göğüs büyütme yolları

Hızlı doğal göğüs büyütme yöntemlerini sıraladık

Memesinin görünümünü beğenmeyen kadınlar için hızlı doğal göğüs büyütme yöntemleri ve doğal ameliyatsız meme büyütme konuları sağlık yayınları tarafından çokça işlenmektedir.

Günümüz kadınlarının en çok müzdarip olduğu sorunlardan biri olan, küçük göğüsler ya da göğüs büyütme olayı hakkında halen birçok araştırma devam etmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatları, göğüs büyütme egzersizleri ve çeşitli doğal yöntemler bugüne kadar en popüler uygulamalar olarak küçük göğüslü kadınların çözümü olmaktadır. Tüm bunların dışında göğüslerinizde ağrı çekiyorsanız, “Göğüs ağrısı nasıl geçer?” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bilindiği gibi memelerinizin boyutuna genleriniz çoktan karar vermiştir. Zamanla yaşınız ilerlerken genleriniz aktif olarak görevini yerine getirir ve göğüslerinizin doğal olarak şekline etki eder. Tabi ek olarak dış etmenleri de bu nokta da saymamak olmayacaktır. Örneğin hamilelik, çeşitli salgılanan hormanlar gibi birçok etmen de ise göğüslerin görüşüne etki edecektir.

Göğüs büyütme yöntemleri ve ameliyatsız meme büyütme

Göğüs veya meme bilindiği gibi erojen bir organdır. Yani erotik durumları uyandıran, sevişme hissini arttıran ve önemli tahrik edici bölgelerden biridir. Kadın estetiğinde önemli bir yere sahip olan meme, boyutuyla ve duruşuyla birçok kadının psikolojik durumuna etki etmektedir.

Küçük memeler kadınların çoğunda problem olarak algılandığı gibi kimi kadınlarda büyük memelerde problemlere sebep olabilmektedir. Hatta göğüs, meme büyütme yöntemleri ve ameliyatları bulunduğu gibi aynı şekilde meme küçültme, göğüs küçültme ameliyatları da oldukça yaygın bir şekilde kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Göğüs, meme büyütme tekniklerinin yanı sıra meme uçlarının yönleri, sarkık ya da dik oluşu da bir çok kadının ilgisini çekmekte ve psikolojisini etkilemektedir.

Doğal Göğüs Büyültme Masajları Yazımıza Göz Atmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Peki Meme, göğüs büyültme nedir?

Göğüs büyütme, kadınlarda meme denilen organın doğal ya da yapay yöntemlerle daha büyük bir boyuta kavuşmasını sağlama çalışmalarına verilen genel bir isimdir.

Doğal yöntemler ve çeşitli egzersizlerle yapılabildiği gibi genellikle çeşitli silikon implant olarak bilinen protezler yardımı ve bunların yanı sıra yağ enjeksiyonu kullanılarak yapılmasıdır.

Göğüs büyültme ameliyatı nedir?

Göğüs büyütme ameliyatları bilindiği gibi kısa süre içerisinde tamamlanan, kadınları yormayan ve küçük memeli kadınlar tarafından

yoğunlukla tercih edilen bir estetik operasyonudur. Göğüs büyütme ameliyatlarında genellikle kadınların meme bölgelerine silikon implantlar ve yağ enjeksiyonları kullanılmaktadır.

göğüs dolgunlaştırma

Göğüs büyütmek için doğal yöntemler nelerdir?

Meme büyütmenin doğal yöntemleri de bulunmaktadır. Meme büyültme doğal yöntemleri ise genellikle alternatif tıbbın bolca yararlandığı bitki çayları ve masaj teknikleri kullanılmaktadır.

Genellikle kadınlık hormonu salgılatmasıyla bilinen adaçayı, papatya çayı gibi bitki çaylarının yanı sıra, halk arasında yoğurma olarak bilinen ve memelere uygulanan bir nevi masaj tekniklerinin de işe yaradığı bilinmektedir.

Göğüs büyütme ameliyatı genellikle hangi durumlarda uygulanmaktadır?

