sağlık medikal ürünler

Karşıyaka Medikal – Medikal Ürün Satın Al

Karşıyaka Medikal – Medikal Ürün Satın Al

Canlıların yaşam fonksiyonunu devam ettirebilmesi için önemli olan oksijen, enerji üretimi ve metabolizmanın doğru işlemesi için gereklidir. İnsan vücudunda önemli bir yere sahip olan oksijenin eksikliğinde çok büyük sıkıntılar meydana gelmektedir. Kandaki oksijen basıncının azalması ile birlikte vücut geçici bir süre oksijensiz enerji üretimi sağlamaya çalışır. Belirli bir dereceye kadar oksijensiz idare etmeye çalışan vücut eğer zamanında yeterli oksijen alamazsa hücresel işlevler bozulmaya başlar. Bu durum başta beyin olmak üzere bütün organları etkiler. Bu nedenle oksijensiz kalan bireyler için oksijen tüpü hayati önem taşımaktadır. Tıbbi amaçlı kullanılan oksijen tüplerinin içerisinde sıkıştırılmış oksijen gazı bulunmaktadır. Solunumda güçlük çeken hastalar doktor kontrolünde mutlaka oksijen tüpü kullanmalıdır.

Bir oksijen tüpü içerisinde yaklaşık olarak %98 oranında oksijen bulunmaktadır. Solunum güçlüğü çeken hastalar diğer yöntemlere göre oksijen tüpü ile çok daha kolay bir şekilde rahatlamaktadırlar. Oksijen tüpleri sağlam ve yüksek basınca dayanıklı olarak üretildiği için düştüğünde hiçbir şekilde patlama olayıyla karşılaşmazsınız. Oksijen tüpü ancak ortamda yangın çıktığında patlayabilir. Oksijen tüpünün içerisinde yüksek basınç duran oksijen hasta tarafından direk kullanılmaz. Oksijen seviyesini ayarlamak için nanometre kullanılır. Ayrıca oksijeni nemlendirmesi için bir su kabı da bulunur. Yüksek basınçla birlikte çıkan oksijenin basıncı nanometre sayesinde düşer ve su kabından geçerek nemlenir. Oksijen maskesi ya da kanülü ile hastaya oksijen akımı başlar.

Oksijen Tüpü Satın Al

Eğer uzun süreli kullanım yapılmayacaksa oksijenin nemlendirilmemesi çok büyük bir önem taşımaz. Oksijen tüpleri farklı boyutlarda üretilmektedir. Oksijen tüpü 2 lt normal hastalar için oldukça idealdir. Eğer tüp direkt olarak kullanılıyorsa maksimum akış dakikada 2 litre olmalıdır. Bu sayede kanda karbondioksit birikimi engellenir. Eğer dakikada 2 litreden fazla oksijen kullanılırsa hasta karbondioksiti dışarı atabilmek için daha hızlı nefes alıp vermeye başlayacaktır. Bu durum vücudun pH değerini asidik hale dönüştürecek ve hastanın sağlığını tehlikeye atacaktır. Bu nedenle oksijen tüpünü sağlık görevlilerinin takması gerekmektedir. Küçük çocuklar farkında olmadan hastanın nanometresi ile oynayabilmektedir. Bu nedenle hastayı küçük çocukların bulunduğu odalardan uzak tutmanız iyi olabilir.

Oksijen tüplerinin kullanım süreleri tüp hacmine ve akış ayarına bağlıdır. Örneğin 10 litre oksijen tüpü maksimum akış hızında yani 2 litre/dakika ayarında kullanılırsa yaklaşık 6 – 7 saate kadar kullanılabilir. Oksijen tüplerini mutlaka medikal ürünler satan güvenilir bir yerden temin etmelisiniz. Oksijen tüplerinin 2, 5 ve 10 litre olmak üzere farklı boyutlarını Kalender Sağlık Ürünleri web sitesinden temin edebilirsiniz. Web sitemize çok kolay bir şekilde üye olarak alışveriş yapabilir ürünlerin fiyatını öğrenebilirsiniz. Kalender Sağlık Ürünleri firması olarak oksijen tüpü, oksijen konsantratörü gibi medikal ürünleri toptan ya da perakende olarak satıyoruz. Web sitemiz üzerinden çok kolay bir şekilde istediğiniz ürünün aramasını yapabilirsiniz.

Ücretsiz Kargo

Siparişiniz oluşturulduktan sonra Yurtiçi Kargo ya da Ups kargo firması ile gönderilecektir. 1000 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücretsiz. Belirtilen ücretin daha altındaki tutarlar için sabit kargo fiyatı olan 9.90 TL sipariş tutarına yansıtılmaktadır. Ürünleriniz siparişte belirttiğiniz talimatlara göre hazırlanır ve güvenli bir şekilde paketlenerek kargoya verilir. Oksijen tüpü gibi yanma tehlikesi bulunan ürünlerimiz size tamamen güvenli bir şekilde ulaştırılmaktadır. Siparişiniz haftasonu, bayram ya da resmi tatiller dışında oluşturulup kargoya verilmektedir. Stoğumuzda bulunan ürünler en fazla 2 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Üretilmesi gereken ürünler en fazla 4 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Kargodan 3 iş günü içerisinde teslim alınmayan ürünler tekrar geri bize dönmektedir.

Kalender Sağlık olarak müşterilerimizin memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz. Web sitemizden alışveriş yaptığınızda ürününüzle ilgili bir sorun olduğunda hemen bize mesaj yazabilirsiniz. Çevrimiçi destek ekiplerimiz size hemen geri dönüş sağlayacaktır. Oksijen tüpü 2 lt satılması için gerekli tüm belgelere sahibiz. Kalitesiz yerlerden alınan oksijen tüpü patlayarak hem hastaya hem de çevresindekilere zarar verebilir. Standartlara uygun olarak üretilmiş olan oksijen tüplerimizde böyle bir şey yaşamazsınız. Firmamız karşıyaka medikal derneği üyesi olduğu için güvenle medikal ürünlerinizi temin edebilirsiniz. Ayrıca 50 TL ve üzeri alışveriş yapan müşterilerimize sürpriz hediyeler gönderiyoruz. Eğer medikal sağlık ürünleri arıyorsanız sizi web sitemize bekleriz.

One Response

  1. Sinan 14 Eylül 2018

Leave a Reply