nasıl-kilo-verilir-nasıl-zayıflanır-kilo-vermek-ve-zayıflamak-için-10-yöntem

Sağlıklı zayıflamak ve kilo vermek için 10 yöntem sıraladık

Sağlıklı Zayıflamak ve Kilo Vermek İçin 10 Yöntem

Özellikle yazın yaklaştığı dönemlerde her insan nasıl kilo verilir? ve “nasıl zayıflanır?” gibi sorulara cevaplar aramaya başlar. Kilo verme yöntemlerine başvuran bu insanlar çoğu yaptıklarından yarar alamaz. Ancak biz bu yazımızda kilo vermeniz için size öyle bir yapılacaklar listesi hazırladık ki! Eğer yaparsanız kuş tüyü gibi bir hayat yaşayacaksınız.

Aşağıda listeleyeceğimiz yöntemler genellikle besin tüketme alışkanlığı ve ek olarak bir kaç madde üzerine sıralanıyor. Bu maddeleri okurken “ohooo bunu da mı yapacağım?” demeyin. Kendinizi cesaretlendirip zayıflamaya başlayın. Emin olun. Hafifledikten sonra dünya daha da rahat yaşanılabilecek bir yer olacak. Benim gaz verme seansım bitti. Haydi maddelere geçelim.

Bol su tüketimi

Vücudumuzun %65’i sudur. Sağlıklı bir insanın ise günde en az 2-2.5 litre su tüketmesi gerekmektedir. Zararlı metabolitleri detoksifiye etmek için su içmek en doğal ve basit yöntemdir. Sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmek istiyorsanız su tüketimine dikkat edin.

Yeşil gıdaların tüketimi

Vitamin, mineral ve folik asit ihtiyacınızı karşılarken sizi tok tutacak, zayıflama yolunda en önemli silahlardan biri olacaklar. Günde en az bir öğünde yeşillik tüketimine özen gösterin. İyi haber; istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Protein alımı

Temel yapıtaşlarımız proteinlerdir. Bu nedenle diyette de olsak vazgeçilmez bir yere sahiptir. Diyet yaparken kas kayıplarının önüne geçmek, vücudun dengesini bozmamak, sağlıklı zayıflamak istiyorsanız protein alımını kısıtlamayın. Et, süt, yumurta, bakliyat tüketerek protein alabilirsiniz.

Basit karbonhidratlardan uzak durmak

Hem çok kalorililer hem de tokluğunuza etkisi sıfıra yakın. Abur cuburlarınızı dolaptan ve sağlıklı diyetinizden çıkarın. Bu ayrıca kilo vermeyi hızlandıracak bir yöntemdir.

Zayıflatan ve kilo verdiren 10 yöntem

Zayıflatan ve kilo verdiren 10 yöntem

Spor

Kilo verirken sıkılaşıp, sağlıklı bir görünüme ulaşmak kim istemez? Spor bu konuda en büyük yardımcınızdır. Üstelik illa bir spor salonuna gitmenize gerek yok. Yürüyüşlerle ve evde basit egzersizlerle hem fit bir vücut hem sağlık kazanabilirsiniz.

Meyve tüketimi

Meyveler fruktoz içermeleri nedeniyle son yıllarda diyetlerden dışlanmakta. Ancak vitamin alımını sürdürmek ve sağlıklı karbonhidrat tüketmek istiyorsanız meyvelere diyetinizde yer açın. En az bir porsiyon meyve sizi hastalıklardan koruyup, vitamin ihtiyacınızı karşılayacak.

Gece yememek

Gece yemeleri size doğrudan kilo olarak döner. Besinleri rahat sindiremeyen vücudunuz için ileride mide ve bağırsak problemlerine de davetiye çıkmış olur. Böyle bir alışkanlığınız varsa diyet dönemi hem kilo vermek hem de bu alışkanlıktan kurtulmak için harika bir dönem.

İyi bir uyku

Uyku sadece dinlenmeniz için değil vücut ritminin ayarlanmasında da çok önemli. Metabolizmanızın hızlanmasını ve düzenli çalışmasını istiyorsanız aynı saatte yatıp kalkmaya, verimli bir uyku düzeni oturtmaya dikkat edin.

Hayır demek

Diyet yapanların en zorlandığı konulardan biri çevreye ‘hayır’ diyememektir. Teklif edilen bir pasta günlerce uğraşılan emeğinizi boşa çıkarabilir. Diyetin bozulmasında ise en büyük etken bir kerelik diye yapılan kaçamaklardır. Unutmayın kiloları siz alıyorsunuz ve söz konusu olan sizin sağlığınız.

Tuz tüketiminin kısıtlanması

Fazlaca alınan tuzun kalp damar hastalıkları açısından olumsuz etkisi bilinmektedir. Ayrıca ekstra tuz tüketimi su tutulumuna neden olup kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Tuz alımını azaltarak ödemlere daha çabuk veda edebilirsiniz.

Yorum yapmak için hemen alt tarafı kullanabilirsiniz. Öte yandan sormak istediklerinizi soru panelimizden iletebilirsiniz. Yorumlarınızı titizlikle incelediğimizi unutmayın. Yani sizin her düşünceniz bizim için önemli.

Leave a Reply