Genellikle göğüslerinin, memelerinin vücutlarına oranla küçük olduğunu düşünen kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

İkinci bir sebep olarak doğum sonrası göğüslerin tahriş olması, sarkması gibi çeşitli durumlarda memelerin toplanma amacıyla göğüs büyütme, göğüs sıklaştırma ameliyatları uygulanmaktadır.

Göğüs büyütme ya da meme büyütme estetiği ameliyatları sağlık problemi yaşayan kadınlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir.

Memelerin çoğu kadında simetrik olmaması, memelerin gelişiminin orantısız olması gibi durumlarda göğüs büyütme ya da göğüs sıklaştırma gibi çeşitli ameliyatlar meme bölgelerine sıkça uygulanmaktadır.

Tıbbı ya da benzeri nedenler ile geçmişte yerleştirilen meme implantlarının, göğüs silikonlarının eskimesi nedeni ile daha sonradan bu implantların değişmesi

gerekmesinden dolayı ameliyatlar dönem dönem tekrarlanabilmektedir.

Doğal meme büyütme yöntemleri nelerdir ?

Doğal meme büyütme yöntemleri günümüzde en çok araştırılan ve denenen konulardan biridir. Çünkü ameliyat, estetik gibi halk arasında ki tabirle bıçak altına yatmayı gerektirmez ve kadınları daha da rahat hissettirir.

Doğal meme büyütme tekniklerinden en çok tercih edilenleri;

Meme masajı tekniği; Göğüslerinizi günlük düzenli olarak ovalamak ve halk arasında ki tabirle yoğurmakla uygulanmaktadır.

Doğal masaj yağları, bitkisel yağlar, nemlendirici vücut losyonlarını meme bölgenize uygulayıp yumuşattıktan sonra düzenli olarak göğüslerin alt kısmından başlayarak yavaş yavaş baskı uygulamadan ovalanmasıyla meydana gelmektedir.

Dikkatli uygulanması gereken bir tekniktir çünkü ilerleyen zamanlarda, genellikle orta yaşlarda memelerin sarkmasına sebep olabilmektedir. Bu durum birçok noktada kadından kadına göre değişmektedir. Memelerinizin boyutu bu teknikte çok önemlidir.

Örneğin zaten yaşınıza ve durumunuza göre ideal göğüslere sahipseniz zaten bu tür teknikler size olumlu değil, olumsuz yansıyacaktır. Sebebi ise göğüsleriniz bu teknikle yoğrulmasında sarkmalar meydana gelebilir. Bu yüzden genellikle masaj tekniği küçük memeli kadınlar tarafınca tercih edilmektedir.

Öyle ki göğüslerini diğer kadınlara göre iri olduğu halde bundan memnun olmayan kadınların sayısı oldukça fazladır, o yüzden belirtmekte fayda var 😊

Bitki çaylarının en çok tercih edileni adaçayı;

Adaçayı bilindiği gibi kadınlarda, kadınlık hormonunun salgılanmasında oldukça etkilidir hatta bir dönem erkeklerin az miktarda tüketmesi gerektiği bile söylenmiştir.

Bu yüzden kadınların çeşitli göğüs büyütme uygulamalarının yanında düzenli olarak adaçayı tüketmeleri, göğüslerine adaçayı suyuyla ve pamuk yardımıyla hafif hafif masaj yapmaları faydalı olabilmektedir.

Hem sakinleşip hem de memelerinizi büyülten rezene çayı;

Hamilelik döneminde yada hamile kadınların sıkça tercih ettiği rezene çayı kadınlarda yine kadınlık hormonlarını besleyerek meme bölgesinde ki bir çok siniri, süt yolunun daha kolay aktive olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden meme büyütme çalışmalarında düzenli rezene çayı tüketiminin oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

Rezene çayının tüketimi genellikle min. 3 ay sürmektedir. 3 ayın sonunda gözle görülebilen değişimler olduğu kadınlar tarafından belirtilmektedir.

Çemen ya da çörek otundan haberiniz var mıydı?

