kanseri önleyen muhteşem sağlıklı yiyeccekler

Kansere Karşı Tüketilmesi Tavsiye Edilen Sağlıklı Yiyecekler

Kanseri Önleyen Önemli Sağlıklı Yiyecekler

Pek çok çeşidi bulunan ve karmaşık bir hastalık olan kanser ile doğal yoldan savaşmak ve kanser hastalığını önlemek adına tüketilebilecek olan birçok yiyecek, ot ve bitki bulunmaktadır.

Kansere Karşı Güçlü Antioksidan Zeytinyağı,

Zeytinyağında bulunan yağlar, rektum kanseri ile kalın bağırsak kanserini önlemektedir. Bu yağlar, safra asitleri üzerine etki ederek dokularda ki kanlanmayı ve dolaşımı arttırır. Ayrıca, damarları korur ve esnekliklerini sağlar. Kanda ki şeker seviyesini fark edilebilir seviyede düşüren bu yağlar, kötü kolesterol seviyesini azaltır, kan basıncını düzenler. En önemli özelliği ise, kanseri önleyen güçlü bir antioksidan olmasıdır.

Kanser İle Savaşta Orman Meyvelerinin Etkileri,

Orman meyvelerinden olan frenk üzümü, böğürtlen ve yaban mersini gibi yiyecek çeşitleri, bu meyvelere rengini veren ve çok güçlü bir oksidan olan antosiyanin adlı maddeden zengin miktarda içermektedir. Bu tip üzümsü orman meyveleri, C vitamini, A vitamini ve mineral, sebze asitlerinden ve pektin den zengindir.

Prostat Kanserine Karşı Domates,

Domatese rengini veren likopen ve karoten açısından zengin olan domates, prostat kanserine karşı güçlü bir koruyucudur. Ayrıca domates, çekirdekleri ile kabuğunda kanser ile savaşmaya yardımcı olabilecek bir takım maddeler içermektedir.

Yumurtalık Kanserine Karşı Koruyan Yiyecekler,

Lahana, Brüksel lahanası, sarı turuncu sebzeler, karnabahar, brokoli, karalahana ve diğer yeşil yapraklı sebzelerdir.

kansere iyi gelen ve kanser düşmanı olan besinler

Kanser Hastalığına Karşı Tüketilmesi Gereken Yiyecekler,

Soğan ve sarımsak, sülfür açısından zengin olan alisin içermektedir. Alisin ise, kanda biriken toksinlerin, karaciğer tarafından atılmasına yardım etmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve bol miktar da vitamin içeren yosun, radyoterapi ya da kemoterapi ardından oluşan yan etkileri önleyebilmek adına yenmesi önerilmektedir.

Mineral, lif ve vitamin açısından zengin olan çilek, güçlü arındırıcı etkisi sayesinde vücudumuzu toksinlerden arındırmaktadır.

Bezelye, garbanzo fasulyesi, yeşil fasulye ve mercimek kanser karşıtı yiyeceklerdir. Kalın bağırsak kanserinden koruyucu olan liften, oldukça zengindir ve bu baklagilleri sağlık adına da tüketmemiz gerekmektedir. Kanserin belirmesini önleyen elajik asit ile klorojenik asit içeren elma, lif ve pektin içermektedir. Ayrıca, dışkı yolu ile toksin atılımını sağlamaktadır.

Antioksidan ile beta karoten açısından zengin olan kavunun, kalorisi çok düşüktür. Bu sebeple obezite ile bağlantılı tümörleri önlemektedir. Pancar ise, kendisine rengini veren ve betalain adı ile bilinen güçlü hücresel yenileyiciyi içermektedir.

Kanser ile savaşmaya yardımcı bir diğer gıda ise esmer pirinçtir. Esmer pirinç, prostat, kalın bağırsak ve meme kanserine karşı koruyan maddeler içermektedir.

Aşağıdaki yorum kısmından bize değerli düşüncelerinizi bildirebilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Aynı zamanda soru cevap panelimizden de sorularınızı iletebilirsiniz. Daha detaylı cevaplandırırız.

Leave a Reply