teff-tohumlu-cay-nasil-bu-kadar-etkili

Orjinal Teff Tohumlu Çay Nasıl Bu Kadar Etkili

Teff Tohumlu Çay Zayıflatır mı?

Teff tohumlu çay zayıflatır mı, teff tohumlu çay nedir, içeriğinde neler vardır soruları ile çok karşılaşılmaktadır. Son senelerde adını çok fazla duyduğumuz teff tohumu ve ondan üretilen teff tohumlu çay kilo vermede yardımcı ürün olarak içilmektedir. Dünya üzerinde bir çok ünlü ismin kullandığı ve ülkemizde de bir çok ünlü ismin kullanarak zayıfladığı orjinal teff tohumlu çay nasıl bu kadar etkili?

Teff Tohumlu Çay Nedir?

Etiyopya’da senede bir kez üretilerek toplanan teff tohumu Dünya’nın en ufak tahılı olarak bilinmektedir. Faydalarının yayılması ile birlikte bir çok ülkede de yetiştirilmeye başlanmıştır. Zayıflamaya yardımcı olmasının yanında bir çok faydası da olan teff tohumu protein, kalsiyum, demir ve tiamin yönünden çok zengindir. Yüksek oranda lif barındırması nedeni ile sindirim sistemi açısından çok faydalıdır. Bağırsak hareketlerini düzenleyen ve özellikle kolon kanseri ile savaştığı bilinen bu ufak tahıl tanesinin bilinen bir çok faydası vardır. Üç farklı çeşidi olan teff tohumu beyazı kestane tadında, kahverengi olan fındık tadında ve kırmızısı ise demir acısından çok zengin içerikte olduğu bilinmektedir.

teff-tohumlu-cay-nasil-bu-kadar-etkili

Teff Tohumlu Çay İçeriği

Teff tohumu ağırlıklı olarak üretilen çay içerisinde 20 adet tohum ve bitki yardımcı olarak bulunmaktadır. Yeşil kahve, zamkı, kitre, tarçın, kuşburnu, bamya tohumu, sandalos sakızı, funda, biberiye, make yaprağı, yeşil çay, kinoa tohumu, chia tohumu, aspir tohumu, barut ağacı kabuğu, kiraz meyvesi sapı, limon otu, lepidyum, açai ve mac bitkileri yardımı ile özel bir formülle üretilmiştir.

Orjinal Teff Tohumlu Çay Nasıl Bu Kadar Etkili

Orjinal teff tohumlu çay içeriği özel bir formülle üretilmektedir. Birbirini dengeleyen bitki ve tohumlarla harmanlandığı için kişilerin kilo vermesini sağlamaktadır. Yağ yakma özelliği bulunan çay aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bu nedenle kişilerin diyet yaparken yardımcı olarak teff tohumlu çayı içmeleri de kilo vermeyi hızlandırmaktadır. Diyet yaparken kişilerde olan halsizlik, yorgunluk şikayetini de almaktadır. Enerji verme özelliği ile spor yapan kişilerin en çok kullandığı içecekler arasındadır.

teff-tohumlu-cay-zayiflatir-mi

Teff Tohumlu Çay Nasıl Kullanılır?

Teff tohumlundan üretilen çayı kullanabilmek için sabah aç karna içmek gereklidir. İçtikten sonra yarım saat bir şey yenmemelidir. Teff tohumlu çayı yapabilmek için bir bardak sıcak su içerisine bir paket çay konur ve karıştırılır. 10 Dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra içilmelidir. Çayı içtikten yarım saat sonra kahvaltı yapmak için beklenmelidir. Metabolizması yavaş olan kişilerin ise günde iki adet içmesinde bir sakınca yoktur. İkinci paket ise akşam yemeğinden yarım saat kadar önce aç karna içilmelidir. Diyet yaparken size yardımcı olacak bu ürünü  Gülben Ergen, Bengü, Demet Şener, Hande Yener gibi ünlü isimler denemişlerdir. Bu ürünle zayıflama göstermişler ve tanıtımını da yapmışlardır. Bu nedenle bir çok kişinin kullandığı ve memnun kaldığı ürün kullanıcıları hızla kilo verdiklerini söylemektedirler.
Ürünü alırken orjinal olmasına dikkat etmelisiniz. Özel bir formülden üretildiği için fayda sağlamaktadır. Piyasada teff tohumlu çay adı ile sayılan bir çok sahte ürün mevcuttur. Bu nedenle sağlık acısından ve fayda görebilmeniz için üretici firmadan almanızı yani orjinal teff tohumlu çayı resmi sitesinden almanızı öneririz.

Leave a Reply