Adaçayı gibi çemen ve çörek otu tüketiminin belirli oranlarda östrojen hormonunun salgılanmasında etkili olduğu kadınlar tarafından bilinmektedir. Bu yüzden çörek otu yağının bölgesel olarak düzenli kullanımlarda etkili olduğu birçok kadın tarafından onaylanmıştır.

Unutmayın göğüs büyütmenin doğal yöntemleri birçok uygulama da olduğu gibi en başta sabır işidir!

Bu yüzden birkaç günde bir etki beklemeyin ya da birkaç ay içerisinde ciddi boyutta etkiler beklemeyin, uygulamaları sabırla ve düzenli olarak uygulayın ve takip edin.

Çörek otu yağının kullanım süresi ise minimumda 5 ay olarak bilinmektedir fakat 5 ay sürelerinde gözle görülen bir etki olduğu bilinmektedir. Çörek otu yağını ise minimumda bir pamuk yardımı ile hafif hafif masaj yaparak memelerinize uygulamalısınız.

Büyük bir can kurtarıcısı haline gelen Çikolata;

Çikolatanın kadınlar üzerinde bir çok etkisi olduğu aşikar ve aynı zamanda çikolata tüketiminin yapılan araştırmalar gereği bir çok kadında meme büyümesine sebep olduğu artık bilinmekte.

Çikolata kadınlarda salgılattığı hormonlardan dolayı kendilerini daha iyi hissetmelerine sebep oluyor ve onları mutlu ediyor. Aynı zamanda güzel bir enerji ve karbonhidrat kaynağı olan çikolata salgılattığı hormonlar gereği kadınların memelerini büyütmelerinde faydalı oluyor.

kadın göğüs büyütme yöntemleri

Bunun dışında doğal meme büyültme yöntemlerini sıralamak gerekirse eğer;

Maydanoz

Kadınlar için ideal bir yiyecektir ve bitki olarak tüketilmesi gerekmektedir. Yemeklere katılan maydanozlardan ziyade direk doğal olarak yenmesi gerekmektedir.

Kara üzüm

Kansızlıktan birçok şeye kadar faydalı olan kara üzüm ve çekirdeği kadınlarda meme büyültme ve hormon salgılatma en etkili gıdalardan biri olduğu bilinmektedir.

Yer elması ve Hurma

Yer elması ve bunun yanında arap kadınlarının sık sık kullandığı hurmalar göğüs, meme büyütmede oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda içerisinde bulunan bir çok mineral ve faydalı ögeler ile cinsel heyecanı arttırmada oldukça etkili bir gıda olduğu bilinmektedir.

Karalahanayı duydunuz mu?

Karalahana hem göğüs kanseriyle mücadele oldukça etkili bir gıda olduğu gibi göğüs uçlarının büyümesinde direk etkili olan önemli gıdalardan biridir. Kara lahananın da tüketilmesi meme büyütmede oldukça etkili.

Meme büyütmede kullanılabilecek diğer masaj yağları nelerdir?

Basit bir şekilde sıralamak gerekirse eğer;

Çörek otunun yanı sıra zeytinyağı da meme büyütmede oldukça etkili bir yağdır. Pamuk yardımı ile hafif hafif meme bölgesine uygulanmaktadır ve hafif hafif masaj yapılmalıdır. Unutmayın daha sonra alacağınız ılık duş oldukça etkili bir yöntemdir.

Keten tohumu yağı kullanın

Diğer masaj yağları gibi ara vermeden uygulanması gereken keten tohumu yağı ile yapılan meme masajları oldukça etkili bir yöntemdir fakat sabır bu noktada çok önemlidir. Uygulamalara en az 15 gün süre ile düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir ve tam anlamıyla sonuç alınabilmesi için verilen süre ise 3 aydır.

Süzme balı memelerinize sürüp 30 dakika bekletin

Diğer bir bilinen yöntem ise süzme balın hafif masaj yöntemiyle meme bölgelerine sürülmesi ve 30 dakika kadar bekletilmesidir. Ballı masaj genellikle göğüsleri dikleştirmede ve toplama da kullanılmaktadır.

