mide ülserine iyi gelen yiyecekler

Mide ülserine iyi gelecek gıdalar

Mide ülserinin vücuda etkisini azaltan bazı bitkisel besinler

Mide ülserine iyi gelen tüm yöntemleri bu makale altında derleyeceğiz. Sürekli güncellenecektir. Öncelikle belirtelim ki, yaşama hakkınız için bedeninize bu kadarını borçlusunuz! Doktorunuzla görüşüp, aşağıdaki doğal mide ülseri tedavilerinde kullandığımız tarifler de doğru miktarları tüketmeniz ve herhangi bir yan etki ya da komplikasyona maruz kalmamak için oldukça önemlidir. Aşağıdaki bitkiler size iyi gelecektir.

Mide ülserine iyi gelecek besinler

mide ülseri rezene

mide ülseri rezene

Rezene

Birçok tarifte kullanılan anason kokulu güzel bitki, yüksek tansiyonu tetikleyebildiğinden, bu hastalığa sahip kişiler için kullanılması tavsiye edilmemektedir. Böyle bir sorununuz yoksa size iyi gelecektir.

Ginseng

Sahip olduğu anti-mikrobik özellikleri ile tanınan Ginseng kökleri Helikobakter pilori bakterisinin neden olduğu enfeksiyonlara karşı savaşta size yardımcıdır.

Aloe vera

Her gün içinde bir miktar aloe vera jeli içeren bir bardak su içmeyi deneyin (mümkünse aç karnına). Bazıları içindeki sert kısmı çıkardıktan sonra köklerini bile yemeyi tercih edebiliyorlar.

İnanılmaz derecede yatıştırıcı ve etkili özelliğe sahiptir. Ancak bu seçeneği uygulamaya karar verirdiyseniz dikkatli olmanız gerekir, çünkü müshil etkisi gösterebiliyor. O yüzden bahsettiğimiz tedavi yöntemini haftada 2 defadan fazla uygulamayın.

mide ülseri ginseng

mide ülseri ginseng

Lahana

Lahanadan ziyade lahana suyu sizin için daha faydalı olacaktır. Blender yardımıyla içine bir miktar da su ilave etmeyi unutmadan yapabilirsiniz. Konumuz mide ülseri tedavisi olunca lahana oldukça güçlü bir sebzedir. En iyi yöntem onu çiğ olarak tüketmektir. Bunu yapabilirsiniz kendiniz için!

Yaban mersini

Günler, yıllar geçtikçe bu küçük siyah meyvenin müdavimi olan kişi sayısında artış epey yükseliyor. Çünkü yaban mersini; böbrek problemleri, yüksek kolesterol, aşırı kilo, yüksek tansiyon gibi birçok sorun için harika bir çözüm. Ve tabii ki mide ülseri tedavisi için de…

Bu tedavi yönteminde de yine size yaban mersini suyu içmeyi tavsiye ediyoruz. Mide iç çeperinde ülser oluşumunu engelleyebilmek, enfeksiyonlarla savaşabilmek ve sindirim sisteminizi rahatlatabilmeniz için çok faydalı yöntemden biri daha…

Aslında içerisinde flavonoid içeren her türlü yiyeceği tüketmeniz sizin için önemlidir. Örneğin:

  • Kırmızı üzüm

    mide ülseri aloe vera

    mide ülseri aloe vera

  • Elma
  • Erik
  • Maydanoz
  • Soya
  • Mercimek

Yukarıdaki yiyeceklerin sindirim sistemindeki iltihabı azalttığı, mide ülserine neden olan bakterilerle savaştığı ve mide iç çeperindeki hasarların tedavisinde faydalı olduğu biliniyor. Etkilerini görebilmeniz için beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyip yukarıda kullandığımız yiyecekleri düzenli tüketmeniz gerekiyor.

Aslında o kadar zor ve zahmetli bir tedavi değil, sadece biraz kendimize zaman ayırmamız ve beslenmemizi önemsememiz gerekiyor hepsi bu! Haydi, sağlıklı yaşamlara…

Leave a Reply