zayıflamak ve kilo vermek için doktor önerileri

Zayıflamak isteyenler neden uzman doktorlardan öneri almalıdır?

Zayıflamak İçin Doktor Önerisi

Yaşadığımız dünya da insanların en büyük sıkıntılarından biri de aşırı kilolu olmak ve buna bağlı olarak sağlık sorunları yaşamasıdır. Bu sebepten dolayı kontrolsüz kilo alınmakta ve bu kiloları vermek için çeşitli yollara başvurulmaktadır.

Fakat çoğu insan işin kolay yoluna kaçmakta ve sağlıksız bir şekil de kilo verme çabalarına girmektedir. Önemli olan sağlığınızı bozmadan kilo vermektir. Sağlıklı bir şekilde verilen kilo kalıcıdır. Kolay kolay da geri alınmaz, çünkü vücut kilo direncini kırmıştır.

Ancak sağlıksız şekilde verilen kilo bir süre sonra size daha da çok kilo aldırabilir.

Sağlıklı Kilo Vermek

Her şeyin başı sağlık diye boşa söylememişler, eğer kilo vermek için sağlığınızdan olursanız emekleriniz, vaktiniz ve paranız boşa gidecektir. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlere en temel öneri uzman bir doktordan yardım alınmasıdır.

Kilo verme alanında uzman doktora başvurduktan sonra, size vücut yapınıza ve sağlık durumunuza göre uygun şekilde kilo verme yöntemleri sunacaktır. Doktorunuz tavsiyelerine uyarak uygun bir şekilde ideal kilonuza ulaşmak sizin için en doğru olan yoldur.

Doktorunuz ilk olarak vücudunuzdaki yağ oranını tespit edip, doğru bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak beslenme programı yani diyet hazırlayacaktır. Bu diyeti iradeli bir şekilde uygular iseniz hedefinize ulaşabilirsiniz.

Neden irade diyoruz? Çünkü, kilo verme düşüncesi kafanıza yerleştikçe uygulayabileceğiniz bir fikirdir. Siz ne kadar inanırsanız vücudunuzda fazla kilolarla o kadar savaşır.

Genellikle diyetisyen doktorların uzmanlık alanı kişinin beslenmesi olsa da bazı temel hareket türleriyle de size spor programı tavsiyesinde bulunacaktır. Sonuçta diyetiniz yaparken kilo vereceksiniz ama sindiriminizi hızlandırarak kilo kaybı yaşamak için spor yapmanız gerekmektedir.

30 Günde nasıl kilo verilir? merak ediyorsanız tıklayın. 

nasıl-zayıflanır-nasıl-kilo-verilir.jpg

Kilo Vermek İçin Yapılan Hatalar

Kilo vermek için yapılan en temel hatalardan biri televizyonlarda ve internet sitelerinde karşımıza çıkan ilaç türleridir. Herhangi bir ilaç kilo vermenize yardımcı olmayacaktır. Hatta sağlığınızı olumsuz yönden etkileyeceği için bu ilaçları kullanmayın ve çevreniz de kullanan insanlar var ise kullandırmayınız.

Sonuçta hiçbir çaba sarf etmeden başarı elde edilmesi mümkün değildir. Ancak bazı sebzelerin, meyvelerin, bitkilerin sindirime faydası olsa da bir hap veya şurup haline getirilerek size doğrudan kilo vermenizi sağlaması mümkün değildir.

Bir diğer önemli hata ise kulaktan duyma diyet programları ve spor programlarına itimat edilip uyulmasıdır. Her insanın vücut değerleri ve vücut yapısı farklı olduğundan herkes yanı diyet programını ve spor programını uygulayamaz, bu yüzden doktor kontrolü ile hedeflerinize ulaşmanız çok önem arz eden bir konudur.

 

Leave a Reply