Göğüs büyütme yöntemlerini ve göğüs büyütmenin bitkisel çözümlerini artık biliyorsunuz. Bu konu da oldukça sabırlı olmanız gerekmektedir.

Göğüs büyütme süreci zaman isteyen bir süreçtir. Öyle ha deyince sonuç beklemeyin 🙂 Yukarı da vermiş olduğumuz bilgilerin dışında şunu da bilmenizde fayda var. Eskiden kadınlar göğüsleri büyüsün ve hacimlensin diye göğüslerine tas kapatırlarmış. Duş almadan hemen önce yapılan bu işlem genelde 5 dakika kadar sürermiş.

Sonrasında ılık su ile duş alırlarmış. Böylece göğüsleri daha dolgun ve diri görünüyormuş. Sizde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Gerçekleştirdiğiniz uygulamadan sonra duş alırken sıcak su kullanmayınız. Sıcak su göğüs sarkıklıklarına neden olduğu için sıcak su ile duş almanızı önermiyoruz.

Makalemizi diğer kullanıcıların da okuyacağını göz önünde bulundurarak ve onlara yardımcı olması amacıyla yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca yorumlarınız göz önüne alınarak makalemiz sürekli güncellenmektedir.

62 Comments

 1. Nese 2 Kasım 2017
  • Atakan 29 Mart 2018
 2. Atakan 29 Nisan 2018
  • gül 7 Kasım 2018
   • Atakan 7 Kasım 2018
 3. Betülay 10 Mayıs 2018
  • Atakan 21 Mayıs 2018
   • Ülkü 9 Aralık 2018
 4. Anonim 11 Mayıs 2018
  • Atakan 21 Mayıs 2018
 5. Anonim 14 Mayıs 2018
  • Atakan 21 Mayıs 2018
 6. Çiçek 25 Mayıs 2018
  • Atakan 27 Mayıs 2018
  • Melek 27 Kasım 2018
 7. Panda 8 Haziran 2018
  • Atakan 9 Haziran 2018
 8. Fatma 11 Haziran 2018
  • Hayal 27 Haziran 2018
 9. Elif 12 Haziran 2018
 10. Müberra Melek 19 Haziran 2018
  • Berna 9 Eylül 2018
  • Blue 23 Aralık 2018
 11. Müberra Melek 19 Haziran 2018
  • isimsiz 26 Haziran 2018
 12. tarana 19 Haziran 2018
 13. Hatice 23 Haziran 2018
  • Anonim 29 Temmuz 2018
 14. Melis 27 Haziran 2018
  • Atakan 27 Haziran 2018
 15. Su 27 Haziran 2018
  • Turkan 23 Temmuz 2018
   • Anonim 16 Kasım 2018
 16. esra 28 Haziran 2018
  • Atakan 28 Haziran 2018
 17. Handan t. 3 Temmuz 2018
 18. nergis 6 Temmuz 2018
  • Atakan 6 Temmuz 2018
 19. Serap 11 Temmuz 2018
 20. Seda 14 Temmuz 2018
 21. Anonim 17 Temmuz 2018
 22. sedat 24 Temmuz 2018
 23. eda 26 Temmuz 2018
  • Anonim 29 Temmuz 2018
 24. Anonim 27 Temmuz 2018
 25. Buse 29 Temmuz 2018
 26. Özge 31 Temmuz 2018
 27. Anonim 9 Ağustos 2018
 28. Anonim 21 Ağustos 2018
 29. Ponçikkiz 22 Ağustos 2018
  • 2. Pilot Adayı 24 Eylül 2018
   • Ponçikkiz 7 Ekim 2018
 30. dilara 31 Ekim 2018
 31. dilara 31 Ekim 2018
 32. Selvi 22 Kasım 2018
 33. Candan 1 Ocak 2019
 34. Nur 15 Ocak 2019
 35. devrim 20 Ocak 2019
 36. devrim 20 Ocak 2019

Leave a Reply