizlerle Paylaştık

Gecelik Seçmenin İpuçları

Saten, penye, dantel veya akışkan bir ipek dokuma…
Kadınların tüm zarafetin sunan gecelikler, kumaş kaliteleriyle ihtişam sunar. Uzun, kısa, kuyruklu veya asimetrik kesim dizayn edilen gecelikler, beden türüne göre nasıl seçilmelidir? Gecelik seçmenin ipuçları nelerdir? Bedenini tanıyan ve vücut hatlarını iyi analiz edebilen kadınlar, kendileri için en doğru geceliği seçebilirler.

Geceliğin Boyu Nasıl Seçilir?

Geceliğin hangi uzunlukta olacağı tamamen omuz askılarına göre belirlenir. Kalın bacaklı kadınlar, kalın askılı veya asimetrik üst kesim modellerini seçebilirler. Bedende orantı ve görüntü bütünlüğü sağlamak için, kıyafetin üst bölgesindeki özelliklere göre seçim yapılır.
İnce veya kıvrımlı hatlara sahip olan kadınlar ip askılı modeller tercih etmelidir. Geceliğin uzun, kısa veya diz üstü olması çok fark etmeyecektir. Giydiğiniz kıyafetin, üzerinize nasıl tutturulduğu, zarafeti veya uyumu belirleyen temel faktördür. Gecelik seçerken, kendi vücut özelliklerinize değil kıyafetin kesim ve dikim özelliklerine bakarak seçim yapabilirsiniz.

Gecelik Rengi Nasıl Seçilir?

Gecelik seçmenin ipuçları arasında en temel faktör; ten rengidir. Saç rengi ve göz rengi, bütünselliği sağlayan ek faktörlerdir. Siyah ve kırmızı renk gecelikler klasik ve her ten rengine uyum sağlayan özellikleriyle seçilebilir. Fakat farklı tonları tercih etmek, bedeninize tatlı sürprizler sunmanın ekstra yoludur.

Örneğin pembe renk, esmer tenlere kattığı pamuk şeker kıvamı ile muazzam görünüm sunar. Parlak mor rengi, kadın dişiliğini ve gücünü betimleyen, seksi renklerden biridir. Buğday rengi tene sahip olanlar, eflatun, mor, mavi tonları ve yakut yeşili renklerini seçebilirler.
Beyaz tenliler tüm renklerle kombin yapabilir fakat bordonun şarap tonlarıyla daha göz alıcı görünüm sağlayabilirler.

Geceliklerde Model Nasıl Seçilir?

Saten gecelik modellerinde göğüslere eklenen detay, dantel espriler, şıklık sunar. Dantel geceliklerde kısa ve yırtmaçlı modeller seçilmelidir. İki renk kombineli geceliklerde, modelin çok göz yormaması önemlidir. İpek geceliklerin uzun, düz kesim ve salaş tarzları, başlı başına kalite ve asalet sunar.

Sabahlıklı gecelik modellerinde, dantel ve kumaş konseptlerini tercih edebilirsiniz. Gecelik seçmenin ipuçları arasında, beden ölçüsü de değerlendirilmelidir. Dekolteli, dantel işlemeli uzun gecelikler, uzun boylu kadınlarda ekstra güzellik sağlar.
Fırfırlı, dantelli, ponponlu gibi çeşitli detaylarla dizayn edilen tül gecelikler kısa boylu, normal ölçülere sahip kadınlara ekstra bir sempati ve dişilik kazandırır. Özellikle jartiyerli gecelik takımları, tül gecelik ve sabahlık modelleri, rengarenk tasarımları ve süper mini boyları ile çekiciliğinin en temel vurgularıdır.

Gecelik modellerinden oluşan geniş koleksiyona buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geceliklerde String Seçimi

Genellikle takım olarak satışa sunulan geceliklerde, kombin edilen iç çamaşır önemlidir. Aynı kumaşlarda tasarlanan modeller dışında tek gecelik alıyorsanız, içine giyilecek iç çamaşırı veya jartiyerde önem taşır. Dantel geceliklerde düz kumaş string, kumaş geceliklerde dantel bir string, kombine hareket katar. Fakat tamamen uyum sağlaması için farklı renk tonlarında ya da farklı dantel desenlerde seçilmemelidir.
Gecelik modelleri, iç giyim ve fantazi iç giyim arayışlarınızda ülkemizin önde gelen online iç giyim mağazalarından Erobee , sizlere zengin ve güncel bir koleksiyon sunacaktır.

Leave a Reply