kadınlarda gıdık eritme yöntemleri gıdık nasıl yok edilir

Kadınlarda gıdık sarkması nasıl geçer? Nasıl yok edilir?

Kadınlarda Gıdık Nasıl Yok Edilir? Gıdık Eritme!

Özellikle kadınların içine dert olan gıdık sarkması sanılanın aksine her zaman fazla kilolardan kaynaklanmıyor olabilir. Genetik faktörler, kötü alışkanlıklar, duruş bozuklukları ve yaşlılık gibi birçok faktör gıdığın sarkmasına sebep olabilir.

Her kadın gıdık sarkması problemini yaşayabilir fakat gıdık oluşumuna sebep olan dış faktörlere karşı gereken önlemler alınarak, estetik müdahaleye başvurmadan bu fazlalıktan kurtulmak mümkündür.

Gıdık sarkmalarıyla yaşamak zorunda değilsiniz. Aşağıda sunacağımız yöntemler ile gıdığınızın fazlalığından kurtulabilirsiniz. Gıdık, normal bir yüzde suratın büyük ve yuvarlak durmasına neden olur. Bu da güzellik algısına ters düştüğü için kadınlar tarafından sevilmez. Kadınlara çare olacak önlemleri hemen aşağıda sıralayalım.

Gıdık Oluşumunu Engellemek İçin Önlemler

İşiniz gereği saatlerce bilgisayar karşısında oturuyorsanız veya telefonunuzda uzun süre vakit geçiriyorsanız ekranın göz hizasında olmasına dikkat etmelisiniz. Boynunuzun ve omurganızın dik konumda olması, çene ve boyun bölgenizdeki yağ dokularının kümelenmesini engelleyecektir.

Yatma pozisyonunuzun boyun kaslarınızı ve omurga eklemlerinizi zorlamadığına emin olmalısınız. Başı öne eğerek uyumak hem boynunuzu kırıştıracak hem de gıdık oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Yatarken boynunuzu desteklemek için bir havluyu rulo şeklinde katlayabilir veya ortopedik yastık kullanabilirsiniz. Böylelikle gıdık oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Her ne kadar başlı başına tek bir faktör olmadığını söylesek de kilo problemini göz ardı edemeyiz. Fazla kilo, dokulara aşırı yük bindireceği için gıdık oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Fazla kilo aynı zamanda yüzü de normalden büyük gösterir. İşte bundan sonra yer çekimi düşmanınız olur. Fazla kilolu olup olmadığınızı öğrenmek için tıklayın.

Sigara içmek ve güneşe maruz kalmak ciltte tahribat yaratır, kolajen miktarının azalmasına ve cildin elastikiyetini yitirip sarkmasına sebep olur. Sigara yerine bir parça bitter çikolatayı ağzınıza atıp somurabilirsiniz.

Gıdık oluşumunu engellemek veya mevcut olan gıdıyı yok etmek için pratik yüz yogası egzersizleri yapabilirsiniz.

gıdık nasıl yok edilir çene altı yağlarını eritme yöntemleri

Gıdık Eritme Egzersizleri

Bir yemek kaşığının sap kısmını ağzınıza dikey olacak şekilde, dudaklarınızı dişlerinizin arkasına gererek arasına sıkıştırın. Başınızı 45 derecelik açı ile arkaya doğru verip boynunuzun gerildiğini hissedin.

Ardından gıdık bölgenizdeki kasları çalıştırarak alt dudaklarınız ile kaşığı yukarı aşağı hareket ettirin. Günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere 15 er kere aynı hareketi tekrarlayın.

Sandalyeye dik bir pozisyonda oturun. Başınızı arkaya doğru verip gıdık bölgenizin gerildiğini hissedin. Ağzınızı devamlı olacak şekilde açıp kapatın. Günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere 20 şer kere aynı hareketi tekrarlayın.

Başınızı boynunuzun gerildiğini hissedene kadar arkaya doğru verin. Dudaklarınızı olabildiğince ileri çıkararak yukarıya öpücük atın. Boynunuzu sabit tutarak 15 kere öpücük hareketini tekrarlayın. Böylelikle gıdık bölgesindeki dokuyu uyarmış olur ve çene ve yüz kaslarınızı çalıştırmış olursunuz. Bu da çene altı gıdıkların yok olmasında oldukça etkili olur.

Aşağıdaki yorum kısmından yorumlarınızı yazabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa da ister yorum alanından ister de soru cevap alanımızdan sorularınızı iletebilirsiniz.

Leave a Reply