maden suyu zayıflatır mı

Nasıl Zayıflanır? Maden suyuyla nasıl zayıflayabilirim diyenlere!

Maden suyu nasıl zayıflatır? Maden suyunun birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan birisi de vücudun kilo dengesini korumasıdır. Maden suyu düzenli kullanımda kullanan kişiyi zayıflatır ve vücudun yağ oranının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca sonradan alınabilecek kiloların oluşmasını engeller.

Gelin maden suyunun vücut üzerindeki zayıflama etkisini hep beraber inceleyelim.

Maden suyu ile nasıl zayıflanır?

Nasıl zayıflatacağı merak konusu olan maden suyu potasyum, magnezyum, kalsiyum, sodyum, flor mineralleri açısından oldukça zengindir. Yağ oranının dengelenmesini sağlaması vücudun fazla yağları yakması demektir. Vücudun su kaybını giderir.

Zararlı kolesterol yağlarının türemesini ve çoğalmasını engeller. Şimdi gelelim en merak edilene,

Maden suyuyla zayıflamak;

  • Maden suyu tüketimine başladığınız ilk günden itibaren karın ve bel bölgelerinde incelmeye başlarsınız.
  • Sülfat ve bikarbonat mineralleri ile vücudun yağ yakması hızlanır ve fazla kiloların vücuttan atılması sağlanır.
  • Terleme yolu ile kaybedilen minerallerin vücuda geri kazanılmasında önemli rol oynar.
  • Bu mineraller kan akışını düzenleyen ve metabolizmayı hızlandıran minerallerdir.
  • Maden suyu yalnızca 0 kaloridir. Yani kalorisiz olan bir içecektir.
  • Maden suyu özellikle sindirimi kolaylaştırıcı özelliğiyle dikkat çekmektedir. Mide asidini nötralize eden ve dengeleyen maden suyu, zayıflamak isteyen herkesin diyet listesinde bulunmalıdır.
  • Günlük hayatınızda aldığınız su vücudunuzun yağ yakması için yeterli olmayabilir. Yapılan araştırmalar sonucu suyun yağ yakmada en önemli etken olduğu kanıtlanmıştır. Maden suyu tüketmek sizi su içmeye yönlendirir ve buna bağlı olarak kilo kaybınız daha fazla olur.
  • Sizde bilirsiniz ki bazı zayıflama diyetleri karın ağrısına vb. rahatsızlıklara neden olabilir. Maden suyu tüketimi, diyet yaptığınız esnada oluşabilecek karın ağrılarının önüne geçer.
  • Zayıflama adayları, zorlu diyetlerde tansiyonu dengelemek ve yüksek tansiyonu engellemek için maden suyu tüketimine teşvik edilir.

Maden suyu, su ile karşılaştırıldığında artı yönlere sahiptir. Zayıflamak için çoğu mecrada yemeklerden önce su tüketimini arttırmanız tavsiye edilir. Bu tavsiyenin nedeni midenizi su ile doldurmak ve az yemenizi sağlamaktır.

Maden suyu gazlı yapısıyla midenizde daha fazla yer kaplar ve yemek sırasında sofradan daha erken ayrılırsınız. Böylece az ve öz yemiş olursunuz. Yağ yakımınız da oldukça hızlanır.

maden suyu ile zayıflamak ve kilo vermek çok kolaydır

maden suyu ile zayıflamak ve kilo vermek çok kolaydır

Kalorili içecekleri maden suyu ile karıştırın!

Canınız şekerli veya kalorili bir şeyler içmek isteyebilir. Diyet dönemlerinde özellikle içecek konusunda kendinize hakim olmanız zorlaşır ve sürekli şekerli bir şeyler içmek istersiniz. Bu durumda kalan okurlarımız için şöyle bir önerimiz olacak.

“Kalorili olan içeceği bir bardağa yalnızca %15’ini koyun. Üzerine de maden suyu ekleyin ve bu şekilde tüketin. Böylece hem canınızın çektiği tadı alacak hem de içtiğiniz içeceğin kalorisini azaltacaksınız.” Çünkü maden suyu yalnızca 0 (Sıfır) kaloridir.

