zayıflamak için hareketler ve egzersizler

Kilo vermek bu egzersizlerle hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Kilo verdiren ve sizi gençleştiren esneklik dolu egzersizler

7 Hareketle gençlik hissinizi yeniden kazanın. Şimdi aşağıda sıralayacağım 7 hareketle gündelik hayatınızdaki pozitif enerjinizi devamlı koruyacaksınız ve bel ağrısı sırt ağrısı gibi şikayetlerden kurtulacaksınız. Öncelikle bu hareketleri günlük yapacağınızı unutmayın.

Bu hareketler bir rahatsızlığa tedavi niteliği taşımaz, sadece rahatlama hareketleridir. Omurganızı boylu boyluna çalıştıracak olan hareketlerle omuz ve omuz çevresindeki kaslara odaklanacağız.

Kasların gerilmesi sırasında ağrı çekmemeniz için  hareketleri yapmadan 2 saat önce bolca limonlu su içmenizi tavsiye ediyoruz. Geçelim gençlik hissini yakalayacağınız 7 harekete!

– Duruş bozukluklarını tarihe karıştıracak hareket

Bu hareket sayesinde bel ve omurgadaki varolabilecek eğrilik yok olacaktır. Duruş bozukluklarını hedef alan bu hareketle gençlik hissini tekrar tadacaksınız. Aynen resimdeki gibi durmaya çalışın. Bu pozisyonda günde 2 dakika kalırsanız kazanan siz olursunuz. 🙂 Çok değil günde sadece 2 dakika…

duruş bozuklukları için egzersiz hareketi

Karın kaslarınız ve üst bacak kaslarınızı güçlendiren bu hareket sayesinde daha dinç olacaksınız.

– Kan akışınız tavan yapacak

Kan akışının hızlanması demek metabolizmanın hızlanması demektir. Hızlanan metabolizma vücutta yağ yakımını hızlandırır. Böylece hem kilo vermek kolaylaşır hem de kan akışı hızlandığı için vücudun estetiği artar. Bel kaslarını çalıştıran bu hareketle genelde kimsenin hoşuna gitmeyen bel simidinden kurtulursunuz.

Günde yalnızca 2 dakika yapmanız yetecektir. Birde yediklerinize dikkat ederseniz, sizden iyisi olmaz.

kan akışını hızlandıran ve kilo verdiren egzersiz hareketi

Bacak, bel ve karın kaslarının kastırdığımız bu hareket sayesinde vücut hatlarınız tekrar ortaya çıkacaktır.

– Bacaklara hücum.

Bacak esnekliğinizi ve vücudun denge sistemini yenileyecek olan bu hareket sayesinde gündelik hayatta yaşadığınızı hissedeceksiniz. Yaşantınızın çoğu anını kolaylaştıracak bu hareketle basenleri inceltiyoruz ve kalçaları sıkılaştırıyoruz. Bu hareketi günde sadece 3 dakika yaparak gençlik çağınıza geri dönebilirsiniz. Haydi kızlar!

bacak esnekliği sağlayacak ve arttıracak pilates hareketi

Bacak kaslarının kazandığı esneklikle ve bir zaman sonra basenlerin inceldiğini görünce bu hareket bağımlılık yaratacak.

– Omurgayı rahatlatacak ve omurga disklerinin sağlığını koruyacak hareket

Bu hareketi iki günde bir 3 dakika olacak şekilde yapmanızı öneriyoruz. Omurgadaki rahatsızlıklar için birebir olan bu hareket, sırt ağrısına da çok iyi gelecektir.

omurgayı rahatlatan egzersiz hareketi

Kafanızın altına yaklaşık 30 cmlik bir kitap veya bir kutu koyabilirsiniz.

– Göğüs kaslarını geriyoruz.

Göğüs kaslarının gerilmesini sağlayan bu hareket omurganızı da zorlayacak. Bu nedenle hareket yaparken zorlandığınızı hissederseniz veya ağrı duyarsanız biraz ara verin. Daha sonra tekrarlayabilirsiniz. Bu hareket sayesinde omuzlardaki ağrıları ve omurga da oluşan problemleri ortadan kaldırıyoruz.

Hareket esnasında iki kere burundan kısa nefes alıyoruz bir kere ağızdan uzunca veriyoruz.

göğüs kaslarını sıkıştıran hareket

Göğüüs kaslarının çalışmasını sağlayan bu hareketle ince bir bele sıkı bir kalçaya sahip olacaksınız.

– Plank hareketini herkes bilir değil mi?

Bu hareket plank hareketinin biraz daha basitleştirilmişi. Şimdi, resimdeki gibi duracağınız her 1 dakika size ertesi hafta için zorlu 1 dakika olarak geri dönecek. 1 dakika olarak başlayacağınız bu hareketi her hafta 1 dakika uzatmanızı istiyoruz. Böylece vücut hatlarınız ortaya çıkacak ve düz bir karına sahip olacaksınız.

Ayrıca omuz kaslarınız güçlenecek ve duruşunuzdaki iyileşme gerçekleşecek.

kolay plank hareketi sayesinde düz bir karına kavuşmak çok kolay

Düz bir karına ve dk bir duruşa kavuşmak için bu hareketi yapmanız şart.

Bacak duruşunuzu iyileştirecek son hareketimize geldik.

Bacaklarınızda beğenmediğiniz bir nokta, çarpıklık veya başka bir kusur varsa bu hareket ile bu kusuru iyileştirebilirsiniz. Günde yalnızca 2 dakika kalacağınız pozisyon, hayatında bir şeyler değiştirmek isteyen insanlar için başlangıç noktası olacak.

gençlik hissinizi yeniden getirecek süper hareket

Bu hareket sayesinde bel ve bacak yapınız yeniden oluşacak.

Evet, gençlik hissinizi kazandıracak ve fazla kilolarınızda arındıracak 7 hareketi yukarı da sunduk. Unutmayın, hayat sizin değerini bilin 😉

Yorum atmayı ihmal etmeyin. O kısım da hemen, azıcık aşağıda…

One Response

  1. Mehmet Kaya 7 Şubat 2018

Leave a Reply