zayıflamak isteyenlere öneriler

Zayıflarken dikkat etmeniz gereken püf noktalar! Uzman tavsiyesi:

Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zayıflama önerileri! Pek çok kişinin yaşadığı ve kâbusu haline geldiği fazla kilo birçok kişinin problemi haline gelmiş durumda. Uzmanlar kilonun insan vücuduna zararlı olduğunu ve kilolu bireyin diyet yapılarak veya günlük spor yaparak acilen fazla kilodan kurtulması gerektiğini belirtmiştir.

Uzmanlar öncelikle diyet programı için bireyin günlük kalori alımına bakar eğer bir denge yoksa buna göre diyet programı oluşturur. Oluşturulan program bireyin günlük kalori ihtiyacını dengeler ve bireyin kilo almasını engeller. Kısa süre sonra bireyin fazla kilolardan kurtulmasını sağlar.

Uzmanlar zayıflamak için günlük yiyeceğiniz besinlere dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiştir. Yiyeceğiniz veya içeceğiniz besinler sizin daha çok kilo almanızı sağlayabilir. Bu nedenle uzmanların önerdiği diyet programından başka bir şey yenilmesi önerilmemektedir.

Uzmanlara göre zayıflamanın püf noktaları arasında en favori olanı diyet ve spor olduğunu belirtmişlerdir. Diyet ve spor bireyin zayıflamasını ve fazla kilolardan arındırmasını sağlamaktadır.

 İnternet Ortamında Satılan Zayıflama Ürünlerine Dikkat

Uzmanlar sanal alem de satılan ürünlere oldukça dikkat edilmesi gerektiğini bu ürünlerin bireyin vücuduna ölümcül derece de geri dönülmez sorunlara yol açtığını belirtti. Yapılan araştırmalarda her yıl ortalama 2500-5000 arası kilo sorunları olan bireylerin İnternette aldığı zayıflama hap sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıkmaktadır.

Uzmanlar size kısa sürede zayıflamayı söyleyen sitelerden hiçbir şekilde alışveriş yapılmaması gerektiğini hatta internet ortamında kesinlikle alışveriş yapılmaması gerektiğini belirtmiştir.

nasıl kilo verilir nasıl zayıflanır

 Uzmanlar Zayıflamak İçin 6 Öneri Verdi

Kilo problemi olanlar için ve kiloları yüzünden bilinçsizce atılan hapların önüne geçmek için uzmanlar 6 öneri verdi bunlardan;

 * Yediğiniz lokmalar arasında yaklaşık 1 dakika bekleyin. Hızlı yemek, midenizi genişletir ve size açlığı daha çok hissettirir. Bu nedenle daha fazla yersiniz.

 * Psikolojik olarak kendinizi hazırlayın ve ben zayıflayacağım diye kendi kendinize söyleyin. Her şeyin kafa da bittiğini zaten biliyoruz. Hatta ilgili bir söz bile var. İnanmak başarmanın yarısıdır. Zayıflayabileceğinize inanmalısınız.

 * Film izlerken veya kitap okurken bir şey yemeyin. Özellikle film izlerken yediğiniz o çekirdek, patlamış mısır, kahve gibi besinler var ya, gizli kilo aldırıcı besinler sınıfına giriyorlar. Film izlerken salatalık veya çilek, erik gibi besinler tüketebilirsiniz.

 * Günlük diyet programı uygulayın ve haftada en az 1 kere kendinize ödül verin. Başarabildiğimiz de kendimizi ödüllendirmemiz demek, bir sonra ki maçta daha çok efor göstereceğimiz anlamına gelir.

 * Günlük olarak 30 dakikalık yemekten sonra yürüyüş yapın. Vücudu yemek yedikten sonra hareket ettirmek, yenilen yemeğin mide de kalmasını engeller ve direkt vücuda karışır. Aksi halde mide yavaş bir şekilde besinleri öğütüp sindirecektir.

 * Her gün yulaflı bir şeyler yiyin. Enerji verir ve tokluk hissi sağlar. Yanında da keçi sütü tüketirseniz karın yağlarını eritmiş olursunuz. Normal süt yağlanmaya yol açar. Ancak keçi sütü gözle görülür bir fayda sağlar.

Uzmanların önerdiği bu öneriler birçok kişi tarafından beğenildi ve kesin sonuçlar elde edildi. Yapılması oldukça basit olan bu programlar günlük olarak yapıldığında gözle görülür zayıflama olacağını birçok kişi tarafından belirtildi.

Yorumlarınızı hemen alt kısımdaki yorum alanından iletebilirsiniz. Sorularınız içinde üst menü kısmında soru sor alanını rahatlıkla kullanabilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Zira bu süre genelde 15-20 dakikadır. 

Leave a Reply