Kalori alımınıza dikkat etmek kilo verme sürecinde oldukça önemli bir maddedir.  Bu nedenle hangi diyeti yapıyorsanız yapın, ister Canan Karatay diyetleri, isterseniz de 5 günde 10 kilo diyetlerini, kalori alımınıza dikkat etmedikçe zayıflamak sizin için imkansız olacaktır.

Maden suyu kalori alımınızı sınırlandırmanıza yardımcı olur. Midenizi dolduracağı için çok fazla kalorili besinler tüketmezsiniz.

Maden suyu tüketiminde aromalı tatlardan uzak durun!

Aromalı maden suları, çilekli, narlı, vişneli, elmalı, limonlu olarak sıralanabilir. Bu içecekler kilo vermenizi engellemenin yanı sıra size kilo aldırabilir. Çünkü 1 şişe meyveli maden suyunda 94 kalori, 1 su bardağı aromalı maden suyunda ise 75 kalori vardır.

Kaş yaparken göz çıkarmak istemezsiniz değil mi? Amerikan Journal Halk Sağlığının bir araştırmasında ortaya çıkan veriler aynen şöyle, “meyveli maden suları araştırmaya dahil olan kişilerde günlük öğünlerinde daha fazla yeme eğilimine sahip olmalarını sağlamıştır.”

Yani aromalı maden suları sizi daha fazla yemek yemeye ve besin tüketmeye itiyor.

“Bu nedenle günde en az iki şişe maden suyuyla beslenmenizi tavsiye ediyoruz. Aromalı olan maden sularından uzak duruyorsunuz ve yalnızca sade olan maden suyunu tüketiyorsunuz. Bu konu da anlaşırsak fit günlerin sizi bekleyebileceğini söyleyebilirim.”

Bir kutu kola da 150 kalori bulunmaktadır. Bunun yerine kendinize gazlı içecek kategorisinde maden suyuna alıştırırsanız 0 kalori almış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus yapay tatlandırıcılar ile harmanlanmış maden sularından uzak durmanız gerektiğidir. “Doğal her zaman iyidir, unutmayın.”

nasıl zayıflanır

nasıl zayıflanır

Sade maden suyu ile zayıflamak isteyenlere ipucu

Alışmış olmayan damaklarda sade maden suyu tüketmek oldukça kötü bir izlenim bırakır. Bu nedenle hem zayıflamayı hızlandırmak için hem de tüketilmesi açısından kolaylık sağlanması için maden suyuna limon sıkılabilir.

Ayrıca içerisine bir limon dilimi de ekleyebilirsiniz. Bu içimini kolaylaştırır.

Maden suyunu bir bardağa alın. Bir limonu ortadan ikiye keserek yarısını maden suyunun içerisine sıkın. Limon suyu yağ yakımını arttıracaktır ve böylece daha hızlı kilo verebilirsiniz. Ekstra daha hızlı diyelim 🙂

Maden suyunu bu şekilde tüketirseniz karın ve bel kenarlarında oluşan istenmeyen yağlardan hızlıca kurtulabilirsiniz.

Zayıflamak isteyenlere öneri bir diğer kür

Maden suyunun ve yoğurtun başrol olduğu bu kürde bel yağlarına hücum ediyoruz. Bir kase içerisine yoğurt ekleyin ve üzerine bir şişe sade maden suyu ekleyin. Sonrasında yarım limon sıkın ve üzerine bir yemek kaşığı pul biber atın.

Kürümüz hazır, bu kürü günde kaç öğün yemek yiyorsanız o kadar tüketin. Her yemekten önce bir kase yenecek.

Uyarı: Kalp hastalığı olanlar, mide ülseri, gastrit, irritabl bağırsak sendromu ve çeşitli mide rahatsızlığı olan kişilerin maden suyunu sıklıkla tüketmesini önermiyoruz. Sağlıklı bir insanda günde yalnızca 2 şişe maden suyu içmelidir. Fazlasının yararı olmayacağı gibi vücutla çeşitli reaksiyonlara girip zararları olacaktır.

Aşağıdaki yorum kısmından değerli yorumlarınızı belirtebilirsiniz. Ayrıca soru cevap bölümünü kullanarak sorularınızı iletin. İçtenlikle cevaplayalım. 

Leave a Reply