Hamile kalmak için uygun pozisyonlar

Hamile kalmak için uygun cinsel ilişki pozisyonları nelerdir?

Hamilelik günümüzde aslında detaylıca incelenen konulardan biri haline gelmiştir. Geçmişte cinsellik insanlar için bir tabu olarak görüldüğü ve günümüzde bu tabunun yavaşça farklı formlara dönüşmesinden dolayı artık bir çok bilgi gün ışığına daha kolay çıkabilmektedir. 

Hamile Kalma Pozisyonları

Kimi bireyler her ne kadar bebek sahibi olmayı denese de gerek yanlış pozisyonlar gerek yanlış uygulamalar nedeniyle hamilelik durumunu geciktirebilmekte hatta mümkün olmayan bir hale bile getirebilmektedir. Cinsel ilişkide aslında zaman ve ruh hali vb. unsurlar gibi cinsel ilişki de girilen pozisyonda oldukça önemli bir unsurdur. Sizlere bu makalemizde ise hamile kalma pozisyonlarını resimli ve kısa açıklamalarla anlatmaya çalışacağız.

Hamile Kalma Teknikleri

Kadınlarda hamile kalma ihtimalleri yüzdelik olarak kimi kaynaklarda %20 – %25 olarak açıklanırken kimi kaynaklar ise regl dönemlerine bağlı olarak direk tarihleri ve zamanları sunabilmektedir. Tabi ki iş yalnızca kadınlarla sınırlı değildir. Erkeklerinde beslenme düzenleri, sağlıklı bir yaşam tercih edip etmedikleri, sperm sayıları gibi kavramlarda ön planda olabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra konumuz olan hamile kalmak için pozisyonlarda oldukça önemlidir.

Hamile kalmak için Cinsel Pozisyonlar

Hamile kalmak için uygulanan cinsel pozisyonlarda ilk sırayı tabi ki herkesin bildiği misyoner pozisyonu alıyor. Çünkü spermlerin hedefe ulaşmasını sağlayan en iyi cinsel ilişki pozisyonudur. Aynı zamanda erkek cinsel organının sperm iletme gücünü arttırır.

Misyoner Pozisyonu

hamile kalmak için pozisyonlar

Oldukça basit olan misyoner pozisyonunda kadın altta kalacak şekilde ve erkek üst kısımda yer alacak şekilde görselde ki gibi bulunuyor. Bu şekilde kasılmanın daha az ve odaklanmanın daha fazla olması performansı arttırıyor.

Klasik ve herkesin uyguladığı pozisyonlardan biri olan misyoner pozisyonu hamile kalmayı kolaylaştırdığı biliniyor. Bu pozisyonu daha uygun bir hale getirebilmek için kadının kalçasının altına yastık gibi bir destek konulabilir bu şekilde kalça hafif yukarı geleceği için hamile kalma ihtimali daha da fazla olacaktır.

Kalça Havada Sırt Üstü Pozisyonu

Sizler için daha kolay isimlendirdiğimiz bu pozisyonda oldukça basit ve her çiftin uygulayabileceği bir pozisyon olarak karşımıza çıkıyor. Bu pozisyonda kadın sırt üstü ve kalça kısmı yukarıda kalacak şekilde uzanıyor. Kalça kısmı ve gövde kısmı görselde ki gibi destekleniyor. Bu şekilde spermlerin yumurtalıklara daha kolay ulaşacağı bilgisine araştırmalarımız dahilinde sık sık rastlıyoruz.

Bacak Omuza Stili ( Erkek Düz )

 

Bacak omuza stillerinden en yaygın ve kullanılması en rahat pozisyonlardan biri gibi gözükse de bazı kadınlar için hiç rahat olmayan bu pozisyonda hamile kalmak için oldukça faydalı pozisyonlar arasında yerini alıyor. Bu pozisyonda kadını rahatlatmak için kalçanın alt kısmına bir yastık gibi destek konulabilir ve bacaklar boyun kısmında birleştirilebilir. Bu sayede kadının zorlanması oldukça azalacak ve rahatlayacaktır.

Bacak Omuza Pozisyonu ( Kalça Havada )

hamile kalma pozisyonları

Bu pozisyonda yukarıda yer alan bacak omuza pozisyonuna oldukça yakın bir pozisyon fakat bu pozisyonun farkı kadının kalçası biraz havada yer alıyor ve erkek vajinaya biraz daha diklemesine giriş yapıyor. Bu pozisyonda da kadının rahat etmesi bakımından bacak açısına dikkat edilebilir ve kadının kalçası desteklenebilir. Bu pozisyonda da amaç spermlerin yumurtalıklara daha kolay ulaşmasını sağlamak için olduğu listemizde yerini alıyor.

Doggy Style ( Klasik )

seks pozisyonları

Oldukça bilindik olan Doggy Style olarak geçen bu pozisyonda hamile kalmak için tavsiye edilen pozisyonlardan biri, özellikle birleşme sırasında spermlerin daha rahat hareket edeceği bilgisi bu pozisyonda karşımıza çıkıyor. Ek olarak belirtelim kadınlar için oldukça rahat ve zevkli olduğu da biliniyor. (Tavsiyemiz)

Ekstra olarak belirtmek fayda var;

Ne zaman İlişkiye Girilmeli

Hamile kalmak için adet dönemi sıralarında, yumurtlama döneminden 1 ya da 2 gün önce ilişkiye girilmesi tavsiye ediliyor. Bu yüzden bireylerin regl dönemi oldukça önemli. Yani küçük bir hesaplamayla hamile kalma oranınızı daha da arttırabilir, hayalinizdeki bebişinizi sevmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Hamile Kalmak için Adet Döneminden Kaç Gün Önce İlişkiye Girilmeli

Bu sorunun cevabı genel olarak adet döneminden ortalama 17 gün önce olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise yumurtlama döneminden bir kaç gün sonrasına denk gelmesi olarak yorumlanmaktadır. Regl dönem periyotlarının takip edilmesi bu konuda oldukça önemlidir.

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak için Bazı Tavsiyeler;

# Cinsel ilişkiden hemen sonra tuvalete ya da banyoya girmeyin. Yatar pozisyonda hatta mümkünse kalça havada biraz bekleyin. Yani boşalma sırasından sonra kadının pozisyonunu bir süre bozmaması bu konuda faydalı olabilir. Kimi platformlarda bu bilgi özel olarak belirtilmiştir.

# Beslenme düzenine ve sağlıklı yaşam unsurlarına dikkat.

# Isı konusunda dikkatli olun. Kimi platformlarda sauna ya da benzeri yerlerin hamile kalma konusunda olumsuz etkileri olabileceği belirtilmiştir.  Erkeklerde sıcak ortamlarda bulunmasının sperm kalitesini düşürdüğü biliniyor.

# Düzenli aralıklarla ilişkiye girilmesi oldukça yararlı olacağı belirtiliyor.

# Gıda takviyesi olarak A vitamini ve D vitamini alınması tavsiye ediliyor. A ve D vitamini cinsel ilişkide ateşi arttıracağı söyleniyor.

# Cinsel ilişkiden sonra uzanılabilir.

Leave a Reply